czwartek, 10 maja 2018

"Czy naprawdę nie słyszymy krzyku tych ludzi? Myślę, że to świadczy o naszym chrześcijaństwie"


Nazywamy się krajem katolickim mówimy jesteśmy dumni z "polskiego papieża", namawia się wziąć przykład z niego, cytuje się jego miedzy innymi Polscy politycy z prawej strony. Ale jak oni traktują niepełnoprawny co mówił "polski papież" o tym, a nawet sam był niepełnosprawny.

Nazywać się krajem katolickim, cytuję się Biblię, Jana Pawła II wielu katolicki święty, a tak naprawdę to tylko pokaz w życiu i praktyce poniżają, mimo przed chwilą cytowali Chrystusa.To bardzo smutne jest.

„Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka.„ - Jan Paweł II rozdział XXII encykliki Laborem exercens.

"A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować. Lęk przed chorymi osobami wynika najczęściej z niewiedzy. Nie wiemy jak się zachować. Najchętniej byśmy się odwrócili - ten odruch też trzeba zrozumieć. Wszyscy chcielibyśmy być piękni, młodzi i bogaci przez całe życie. Na widok strasznie okaleczonej osoby odwracamy się odruchowo. Niektórzy się odwracają i uciekają, ale są też tacy, którzy potrafią się zatrzymać, i pomimo tego, że też się boją, w końcu zaczynają rozumieć, że to też zwyczajny człowiek, który może nie ma nóg, ale ma za to wózek i potrafi z tym żyć..." - Anna Dymna – aktorka,prezes fundacji „Mimo wszystko”

"Irytowanie się na moja niesprawność byłoby stratą czasu. Ludzie nie mają czasu dla kogoś, kto się zawsze złości lub narzeka. Trzeba iść ze swym życiem do przodu, i myślę, że udawało mi się to nieźle." - Stephen Hawking

"Nie ma kaleki, jest człowiek" - Maria Grzegorzewska

Zawiedliśmy, bo osoby niepełnosprawne zostały same. I nie tylko te w Sejmie. Przede wszystkim - te obok nas. Nam opowiedziały, jak wygląda ich codzienne życie - TVN24.

"Boimy się napływu uchodźców, boimy islamu, boimy zagrożeń zmianą klimatu, ale oprócz tego bania się. Nie robimy nic pozytywnego, pozwalamy sobie żeby nami rządził strach. To w różny dziadzinach, podobnie jest z niepełnosprawnymi. Boimy się, że ci ludzie wejdą w społeczeństwo będą od nas wymagać" - Janina Ochojska.

"Zepchnęliśmy ludzi najsłabszych na margines, dając im michę, i to bardzo skromną. Natomiast nie dajemy im możliwości życia. To jest skandal." - siostra Małgorzata Chmielewska.

Siostra Chmielewska wyraziła pełne poparcie dla osób protestujących w Sejmie. -"To są matki, które mają serce i to są matki, które od lat są przyzwyczajone do tego, że każda rzecz, która służy ich dziecku, musi być wyrywana".

Dodała, że "podziwia również te osoby niepełnosprawne", które biorą udział w sejmowym proteście. - Czy naprawdę nie słyszymy krzyku tych ludzi? Myślę, że to świadczy, już nie mówiąc o naszym chrześcijaństwie, zwyczajnie o naszym społeczeństwie - oświadczyła. (TVN24)


Według posłanki PiS, Bernadetty Krynickiej, niepełnosprawni dorośli, odpowiednio przygotowani, mogą zarobić nawet blisko 3 tysiące złotych. W odpowiedzi na te słowa matka niepełnosprawnego Jędrzeja opublikowała jego "CV".

Już i tak jestem wyrodną matką (wyrodnymi rodzicami), że hodujemy go 20 lat - zmuszamy do jedzenia, picia, ubieramy, wozimy do OREW [Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, w którym Jędrzej realizuje obowiązek szkolny, przyp. red.]. Więc The End! W telewizji mówią, że może pracować - to niech robi!

Po kolei: Mężczyzna lat 20, 165 cm wzrostu i 45 kilo w ubraniu - szuka pracy. Kocha książki i zwierzęta. Idealnie nadaje się do pracy w sklepie zoologicznym - może pilnować rybek w akwarium, godzinami! Aaaa jeszcze: nie gryzie, więc pracodawca powinien podać rozdrobnione drugie śniadanie. I dobrze wyczyścić zęby, sam nie da rady, a ma aparat ortodontyczny w związku z wrodzoną wadą twarzoczaszki. Obiad o godzinie 13 - dużo sosu i kefir - problemy z gryzieniem część dalsza. Nie zapominamy o czyszczeniu zębów! Nie jest pampersowany - więc trzeba pomóc w WC (łącznie z wytarciem d*pki:-)).

Aaaa i jeszcze: wózek - jest wart w ch*j pieniędzy, co prawda przy pomocy dobrych ludzi i datków 1 proc. mamy już prawie na drugi (cena ok. 10 tysięcy), ale jednakowoż ten jeszcze musi nam posłużyć, więc ostrożnie z nim! Z wózkiem, nie z Jędrzejem! Chyba tyle. Gdyby ktoś słyszał o pracy w sklepie zoologicznym za średnią krajową - przypominam o warunkach szczególnych pracownika - to proszę o kontakt :-) - Gazeta.pl

Wiceszef klubu PiS Jacek Żalek brnie w narrację o zwyrodnialcach wśród rodziców niepełnosprawnych. W poranku Radia ZET mówił o "mordowaniu dzieci".

Poseł Jacek Żalek przeprosi za słowa o rodzicach osób niepełnosprawnych? Nie wygląda na to. Polityk był dopytywany przez Konrada Piaseckiego z Radia ZET o tezy, które wygłosił w rozmowie z portalem tokfm.pl. Polityk stwierdził wówczas, że protestujący rodzice "traktują dzieci jak żywe tarcze i nie można dawać im pieniędzy, bo mogą być wśród nich zwyrodnialcy". Jacek Żalek uważa, że nie było w tym nic kontrowersyjnego - gazeta.pl

- W dyskusji o aborcji pojawia się za dużo emocji, a za mało faktów medycznych - mówi prof. Maria Sąsiadek. Dlatego lekarze postanowili zabrać głos. Do dokumentu dotarło Radio TOK FM.

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników to odpowiedź m.in. na firmowany przez Kaję Godek projekt "Zatrzymaj Aborcję". Dokument, zakładający wprowadzenie zakazu aborcji przy ciężkich i nieodwracalnych wadach płodu, od tygodni czeka w sejmowej komisji polityki społecznej.

Trzeba pamiętać, że biskupi apelowali do posłów o "niezwłoczne podjęcie prac legislacyjnych nad projektem obywatelskim 'Zatrzymaj aborcję'".

- Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się nadać naszemu stanowisku taką zinstytucjonalizowaną formę. Doszliśmy do wniosku, że ta agresja, to rozhuśtanie nastrojów poszło o krok za daleko. W dyskusji o aborcji pojawia się za dużo emocji, a za mało faktów medycznych - mówi w rozmowie z Radiem TOK FM prof. Maria Sąsiadek, konsultantka krajowa w dziedzinie genetyki klinicznej i wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

W dokumencie lekarze zwracają uwagę, że w Polsce system opieki nad osobami niepełnosprawnymi jest niedostateczny, a każda decyzja dotycząca przerwania niechcianej ciąży powinna być autonomiczną decyzją kobiety.

- Trzeba zbudować system opieki prenatalnej, opieki perinatalnej, opieki nad ludźmi niepełnosprawnymi i nad ich rodzinami; rozpocząć debatę nad otwarciem społeczeństwa na ludzi niepełnosprawnych. Potem będziemy mogli przed rodzicami roztaczać piękną wizję, że jak urodzi się dziecko niepełnosprawne, to będzie opiekunka społeczna, pełne wsparcie finansowe i niepełnosprawny do końca życia będzie miał rehabilitację - wylicza prof. Maria Sąsiadek.

- Pytam, gdzie jest pani Godek, gdzie są obrońcy życia poczętego, gdzie jest Kościół? Dlaczego oni nie stoją z rodzicami, walcząc o prawo do godnego życia? Premier Morawiecki, wchodząc do Sejmu, powinien spalić się ze wstydu - podsumowała krajowa konsultantka w dziedzinie genetyki klinicznej prof Maria Sąsiadek.

Paulina Młynarska: musimy stworzyć Polskę, w której niepełnosprawni będą mogli żyć



Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów



Australijski piosenkarz ujawniony Luke Antony jego klip True Colors. Wideoklipie występuje modelka Madeline Stuart, pierwsza na świecie supermodelka z zespołem Downa.

Luke Antony - True Colors


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz