Według Michała Czerwińskiego z Fundacji Równość, w Polsce, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach osoby LGBT nie mogą sobie pozwolić na swobodne mówienie o swojej orientacji seksualnej. Jeśli to zrobią, bywają dyskryminowane. Dlatego wielu z nich, by żyć bezpiecznie ucieka do dużych miast. Do Dzień Dobry TVN zaproszono Kamila Melaniuka, który pochodzi z małej miejscowości, a od prawie 20 lat mieszka w Warszawie, aby powiedział o swoich doświadczeniach. Dlaczego jego zdaniem mieszkańcy mniejszych miejscowości są uprzedzeni do homoseksualistów? Obok Kamila usiadł na naszej kanapie Slava Melnyk z Kampanii Przeciw Homofobii. Zapytano go, co jest warunkiem koniecznym, aby osoba LGBT czuła się dobrze w swoim miasteczku, czy wsi?
Zaproszenie na Marsz Tolerancji do Konina: Kilkanaście dni temu facebookowa grupa “Polska dla Polaków” przeprowadziła atak na fanpage II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. Powodem było udostępnienie filmiku o tolerancji (https://www.youtube.com/watch?v=t4nY824m-Qk). W kierunku szkoły padła masa hejtu, a na stronie pojawiły się negatywne opinie. Sytuację poprawiły pozytywne oceny, które uczniowie szkoły zaczęli wystawiać z własnej inicjatywy.
Podobny problem, jednak na dużo większą skalę, dotknął III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida. Z inicjatywy uczniów zorganizowano tam konkurs na pracę, która miała dotyczyć tolerancji. Związane było to z Międzynarodowym Dniem przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii, który obchodzony jest 17 maja. Tym razem do ataku ruszyła Młodzież Wszechpolska. W piątek 27 kwietnia, tuż przed absolutorium, do szkoły przychodziły maile, wiadomości oraz rozdzwoniły się telefony. Wszystko to zawierało podobną treść: Konkurs jest zły i szkoła powinna z niego zrezygnować. Często pojawiały się wulgarne słowa oraz groźby do organizatorów, nauczycieli i dyrekcji oraz nawet ich rodzin. Wydarzenie odwołano, jednak fala hejtu dała o sobie znać na fanpage'u szkoły.
Na te ataki nie zgodziła się jednak konińska młodzież. Powstała nieformalna grupa złożona z przedstawicieli uczniów większości szkół średnich regionu oraz młodych lokalnych działaczy, której celem jest zorganizowanie Marszu Tolerancji. Odbędzie się on 18 maja o 18:00. Marsz przejdzie bardzo symboliczną trasą: od ronda Solidarności aż do Placu Wolności. Jest to manifest przede wszystkim przeciw nienawiści, która dotknęła konińskie licea, ale także dla poszanowania wszystkich mniejszości w Polsce, których przedstawicieli zapraszają do wzięcia w nim udziału. “Chcemy pokazać, że nie damy się zmanipulować młodzieży wszechpolskiej oraz że się ich nie boimy” - mówi jeden z organizatorów - Mikołaj Marcinkowski.
Pinksixty News wiadomości LGBT - Młoda czeczeńska lesbijka została poddana islamskiemu "egzorcyzmowi" pod naciskiem swojej rodziny, która uważała, że jej orientacja seksualna jest oznaką opętania przez demony.
Joshua Ferguson jest pierwszą osobą, która w Ontario identyfikuje się jako niebinarna i trans oraz używa zaimków "oni". Akt urodzenia jest oznaczony "X" oznaczeniem osoby nie binarnej.
Fani Eurowizji w Chinach cenzura podczas piosenki Irlandzkiej Ryana O'Shaughnessy i jego utwór "Together", miedzy innymi flagi tęczowe były zasłonięte przez cenzorów. W Rosji też ostatniej chwili zrezygnowali cenzurowania Irlandzkiej piosenki.
Ryan Murphy postanowił cały dochód z swojego najnowszego serialu Pose, przeznaczyć na cele charytatywne dla LGBT, miedzy innymi organizacja Sylvia Rivera Law Project, która walczy o prawa osób transpłciowy.
Jeden z wybitny działaczy Peter Tatchell wywiad dla Channel4 na temat pracy swojej jako działacz na rzecz praw człowieka, dlaczego tak silnie walczy o prawa LGBTQ.
Gwiazda programu Queer Eye - Karamo Brown, zaręczył się z swoim partnerem Ian Jordan. Brown, zaplanował niespodziewaną imprezę urodzinową dla swojego partnera z ośmiu lat razem, który jest asystentem dyrektora Guild of America.
Antoni Porowski, Tan France, Bobby Berk i Jonathan Van Ness - pozostali programy Netflixa - również byli obecni w nocy, wraz rodziną i przyjaciółmi narzeczonym. (Entertainment Tonight)
"Queer Eye" Karamo Brown otrzymuje nagrodę HRC Visibility Award, podczas gali HRC w Houston w Teksasie. Aktor Jussie Smollett przedstawił Browna.
Aktor "Days of Our Lives" Chandler Massey, opowiada o swojej przełomowej roli jako geja postaci Willa Hortona w amerykańskiej operze mydlanej - jednej z pierwszych reprezentacji LGBTQ w telewizji dziennej.
Drugi półfinał już za nami. Do finału Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się już w sobotę 12 maja w Lizbonie, awansowało kolejnych dziesięciu uczestników.
Wykonawcy z drugiego półfinału którzy przeszli do finału są Serbia, Norwegia, Dania, Mołdawia, Holandia, Australia, Węgry, Szwecja, Słowenia i Ukraina. Niestety Polska duet Gromee i Lukas Meijer nie zakwalifikował się do finału z utworem "Light Me Up".
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz