piątek, 11 sierpnia 2017

News: Niemcy, Projekt Lady, Brazylia, Marta Lempart, Tęcza, In A Heartbeat, Izrael ...


W Niemczech odnotowano wzrost przestępstw z nienawiści wymierzonych w osoby o innej orientacji seksualnej. Służby bezpieczeństwa odnotowały w pierwszym półroczu br. 130 przestępstw przeciwko homoseksualistom, osobom biseksualnym, inter- i transseksualnym. To wyraźny wzrost w porównaniu z pierwszym półroczem 2016 r., kiedy odnotowano 102 tego rodzaju przestępstwa. Dane te podano w odpowiedzi rządu na zapytanie poselskie Volkera Becka z klubu parlamentarnego Zielonych w Bundestagu – poinformowała w środę (9.08.2017) agencja prasowa AFP. (...)

Stwierdzono też 25 przypadków uszkodzenia mienia. Ponadto odnotowano trzy przypadki rozboju i jeden przypadek szantażu. 35 z ogółem 135 czynów karalnych popełnionych wobec osób o innej orientacji seksualnej było motywowanych ideologią skrajnie prawicową, w jednym przypadku jako przyczynę dokonania przestępstwa podano „ideologię zagraniczną”, w trzech innych przypadkach „ideologię religijną”. Pozostałych 90 ataków na osoby o innej orientacji seksualnej nie miało jednak żadnego motywu.

Volker Beck oświadczył w środę w Berlinie, że przy prawie 30 proc. wzroście poziomu czynów karalnych wobec osób homo-, trans-, i biseksualnych trzeba właściwie bić na alarm. Polityk Zielonych twierdzi, że dane te nie świadczą dobrze o działaniach prewencyjnych Berlina. „Wszyscy mamy teraz te same prawa, ale warunki rozwoju są możliwe tylko wtedy, kiedy się nie boimy przemocy i dyskryminacji” – dodał Beck.

Minister sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) nazwał ostatni wzrost liczby homofobicznych ataków w Niemczech haniebnym. – Homofobia nie ma absolutnie racji bytu w naszym społeczeństwie – podkreślił. W tym kontekście Maas pochwalił uchwałę Bundestagu o „małżeństwie dla wszystkich”. - Jest to ewidentne uznanie przez państwo jednej miary przykładanej do tego samego – zaznaczył minister - Deutsche Welle.

Już od kilku tygodni w sieci krążyły plotki, jakoby Anna Kajuth była lesbijką. W końcu uczestniczka show TVN-u ucięła plotki i potwierdziła tę informację. W internecie zawrzało, a wpis, w którym dziewczyna przyznaje się do swojej orientacji, zniknął.

Anna "Kaja" Kajuth jest jedną z uczestniczek, które biorą udział w 2. edycji "Projekt Lady". Od początku wyróżniała się na tle koleżanek. 21-latka z Wrocławia jest typową chłopczycą. Jej znakiem rozpoznawczym są krótkie włosy, brak makijażu i wyciągnięte koszulki. W programie usiłowała odkryć swoją kobiecość i z pomocą mentorek nauczyć się podkreślania swojej urody. Jakiś czas temu w internecie pojawiły się sugestie, że dziewczyna jest lesbijką. Ta informacja długo krążyła do sieci. Wreszcie Kaja postanowiła zabrać głos w swojej sprawie. Ostatnio opublikowała na Instagramie post, w którym przyznaje się, że zamieszkała w Holandii i... jest zakochana w kobiecie - Wirtualna Polska.

Brazylijski biskup Antônio Carlos Cruz Santos w swojej homilii nazwał homoseksualizm "darem Bożym". Słowa biskupa wywołały głębokie poruszenie. Niektórzy poparli kapłana, a inni oskarżyli o herezję - donosi portal crux.

Inspiracją do wygłoszonej homilii stała się audycja radiowa, w której jeden z profesorów wypowiedział się na temat rozpowszechnionej liczby samobójstw wśród transwestytów i transseksualistów. Wywiad dał biskupowi wiele do myślenia, ponieważ słuchając audycji myślał nad losem odrzuconych przez Kościół homoseksualistów.

W odpowiedzi na żywą reakcje społeczeństwa brazylijski kapłan wystosował oświadczenie, w którym stwierdził, że: "Chciał ocalić ludzkie życia, ze względu na wzrastającą liczbę samobójstw wśród osób o odmiennej orientacji".

Zdaniem biskupa Santosa: "Homoseksualizm to nie wybór, orientacja ujawnia się wraz z upływem czasu. Jeśli osoba nie dokonuje wyboru, to musi on pochodzić od Boga. Być może winne są nasze uprzedzenia, które nie pozwalają nam postrzegać odmienności seksualnej jako daru Bożego". Jednocześnie w swojej wypowiedzi kapłan podkreślił, że brak wolności wyboru nie zwalnia żadnej orientacji z prowadzenia godnego i etycznego życia.

W homilii biskup odniósł się także do kwestii historycznej, a mianowicie do niewolnictwa. Czarnoskórzy niewolnicy, zdaniem biskupa, nie byli postrzegani jako ludzie właśnie przez "uprzedzenia". "Jeśli mądrość Boża zawarta w Ewangelii pozwoliła nam przezwyciężyć niewolnictwo (…) to czy nie pora, by przezwyciężyć nasze uprzedzenia względem osób homoseksualnych?", pytał biskup Santos. Uprzedzenia jego zdaniem pojawiają się przed zdobyciem prawdziwego doświadczenia i są "przyczyną zaślepienia pokoleń nie tylko w kwestii niewolnictwa, ale także w kwestii uchodźców".

W dalszej części wystosowanego oświadczenia brazylijski biskup stwierdził, że: "Nie chciał powodować niezrozumienia, a wszystkie jego przemyślenia zawarte w homilii miały charakter pasterski, były zgodne z nauczaniem Katechizmu Kościoła oraz papieża Franciszka". Mimo starań, wiele osób zarzuca kapłanowi "łagodzenie nauki Kościoła" oraz "tanie sprzedawanie doktryny Kościoła" - Deon.pl

"Jedź do ciapatych protestować durna lesbo" - to tylko jedna z wielu hejterskich wiadomości, które Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet otrzymała ostatnio na Twitterze

Wiele z nich dotyczy orientacji seksualnej. Liderka strajku kobiet publicznie deklaruje, że jest lesbijką. To mnie chyba rusza najmniej, bo pokazuje całkowitą bezsilność smutnych chłopców prawicy. Już nic innego nie są w stanie wymyślić. Bardziej dotykają mnie kłamstwa, jak o dziadku w UB.

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiada, że będzie domagać się ścigania autorów hejterskich komentarzy (...) - Gazeta Wyborcza.

Wielu ekstremistów chrześcijański mają frustrację i obsesję na temat flagi tęczowej. W polski fundamentalistów katolicki Gość Niedzielny, atakują flagę tęczową.

Redaktor katolickiej gazety o swoim odkryciu: jest tylko sześć kolorów. Więc jest wybrakowan. Dziennikarz idzie dalej i oskarża ruch LGBT o wyszydzanie i wyśmiewanie wartości i autorytetów Kościoła Katolickiego... Co spowodowane jest chęcią stawienia czoła samemu Bogu.

Przypomnijmy, że Baker, autor tęczowej flagi jako symbolu ruchu LGBT, kiedy ją tworzył miał na celu, by każdy z kolorów coś oznaczał – i w ten sposób mamy filozofię: flaga to symbol, siła, flaga coś przekazuje, o czymś mówi.

Początkowo flaga miała 8 pasków w różnych barwach. Były to: różowy, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, turkusowy, indygo oraz fioletowy. W związku z małą dostępnością różowej tkaniny – usunięto go z flagi. I tak przez rok (1978-79) funkcjonowała flaga siedmiokolorowa, by w 1979 roku połączyć indygo i turkus w jeden kolor – królewski błękit. I taką flagę znamy do dzisiaj - w sześciu kolorach - Queer.pl

Wielu chrześcijan tak zajmują się sprawami LGBT nie mają swojego życia, są tacy nieszczęśliwi nie mogą znieść że inni są szczęśliwi muszą zniszczyć życie im. Muszą udawać żyć w celibacie, nie mogą legalnie mieć dzieci, wziąć ślub, że to nie średniowiecze już nie mogą kontrolować ludzi.

Andrzej Duda nie posłuchał apeli lokatorów i podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Projekt w praktyce umożliwia ekspresowe wyrzucenie KAŻDEGO człowieka na ulicę, bez wyroku sądu. To kompromitacja Prezydenta RP i jego obozu politycznego Prawo i Sprawiedliwość. Jako Razem chcemy programu budowy mieszkań komunalnych z prawdziwego zdarzenia. Mieszkanie prawem, nie towarem.

Na nic apele organizacji lokatorskich. Na nic uwagi Rzecznika Praw Obywatelskich. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ułatwiającą eksmisje. Nowe prawo będzie stosowane przy wynajmie lokali z programu "Mieszkanie+" - money.pl/Partia Razem.

Zobaczcie co dzieje się na Węgrze tysiące ludzi tracą mieszkania, nawet gdy zostaną bezdomni to mogą zostać ukarani więzieniem. Wyrzuca się bezdomny za miasto, bez opieki, pomocy dalej popierajcie swoją partie. Miedzy innymi pokazuje w dokumencie Arte TV.

Mieszkańcy Budapesztu 9 października 2016 roku wyszli na ulice. Chcieli wyrazić sprzeciw wobec zamknięcia największego lewicowo-liberalnego dziennika na Węgrzech. Mówi się, że od czasu przejęcia władzy przez Viktora Orbana, wolne media się skończyły, a zawód dziennikarza jest piętnowany i coraz bardziej ryzykowny - TVN Fakty.

Pinksixty News wiadomości LGBTFilm animowany "In A Heartbeat" pokazano starszym osobom jaka reakcja


Izraelska armia mówi że około sześćdziesiąt transpłciowych żołnierzy służy w armii izraelskiej.


Kentucky mężczyzna, i jego żona transpłciowa Sue pozwali amazona twierdzą że byli prześladowania i dyskryminowana.


Incydent gruziński był ostatnim ostrzeżeniem od losu dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Lekceważenie procedur i wyzywanie pilotów od tchórzy musiało się skończyć katastrofą.


Do Stanów Zjednoczonych przyjechał w 2015 roku, a śluby kapłańskie złożył nieco ponad miesiąc temu. W zeszłym tygodniu polski ksiądz Marcin N. został aresztowany w mieście Boonton w stanie New Jersey. Według policji miał włożyć rękę pod spódnicę napotkanej na ulicy nastolatki, złapać ją za pośladki i powiedzieć, że jest seksowna. (TVN24/NBC News)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz