sobota, 4 lutego 2017

News: Lewys Ball, Toalety w szkołach, Hanna Machińska, Albania, Jess Herbst, Gordon Aikman, Gay USA, Hallmark, Kazimiera Szczuka ...


17-letni Lewys Ball – blogger i YouTuber nawiązał współpracę z firmą kosmetyczną – Rimmel. Może to i nie pierwszy przypadek, gdy mężczyzna nawiązywał współpracę z firmą.

Lewys mimo młodego wieku ma na swoim koncie spore sukcesy – jego profil na Instagramie śledzi aż 50 tys. osób, a kanał na YouTube subskrybuje ponad 150 tys. Współpraca z potęgą kosmetycznością z pewnością okaże się siłą napędową dla dalszej kariery nastolatka, który o makijażu wie z pewnością więcej niż jedna kobieta. (RMF Maxxx)

Tożsamość płciowa, nieograniczona już binarnym podziałem na dziewczyny i chłopców, to zupełnie nowe zagadnienie. Czy nauka może pomóc nam się w nim odnaleźć - National Geographic.

"Razem z mężem 2 lata temu zgłosiliśmy się do fundacji zajmującej się bezdomną młodzieżą LGBT, tworzącą dla nich domy zastępcze... Przeszliśmy masę szkoleń i testów, socjal i policja i referencje od kilku osób itd itp... I od czerwca jesteśmy taką właśnie zaadoptowaną rodziną przez młodą osobę transgender. Mieszka z nami (mamy dwójkę dzieci i psa) i jest nam wszystkim strasznie dobrze. Szkoda, ze w Polsce nie ma takich fundacji, na pewno by się przydały. Pozdrawiam ciepło!"

Pani Magda pisze - i z przyjemnością to publikujemy: "Nasz 9-latek w grudniu poszedł do dyrektora podstawówki, do której chodzi, i poprosił o zmianę tabliczek na toaletach - żeby były bez podziału na płeć. Po to, by osoby trans i niebinarne mogły z nich korzystać bez problemu. Dyrektor był w lekkim szoku, ale Kuba "wychodził" zmianę w przepisach szkoły i od dzisiaj są nowe tabliczki na drzwiach!!!" (Replika)

Naukowcy z London School of Economics (LSE), ujawnili swoje badania że geje mniej zarabiają, niż lesbijki, jeszcze gorzej geje którzy są związku zarabiają jeszcze mniej niż hetero mężczyźni w związku. Biseksualni mężczyźni zarabiają o jedną trzecią mniej niż geje. Dodatkowo stwierdzono że biseksualne mniej zarabiają, wielu żyje w ubóstwie i mają problemy z zdrowiem. (PinkNews)

Dr Hanna Machińska, dyrektorka Biura Rady Europy w Warszawie, została przedwczoraj odwołana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych z powodów politycznych.

Przez ponad 25 lat stała na czele Biura Rady Europy, a wcześniej Biura Informacji Rady Europy. Jest doceniana między innymi za swoje zaangażowanie w przeciwdziałanie dyskryminacji, w tym ze względu na orientację seksualną.

W 2016 roku została laureatką nagrody Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej Super Okulary Równości za promowanie standardów antydyskryminacyjnych oraz otrzymała Odznakę Honorową Rzecznika Praw Obywatelskich za zasługi dla ochrony praw człowieka.

Jest także stałą uczestniczką warszawskiej Parada Równości. Zdjęcie, na którym pozuje razem z Jakubem Urbanikiem i José Luisem Alonso Rodriguezem, którzy walczą o możliwość zawarcia małżeństwa w Hiszpanii, pochodzi z ubiegłorocznej parady. Pani Doktor, dziękujemy za wiele lat pracy na rzecz promowania zasady równego traktowania! (Miłość Nie Wyklucza)

Działacze LGBT w Albanii i walka o równe prawa. Kristi Pinderi i Xheni Karaj, które są na czele ruchu praw LGBT przez prawie dekadę, planują złożyć pozew do Strasbourga chcą zmienić prawo w swoim kraju żeby uznać ich związek.

Po upadku dyktatury komunistycznej w 1992 roku i depenalizacji stosunków homoseksualnych trzy lata później, większość osób LGBTQ nadal ukrywali swoją seksualność z powodu strachu odrzucenia przez rodzinę i problemy w pracy.

Wiele praw nie o to że rząd troska o LGBT tylko przez doktryny Europejskie, kraj jest większości muzułmańskiej, podzielonej na katolików i prawosławny najczęściej łączy trzy religie przeciwko są LGBT prawa w tym kraju.

Początki nie były łatwe, miedzy innymi podobnie jak w Polsce pierwsze parady Gay Pride, były atakowane wiele nienawiści, dziś trochę inaczej wyglądają Gay Pride, zamiast iść jadą na rowerach.

Powoli wiele osób wychodzi z szafy, LGBT wsparcie dostają od polityków i też mediów. Też powstał "hostel LGBT" dla osób które zostały wyrzucone przez rodziny z powodu homofobii.

"Myślę, że ciężkie czasy minęły" Karaj powiedziała. "Wspólnota jest silniejsza i nasza odpowiedź (dotyczące homofobią) jest znacznie bardziej aktywna i agresywna niż dotychczas."

"Ale musimy nadal wzmacniać młodych w społeczności LGBT, aby zrozumieć i kontynuować wyzwanie, ponieważ nie jest jeszcze zakończona walka. - Myślę, to dopiero początek". (NBC News)

Jess Herbst, burmistrz miasteczka New Hope, w Teksasie, ujawnia jest transpłciowa jest kobietą. Herbst została mianowana na burmistrzem miasteczka w ubiegłym roku wcześniej była radną, komisarzem drogowym i burmistrz zastępcą, powodu burmistrz New Hope doznał ataku serca dni przed wyborami.

Herbst powiedziała również, że ma poparcie swojej rodziny. Jej żony dorastała w New Hope, mają dwie córek od 1999 roku. (Towleorad)

Gdy w Victorii w Stanach Zjednoczonych spalił się tamtejszy meczet, ok. stu muzułmanów nie pozostało bez pomocy. Miejscowi żydzi zaprosili wyznawców Islamu do swojej synagogi. (Gazeta.pl)

Z powodu choroby neuronu ruchowego (MND) Gordon Aikman zmarł w wieku 31 lat, jego mąż potwierdził śmierć swojego męża.

Aikman zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę w 2014 roku, kiedy obiecał zrobić wszystko, żeby pomóc znaleźć lekarstwo.

Jego mąż potwierdził wiadomości na Twitterze, pisząc: "Mój piękny mąż Gordon Aikman zmarł. Wszyscy jesteśmy złamanym sercem. Był moim najlepszym przyjacielem, moją bratnią duszą i miłością mojego życia".

Wiele osób oddali hołd jemu Szkocka premier Nicola Sturgeon pisał: "Wszyscy jesteśmy załamani dla ciebie, Joe. Wysyłam ci miłość, wsparcie i myśli są z Tobą i rodziną Gordona."

Szkockiej partii Pracy przewodząca Kezia Dugdale, przewodząca szkocki konserwatystów Ruth Davidson. Też były brytyjski premier Tony Blair również oddał hołd: "Jestem ogromnie zasmucony usłyszeć, że Gordon Aikman umarł. (PinkNews)

Dla świata są to dzieci, ale dla rządu PiS - zagrożenie terroryzmem. Odmowa przyjęcia przez MSWiA dziesięciu sierot ze zrujnowanego wojną Aleppo to wstyd dla Polski. Politycy Prawa i Sprawiedliwości rzekomo bronią życia, ale odmawiają pomocy dzieciom, które naprawdę jej potrzebują - Partia Zielony.

Polski rząd nie zgodził się, żeby Sopot przyjął do siebie 10 sierot z syryjskiego Aleppo - dowiaduje się Radio ZET. Powód? Resort tłumaczy to problemami z ustaleniem tożsamości uchodźców oraz zagrożeniem terrorystycznym. Problemy rodzi także samo przesiedlenie ludzi. (Radio Zet)

Prawdziwe zachowanie miłosierdzie i katolickie, nie mówić rząd łamie słowa Papieża Franciszka który zachęca do przyjmowania uchodźcy. Wstyd ten kraj, nie ma po prostu odrobinę szacunku i miłości, myśli tylko o sobie. Zostaną ukarani, zobaczą gdy Bóg ich zamknie im bramę niebios. Witać w Polsce być katolikiem to na pokaz, jak jest też zapisane w Biblii, poznacie moi uczniów od czynów, a nie od słów.

Andrzej Duda skrytykował tzw. Konwencję antyprzemocową. Prezydent nie chciał mówić o jej wypowiedzeniu, ale stwierdził, że na pewno nie powinno się jej stosować. (gazeta.pl)

National Organization for Marriage rozpoczęli petycję do Donalda Trumpa żeby szybko podpisał anty-LGBT "wolność religijną" dekret. Jeszcze wmawiają że jesteśmy ekstremistami, tylko organizacja NOM która spotyka się namawia do nienawiści i wychwala Putina za nienawiść do osób LGBT, wiele inny krajów. (The Advocate)

Co powoduje homofobia NOM i inne organizację prorodzinę wzrasta homofobia, przemoc, jedyny skutek przepisów homofobiczny jest dysfunkcyjnego społeczeństwa.​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Hallmark która promuje swoje kartki na dzień walentynek z udziałem pary gejów


W Indyjskiej telewizji po raz pierwszy pokazano teledysk o gejowskiej miłości. Indyjski Cenzor -CBFC chciał wyciąć 10 sekund wideo, które pokazuje dwóch mężczyzn leżą na łóżku tylko w szortach. "Nawet nie byliśmy ani kochaliśmy się ani nawet przytulanie do siebie. To była scena tylko zwykła mało intymna," powiedział członek zespołu i jedna z gwiazd filmu Sharif Ranganekar. Wygrali w sądzie może być emitowany w telewizji Indyjskiej bez cenzury. (GayStarNews)


Gośćmi odcinka programu "Z Kim dziś?" są Jacek Januszewski oraz Kazimiera Szczuka. Rozmowy dotyczyły min. zakazu aborcji w Polsce oraz dlaczego Fundacja Życie i Rodzina śledzi gender na uczelniach.


Donald Trump podczas modlitewnego śniadania w Waszyngtonie skrytykował słabnące wyniki programu "Celebrity Apprentice". Zatrudnili wielką, wielką filmową gwiazdę, Arnolda Schwarzeneggera, by zajął moje miejsce. I wiemy, co z tego wyszło. To totalna katastrofa. Chciałbym pomodlić się za Arnolda, za wyniki oglądalności, OK?

- Hej, Donald, mam świetny pomysł. Może zamienimy się rolami? Zajmiesz się telewizją, bo jesteś świetnym ekspertem od oglądalności, a ja przejmę twoją pracę. Ludzie w końcu mogliby spać spokojnie - mówił aktor. (Gazeta.pl)


Para gejów Bryson Beier i Mantej Sandhu została zaatakowana w Columbus, Ohio. Para, która przeniosła się tu z Kalifornii dwa tygodnie temu, zostali zaatakowani na skrzyżowaniu E. Hubbard Avenue i N. Pearl Street. Według raportu, para powiedziała napastnicy byli ośmiu mężczyzn, którzy wyskoczyli z dwóch samochodów, używali wobec nich homofobiczne słowa i fizycznie ich zaatakowali.


LGBT Center ponownie otwiera w Broad StreetWładimir Putin i Viktor Orban wystąpili razem na konferencji prasowej w Budapeszcie. Premier Węgier nie szczędził prezydentowi Rosji ciepłych słów. Krytykował też Zachód za to, że "antyrosyjska polityka stała się tam modna". (Gazeta.pl)


Ambasador Ukrainy w Polsce odnosi się do bojkotu przez polityków PiS forum "Europa-Ukraina", rosyjskich prowokacjach w celu pogorszenia stosunków między Polską i Ukrainą, a także o potrzebie potępienia tych oddziałów UPA, które są odpowiedzialne za zabójstwa ludności cywilnej.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz