Kultura Równości zaprasza: W czwartek 17 maja w Międzynarodowym Dniu Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii planujemy zorganizować happening, akcję uliczną i otworzyć na kilka godzin Poradnię Leczenia Homofobii.
Dlatego zapraszamy Was, przyjaciół i przyjaciółki równości do wzięcia udziału w przygotowaniach tego wydarzenia!
Wpadajcie na spotkanie wolontariackie, na którym porozmawiamy o nadchodzącym happeningu. Widzimy się w Hiszpańskiej w najbliższy czwartek 10.05 o godzinie 17, i wtorek 15.05 o 17:00 na odprawie przed wydarzeniem. Rozpuście wici, niech niesie się wieść, a nas będzie jak najwięcej.
Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.
Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 11 maja (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem). Spotkanie trwa do godz. 21.00 (z 15-minutową przerwą).
Jeśli potrzebujesz kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo Twojej odmienności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualności, procedurach i wszelkich formach pomocy, a także jeśli masz wątpliwości, czy transpłciowość dotyczy właśnie Ciebie, przyjdź na nasze spotkanie. Chcemy pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam, że są inni, którzy rozumieją Twój problem.
Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je: psycholog Julia Kata, psycholog Joanna Niedziela i wolontariuszka fundacji Edyta Baker.
We wtorek okazało się, że otrzymałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie. To w zasadzie była przekroczona czerwona linia - powiedziała w "Jeden na jeden" w TVN24 posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Scheuring-Wielgus poinformowała w "Jeden na jeden", że odchodzi z Nowoczesnej.
Odniosła się również do trwającego od 18 kwietnia w Sejmie protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Mówiła, że we wtorek rozmawiała z minister rodziny Elżbietą Rafalską.
- Wewnętrznie uważam, że pani minister Rafalska, gdyby była odpowiedzialna za budżet, to ona by już dawno tę kasę dała. Próbowałam ją namówić do tego, aby powiedziała: basta. Aby powiedziała: zróbmy to, nawet, gdyby to się wiązało z tym, że straci swoje stanowisko - relacjonowała.
Na uwagę, że to nie minister decyduje o budżecie, odparła: czasami trzeba postawić wszystko na jedną stronę. - Trzeba postawić się i powiedzieć: słuchajcie, to jest priorytet. Wydaje mi się, że gdyby pani minister Rafalska tupnęła przysłowiowo nogą, walnęła pięścią w stół, to te pieniądze by się znalazły - oceniła.
Joanna Scheuring-Wielgus nigdy nie ukrywała swojego poparcia i zaangażowania w postulaty społeczności LGBT. Posłanka Nowoczesnej była jedną z osób, które lobbowały na rzecz nowelizacji Kodeksu karnego, poszerzającego go o przesłanki związane z płcią, wiekiem, niepełnosprawnością i orientacją seksualną. To właśnie ona była osobą reprezentującą wnioskodawców projektu, który na początku listopada 2016 roku odrzucił parlament.
Od początku obiecywała też związki partnerskie, a z wypełnionego ostatnio kwestionariusza w serwisie MamPrawoWiedzieć.pl dowiadujemy się, że popiera pełną równość małżeńską, w tym z prawem do adopcji. Tym samym jest chyba najbardziej pod tym względem progresywną posłanką w polskim Sejmie. (TVN24/Queer.pl)
“Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu klubu poselskiego i partii Nowoczesna” - ogłosiła w środę Joanna Schmidt TVN24.
Pinksixty News wiadomości LGBT - Jak co rok w niedziele 20 maja odbędzie się światowy dzień pamięci ofiar AIDS, wspomnienie osób którzy odeszli od nas z powodu choroby, straciliśmy wiele wybitny osób.
Parlament Pakistanu uchwalił historyczną ustawę gwarantującą podstawowe prawa dla osób transpłciowych i zakazuje dyskryminacji zarówno przez pracodawców, jak i prywatnych właścicieli firm, wiele działaczy mówią "historyczna ustawa" dla konserwatywnego państwa południowoazjatyckie i muzułmańskiego.
Prawo przyznaje obywatelom prawo do samodzielnego identyfikowania się jako mężczyzna, kobieta lub obu płci i do zarejestrowania tej tożsamości we wszystkich oficjalnych dokumentach, w tym w krajowych kartach identyfikacyjnych, paszportach, prawach jazdy i świadectwach edukacyjnych.
Wzywa również do utworzenia państwowych ośrodków ochrony dla osób transpłciowych, które czują się zagrożone w społeczeństwie.
Chociaż nie ma wiarygodnych oficjalnych danych liczbowych dotyczących liczby osób transpłciowych w Pakistanie, grupa Trans Action oszacowała, że co najmniej 500 000 z 207 milionów mieszkańców tego kraju określa się jako osoby transpłciowe.
Często odrzucane przez główne społeczeństwo, pakistańscy transpłciowe osboby są narażeni na zmuszanie do żebrania, pracy jako prostytutka aby tylko przeżyć. (Al Jazeera News)
Synod Kościoła anglikańskiego w Aotearoa, Nowej Zelandii i Polinezji uchwalili rezolucję, która umożliwi kościołom w Nowej Zelandii błogosławić związki tej samej płci. Ale też rezolucja wyraźnie stwierdza, że nie powinno być żadnych zmian w "nauczaniu Kościoła dotyczącym natury małżeństwa, które polega na małżeństwu między mężczyzną a kobietą", dodatkowo mówi, że poszczególni biskupi powinni mieć swobodę korzystania z przepisów już znajdujących się w kanonach dla "usług nieformalnych", aby umożliwić błogosławieństwo związków tej samej płci.
Rezolucja wzywa również do zmian w kanonach, aby żaden członek kleru nie będzie mógł być dyskryminowani nie ważne czy popiera czy nie popiera związków jednopłciowy.
Irlandzka piosenka Konkursu Piosenki Eurowizji, przechodzi do finały w sobotę, piosenka Ryana O’Shaughnessy która mówi o gejowskiej miłości, na scenie dwóch chłopaków trzymali się za ręce.
W jaki sposób można pomóc osobom LGBTI z problemami narkotykowymi w kraju, w którym obowiązują surowe przepisy antynarkotykowe, a jeszcze gdzie homoseksualizm jest nie legalny.
Leow Yangfa i inni działacze musieli spróbować twórczo dotrzeć do osób LGBT. "Mówienie o narkotykach w społeczności LGBTQ w Singapurze jest trudne, a czasami kontrowersyjne" - powiedział Gay Star News.
Postanowili działacze nagrać wideo, zachęcać LGBT być czystym i nie brać narkotyków, opowiadają swoją historie dlaczego warto być czystym.
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz