czwartek, 16 lutego 2017

News: Walentynki, Rosja, Antykoncepcja, Związki partnerskie, KaDo ...


Prezydent Duda wczoraj na Twitterze "Wszystkim zakochanym i kochającym życzymy... szczęścia w miłości". Na to odpisał Prezydentowi niejaki Kamil Górzyński "Pozdrawiamy, z nadzieją na wprowadzenie przez Pana związków partnerskich w Polsce" - i dołączył zdjęcie ze swym chłopakiem. (NaTemat)

Organizacja Human Rights Watch opublikowała oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że rosyjscy działacze LGBT, Grey Violet i Victoria Miroshnichenko, 31. stycznia przybyli do Doniecka i słuch po nich zaginął.

W kwietniu 2014 roku Donieck został opanowany przez prorosyjskich separatystów i ogłoszony stolicą nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej. Panuje tam podobne jak w Rosji prawo, zakazujące "propagowania nietradycyjnych stosunków seksualnych wśród nieletnich". (Queer.pl)

Bryan Fischer, Michelle Meyers o tym, jak bardzo ruch LGBT korzysta z technik nazistów i komunistów, by osiągnąć swoje cele. Katy Grimes o tym, do czego to prowadzi. Manny Pacquiao zaś o tym, jak własny sukces może sprowadzić na nas nawet śmierć. Tak w skrócie o tym, o czym piszemy. Tak naprawdę konserwatywni Anglosasi nie umieją sobie poradzić z tym, że mamy XXI wiek, że Biblia to nie jedyne źródło moralnego autorytetu i że „ukryty wróg” jest wspólny dla wszystkich z prawej strony sceny politycznej - Queer.pl

Rząd chce ograniczyć dostęp do antykoncepcji. Skandaliczną propozycję PiS komentuje Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z  Partii Razem: "Walentynkowy prezent od rządu? Ograniczenie dostępu do antykoncepcji.

Rada Ministrów poparła dziś poważne ograniczenia w dostępie do antykoncepcji hormonalnej. Zgodnie z przyjętą przez rząd nowelizacją ustawy Prawo Farmaceutyczne, wszystkie tabletki antykoncepcyjne będą dostępne wyłącznie na receptę. Także tych stosowanych po stosunku, których działanie polega wyłącznie na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji, nie dostaniemy tak po prostu w aptece.

To radykalne ograniczenie prawa kobiet do antykoncepcji oznacza, że każde nieprzewidziane wydarzenie, jak pęknięta prezerwatywa, wiązać się będzie z koniecznością wizyty u ginekologa i proszenia o receptę. Taka nagła wizyta to często wydatek kilkuset złotych, bo możliwa do umówienia jedynie w gabinecie prywatnym. Wielu z nas po prostu na to nie stać. Tysiącom Polek grozić więc będzie niechciana ciąża lub poszukiwanie rozwiązań na czarnym rynku farmaceutyków. Dostęp do antykoncepcji to fundamentalne prawo każdej kobiety. Także wtedy, kiedy potrzebna jest nagle i nie była planowana. Ograniczanie nam tego prawa to skandal.

Wielokrotnie przekonałyśmy się, że rząd PiS nienawidzi kobiet. Nie daje nam o tym zapomnieć także w Walentynki".

"Ofiary przerywają milczenie o masowych molestowaniach w Sylwestra" - grzmiał na początku lutego niemiecki "Bild". Sprawą zajęła się policja. Okazało się, że do niczego takiego nie doszło, a "świadkowie" nawet nie byli tego dnia we Frankfurcie. Tabloid już przeprosił - Gazeta.pl.

Znaczy była to po prostu nagonka na uchodźców, ale czy też przeproszą miedzy innymi polskie media najbardziej prawicowe i też politycy które sugerowały i wmawiali kłamstwa.

Na placu Zamkowym w Warszawie odbył się foto happening zorganizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii popierającą legalizację związków partnerskich. A wszystko po to, aby uzmysłowić Polakom, że każdy ma prawo do szczęścia…bez względu na płeć czy swoją orientację seksualną.

Był 2003 rok, kiedy senator Maria Szyszkowska (polska filozof, działaczka społeczna, profesor nauk humanistycznych) po raz pierwszy w publicznej debacie opowiedziała się za wprowadzeniem przez Polskę legalizacji związków partnerskich.

Gdy przegłosowany przez Senat RP projekt czekał na pierwsze czytanie w Sejmie, umarł Jan Paweł II. Wtedy grupa senatorów, nie tylko prawicowych, ale i z SLD, skierowała do marszałka Senatu Longina Pastusiaka projekt uchwały wzywający do wycofania mojego projektu z Sejmu. Napisali m.in., że „homoseksualiści nie są w Polsce ograniczani w swych życiowych wyborach”, a także, że „po odejściu Jana Pawła II padło wiele słów o tym, że powinniśmy uczcić Jego pamięć nie nowymi pomnikami i nazwami ulic, ale konkretnymi czynami”. Miał to być pośmiertny prezent dla papieża w postaci zaniechania prac nad związkami partnerskimi, które zresztą i tak nastąpiło– mówiła w wywiadzie dla „Repliki” profesor M. Szyszkowska.

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej odpowiada: Każdy ma prawo do szczęścia. Nie ma powodu, dla którego polscy obywatele mieliby mieć mniejsze prawa niż obywatele innych krajów europejskich. Prawo zawierania związków partnerskich, również homoseksualnych, jest już prawem powszechnym w UE, i to nawet w państwach o silnych korzeniach katolickich, jak Irlandia (…). Nie unikniemy rozmów o związkach partnerskich i musimy kiedyś uznać status polskich obywateli będących w związkach jednopłciowych zawartych za granicą. Jeśli tego nie zrobimy, Polska będzie przegrywać procesy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka (…). Ponadto świat się zmienia i młodzi ludzie coraz mniej chętnie zawierają małżeństwa. Przyczyn jest wiele, ale dominuje wśród nich lęk przed niepowodzeniem i traumatycznym doświadczeniem, jakim jest rozwód w polskim sądzie. Czasem powód jest czysto ekonomiczny: brak środków na oczekiwane przez rodzinę huczne wesele. Młodzi czekają też z małżeństwem, aż ich sytuacja materialna się poprawi. Często również ludzie po rozwodach lub po owdowieniu wstydzą się okazywania publicznie swoich uczuć albo nie chcą, ze względu na dzieci z pierwszych związków, brać ponownie ślubu. Także dla nich związek partnerski mógłby być rozwiązaniem.

Wydaje się więc, że potrzeba jeszcze wielu lat, by w polskim ustawodawstwie znalazł się zapis o legalności związków partnerskich. Na razie politycy skupiają się na tym, aby- jak mawia Tymoteusz Zych, prawnik Ordo Iuris– „wprowadzać do prawnego porządku zmiany, które mają na celu wzmocnienie pozycji małżeństwa i rodziny”. (...) - Medium Publiczne.

Dodatkowo archiwalna debata w TVP z roku 2015 wśród gości była dziś obecna minister edukacji, strach bać co dzieci będą uczyć się w nowej reformie edukacji dla niej parady równości widzi ona tylko gołe tyłki itp. Nie mówić obłuda posłanki PO.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Ad Council spot kampanii Miłość nie ma etykiet, nie ważna orientacja, religia, rasa miłość najważniejsza.


KaDo: Co dziwnego robią długoletnie związki?


Laverne Cox wystąpiła w programie "The Late Show Stephen Colbert", mówiła o Beyonce, też o wystąpieniu podczas Grammy która kazała wylogowywać Gavin Grim, młody transpłciowy uczeń który walczy o swoje prawa miedzy innymi chodzi o prawo do łazienki w szkole.


The Horizon serial online gejowski z Australii sezon siódmy


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz