środa, 1 lutego 2017

News: Holandia, Norwegia, Estonia, Dekret Trumpa, Prasa LGBT, Dorota Wellman, Skauci, Kanada, Niemcy, Hiszpania ...


Mały krok do równości małżeństw w Estonii. W apelacyjny sąd w stolicy kraju Tallinie uznał małżeństwo pary tej samej płci. W roku 2014 po wielki bólach uchwalili związki partnerskie w Estonii, jest jedyny kraj bałtycki z związkami partnerskimi. (PinkNews)

Pochodząca z Holandii Suna Huls pochwaliła się w internecie prezentem, jaki dostała od swojej babci. Dziewczyna zamieściła na Tumblr zdjęcie kobiety z ręcznie zrobionym swetrem z motywem tęczy.

"Powiedziałam babci, że jestem biseksualna, i ona mi to dała. Moja babcia zrobiła dla mnie sweter z tęczą" - napisała Holenderka.

Kilka tygodni później o starszej Pani zrobiło się głośno w sieci za sprawą jednego z tweetów. Post ze zdjęciem swetra został podany dalej 59 tysięcy razy oraz polubiony przez ponad 180 tysięcy użytkowników Twittera. (TVN24)

Indywidualne konsultacje psychologiczne w Centrum Stonewall.

Odbywają się one raz w tygodniu (czwartki 18:00-20:00 z możliwymi wyjątkami - sprawdź terminy w linku powyżej!) mają na celu wstępne rozpoznanie źródeł przeżywanej trudności oraz wsparcie zgłaszającej się osoby w procesie dalszego szukania pomocy. Konsultacje nie mają charakteru terapeutycznego, mogą natomiast pomóc w ustaleniu, jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje osoba zgłaszająca się i gdzie może je uzyskać w ramach działań Grupy Stonewall, jak również w obszarze istniejącego systemu bezpłatnej opieki zdrowotnej oraz usług oferowanych na wolnym rynku.

Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym z konkretnym psychologiem pełniącym dyżur w danym dniu. Aby umówić się na spotkanie, prosimy o kontakt telefoniczny najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem dyżuru lub o kontakt mailowy najpóźniej w dniu poprzedzającym dyżur.

Więcej informacji na stronie Grupy Stonewall. Prosimy nie kontaktować się przy pomocy sms-ów lub wiadomości na facebooku. Jednocześnie informujemy, że aktualnie Grupa Stonewall nie prowadzi terapii osób LGBT+.

Pary tej samej płci w Norwegii mogą teraz wziąć ślub w kościele, nowe prawo zostało przyjęta 30 stycznia. Synod w głównym kościele luterańskim, z czego ponad dwie trzecie Norwegów są członkami kościoła.

89 z 112 członków głosowało za pozwoleniem małżeństwa dla par jednopłciowy w kościele luterańskim. Oslo biskup Ole Kristian Kvarme, którzy głosowali za, przyznali decyzja spowodowało go "smutkiem".

Głosowanie doprowadziło również do tego ksiądz Øyvind Bard Benestad opuścił kościół w proteście przeciwko małżeństwom osób tej samej płci.

Chociaż duchowni nie są zmuszani do wykonywania małżeństw par tej samej płci. Norwegia pozwoliła na równość małżeństw w 2009 roku, ale nie zdecydowali się pozwolić śluby religijne do tej chwili. Duński kościół luterański pozwolił na równość małżeństw w 2012 roku, a Szwecki kościół luterański uczynił to wcześniej w 2009 roku. (GayStarNews)

Dekret przeciw zakaz muzułmanów uderzy miedzy innymi w osoby LGBT, wielu jak wiadomo co jakiś czas słuchać jak morduje się gejów przez państwa islamskiego, teraz którzy uciekają z krajów arabskich z piekła, nie będą mogli pomoc wielu zamknięci będą w obozach uchodźców, a tam nie jest bezpiecznie dla nich inni uchodźcy prześladuje osób LGBT.

Już wielu odmówiono wiz uchodźcom gejom z Iranu, mieli jechać do USA po wielu latach czekania i znów są na lodzie. (Washington Blade)

Wielu marzyli o bezpieczeństwie, bez przemocy, znęcania i gróźb śmierci, odmawia się im tylko są Muzułmanami, prawdziwe człowieczeństwo prawicowcy są chorzy odbierają prawa i godność innym.

USA jest postrzegany jako światłem nadziei dla wielu osób LGBTQ na całym świecie, powiedział dla NBC News Aaron C. Morris z Immigration Equality, dodał dekret Trumpa "antytezą amerykańskiego snu".

Prasa LGBT do przeczytania: EILE Magazine, HIV Plus, San Francisco Bay Times, Midlands Zone, David Atlanta, Gscene MagazineQNotes, LinQ, Siegessäule, Fugues, Watermark, Wire Magazine, QX Szwecja, City Weekly, QX Magazine, Boyz Magazine, Get Out!, Grab Magazine.

Przykład że nawet wśród ateistów są ekstremiści w Niemcze 25 letnich chłopak zabił własną dziewczynę chrześcijankę. Został skazany na dożywocie. Morderca nienawidził wszystkie religie i fascynował się Hannibalem Lecterem z filmu milczenie owiec. (PinkNews)

Mimo że Trump "narażę" nie uchyli dekretu Obamy dotyczące przeciw dyskryminacji w miejscu pracy wobec osób LGBT, ale jak inny ekstremista Tony Perkins mówi że możliwe nowy dekret Trumpa który będzie chronić homofobów, żeby mogli dowolnie odmawiać osobom LGBT w wszystko w imię religii fundamentalistycznej. (NBC News)

KPH: Dorota Wellman, jedna z najgłośniejszych ambasadorek akcji KPH „Ramię w ramię po równość”, została laureatką honorowej Gwiazdy Dobroczynności – nagrody wręczanej znanym osobom za ich działalność charytatywną. Kapituła plebiscytu postanowiła wyróżnić dziennikarkę za zaangażowanie w walkę o prawa osób LGBT.

Dorota Wellman odbierając statuetkę, podczas VIII Balu Charytatywnego Gwiazd Dobroczynności podziękowała Kampanii Przeciw Homofobii i w mocnych słowach po raz kolejny opowiedziała się za równością

„Chciałabym bardzo podziękować przedstawicielom Kampanii Przeciw Homofobii, bo z nimi bardzo często współpracuję wspomagając osoby LGBT. Jak spotykam drugiego człowieka, to dla mnie nie ma żadnego znaczenia jaki ma kolor skóry, jaką religię wyznaje, jakie ma poglądy polityczne lub z kim sypia. Ważne dla mnie jest to jakim jest człowiekiem i czy jest dobrym człowiekiem. W czasach, w których dzielimy się na lepszych i gorszych, prawdziwych Polaków i nieprawdziwych Polaków chciałabym, żeby wszyscy byli w tym kraju traktowani równo i sprawiedliwie. Mam nadzieję, że doczekam! – powiedziała Dorota Wellman.

Informacja o wyróżnieniu dziennikarki za udział w akcji społecznej „Ramię w ramię po równość” została przyjęta przez zespół Kampanii Przeciw Homofobii z wielkim entuzjazmem – „Nagroda dla Doroty Wellman to dla nas wielkie święto. Cieszymy się, że nasza ambasadorka została doceniona za zaangażowane w walkę o prawa osób LGBT. Mamy jednocześnie nadzieję, że nagroda dla dziennikarki zachęci kolejne gwiazdy do wspierania akcji „Ramię w ramię po równość” i z każdym miesiącem sojuszników i sojuszniczek osób LGBT będzie coraz więcej!”.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Boy Scouts of America pozwoli chłopcu transpłciowego dołączyć do skautów w oparciu o tożsamości płciowej w swojej. Dodatkowo będą teraz przyjmować osób transpłciowe do swoi szeregów według swojej tożsamości płciowej. (BuzzFeed)


Donald Trump ogłosił swojego kandydata na dożywotnią kadencję w Sądzie Najwyższym, jest nim Neil Gorsuch przeciwnik wszelki praw osób LGBT więcej o nim na HRC.


Paradoksalnie hiszpańskim ratownikom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności za pomoc tonącym uchodźcom.To jest chyba jedna z najciemniejszych stron współczesnej fali migracji: dziesiątki tysięcy afrykańskich kobiet po dotarciu do Europy zmuszane są do pracy w domach publicznych.Józef Pinior: Państwo zawłaszcza naszą prywatność


Mały chłopiec pięć godzin czekał na amerykańskim lotnisku, ponieważ podejrzewano, że mógł stanowić zagrożenie. W terminalu czekała na niego mama, ale to nie był wystarczający argument. Służby działały zgodnie z nowymi prawami Donalda Trumpa. (Gazeta.pl)27-letni Alexandre Bissonnette oskarżony o zamordowanie sześciu osób modlących się w meczecie w Quebecu krytycznie wypowiadał się na temat imigrantów, a w czasie przesłuchania nie ukrywał wrogości wobec muzułmanów - informują kanadyjskie media. Mężczyzna od kilku miesięcy wynajmował mieszkanie w pobliżu świątyni, w której doszło do ataku. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz