środa, 1 lutego 2017

Kłótnia katolików czy homoseksualizm jest wyborem, leczenie homoseksualizmu jest złym dotykiem


Każda osoba z wyższym wykształceniem powinna przejawiać zdolność do krytycznego myślenia ale szereg badań psychologicznych pokazuje, że obawy o własny światopogląd blokują akceptację dowodów.

Taka dominacja przekonań nad danymi empirycznymi wynika z dwóch czynników - dysonansu poznawczego i efektu sprzeciwu. "Gołym okiem" widać to w polemice Jacka Januszewskiego najpierw z psychologiem i psychoterapeutą z UJ dr. hab Grzegorzem Iniewiczem, a teraz ze mną, po tym, jak na DEONIE stanąłem w obronie krakowskiego psychologa i redakcji "Tygodnika Powszechnego" przed oskarżaniem ich o manipulację.

Januszewski woli jednak tendencyjne podejście do badań, nieobce członkom organizacji religijnych stawiających sobie za cel promocję "etyki biblijnej", i nie widzi - bo nie studiuje metaanaliz - że od 1957 roku do 2016 opublikowano już szereg badań na podstawie których nie można traktować homoseksualizmu jako zaburzenia psychicznego, albo twierdzić, że nikt się takim nie rodzi. (...) - Deon.pl

Ci którzy naprawdę leczą do są kryptogeje, wiele razy już napisałem o tym jak wychodzą na jaw skandale wśród terapeutów od leczenia homoseksualizmu wiele to molestowania. Dla mnie leczenie homoseksualizmu jest złym dotykiem, boli przez całe życie.

Kilka szokujący historie Ekwador jak się tam leczy homoseksualizmem, dzieci są leczeni z swojej orientacji poprzez prądem, wielu ledwo przeżywają. Porywają dzieci homoseksualne nie karmią, torturują psychicznie. Inni terapeuci swoi pacjentów gwałci że dzięki temu zostaną wyleczeni z homoseksualizmu.

National Center for Lesbian Rights pisali list publicznych z dziewięcioma byłymi przywódcami ruchu "ex-gay", w którzy ujawniają prawdę o tzw terapii konwersji.

W pewnym momencie, byliśmy nie tylko głęboko zaangażowani w ruchu "ex-gay", byliśmy założycielami, przywódcami i organizatorami. Ponad pół wieku doświadczenia, więc niewielu ludzi ma tyle wiedzę na temat nieskuteczności i szkodliwości terapii leczenia homoseksualizmu. Wiemy z pierwszej ręki co to jest emocjonalne i duchowe szkody może spowodować, zwłaszcza dla nastolatków LGBT. My lepiej wiemy. My kiedyś wierzyliśmy, że orientacja seksualna lub tożsamość płciowa jest wyborem i można zmienić. Patrząc wstecz, nauczano nas, że nasza orientacja można poprawić. Mówiono nam, że bycie LGBT jest złe, chore, grzeszne, jest przeciwko Bogu.

Odzyskiwanie życie po terapii leczenia z homoseksualizmu jest trudne. Niektórzy na zawsze zranieni emocjonalnie. Terapia wzmacnia homofobie, lęk, poczucie winy i depresję. To prowadzi do wstrętu do siebie i emocjonalnej i psychicznej krzywdy, gdy zmiana nie udaję się. Niestety, wielu wybiera samobójstwo wskutek terapii nie udanej. W związku z tym, teraz jesteśmy zjednoczeni w naszym przekonaniu, terapia jest zarówno nieefektywna i szkodliwa. Potępiamy próby zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Upominamy rodzicom żeby kochać i akceptować swoje LGBT dzieci. Błagamy kościół zaakceptować, przyjąć osób LGBT z pełnej równości i integracji.

Nawet czołowy przywódca organizacji od leczenia homoseksualizmu Alan Chambers twórca Exodus International, przyznał że jest nadal homoseksualistą. Nie można zostać wyleczony to co mówił wcześniej było bzdurami i przeprasza osób homoseksualny.Dla Nicolosi który do tej pory jest szanowany oszołomDr Robert Spitzer który wycofał swoje badania że można leczyć homoseksualizm, ale wielu do tej pory używają jego badania wmawiają że są aktualne.Richard Cohen, człowiek który leczy poprzez przytulanie, czy naprawdę nikt nie widzi coś tu nienormalnego. On wykorzystuje pacjentów, nie może jawnie przytulać się do faceta, to stworzył pod przykrywką terapie przytulenie cie wyleczy z homoseksualizmu. To po prostu jest molestowanie seksualnie.Brian Nesbitt wychował się w religijnym domu. Poszedł do NARTH żeby zostać wyleczony z homoseksualizmu, terapeuta Chris Austin który go leczył, co później z tym terapeutą stało się został skazany za seksualne wykorzystywanie klientów to tak się leczy homoseksualizm poprzez wykorzystanie seksualne.Brent Almond, ostrzega przed "leczeniem homoseksualizmu" opowiada swoją historie:Matka z PFLAG ostrzega przed grupami które leczą homoseksualizm, mówi oni dzielą rodzinę, doprowadzają do samobójstwa osób homoseksualny.Inne ofiary leczenia homoseksualizmu opowiadają o sobie i doświadczenia z leczeniem homoseksualizmu.