czwartek, 2 lutego 2017

News: Związki partnerskie, Dania, Wam Han Hyun-Mina, Trump, Warszawa, Ellen DeGeneres ...


Potrzebny jest nowy Trybunał Konstytucyjny i nowa Konstytucja. A sprawców tego prawnego dramatu powinien czekać Trybunał Stanu – mówi prof. Ewa Łętowska w rozmowie z Michałem Sutowskim z Krytyki Politycznej.

„Małżeństwo zgodnie z polską konstytucją jest związkiem kobiety i mężczyzny, nie sądzę by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu tak, żeby on nawet był interpretowany inaczej” – powiedział w rozmowie z Telewizja Republika prezydent Andrzej Duda. Słowa prezydenta postanowiła skomentować Kampania Przeciw Homofobii jednocześnie zachęcając do udziału w happeningu „Popieram związki”.

„Nie jesteśmy zaskoczeni słowami prezydenta Dudy. Szanse na uchwalenie ustawy o związkach partnerskich czy o równości małżeńskiej w tej kadencji Sejmu są nikłe, ale rozwiązań prawnych to tylko kwestia czasu. Za dużo par na nie czeka! Zgodnie z wynikami badań Kampanii Przeciw Homofobii blisko 90% par jednopłciowych sformalizowałoby swój związek, gdyby istniała tak możliwość. Oznacza to, że na związki partnerskie i równość małżeńską czeka około 2 milinów Polek i Polaków. Prezydent Duda, który określił się mianem „prezydenta wszystkich Polaków”, nie powinien tego głosu ignorować odwołując się do politycznej większości. Tym bardziej, że za zawiązkami partnerskimi i równością małżeńską opowiadają się nie tylko osoby LGBT, ale ponad 50% polskie społeczeństwa” – tak wypowiedz prezydenta wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii, Mirosława Makuchowska.

Jednocześnie KPH zachęca do udziału w happeningu „Popieram związki”, który odbędzie się 11 lutego (sobota) na Placu Zamkowym w Warszawie między godziną 12:00 a 14:00. W ramach happeningu będzie można zrobić sobie zdjęcie wyrażające poparcie dla związków partnerskich. Akcja odbędzie się już po raz siódmy. Na liście miast, w których KPH zorganizowała akcję, znajduje się m.in. Warszawa, Gdańsk, Lublin i Kraków. Zdjęcia z jednego z happeningów „Popieram związki” można zobaczyć tutaj.

Miłość Nie Wyklucza: Prezentujemy Wam kolejną parę, która zdecydowała się na zawarcie ślubu w Kopenhadze, ale wesele wyprawiła w miniony piątek w Krakowie.

W wywiadzie Magdy Dropek, który przeczytacie na łamach portalu Queer.pl, Krzysztof i Mateusz opisuję między innymi swoje przygotowania do ceremonii i wizytę na targach ślubnych:

„Krzysztof: Nie znaliśmy jeszcze daty ślubu, ale chcieliśmy zobaczyć co jest do wyboru, przymierzyć garnitury, kupić obrączki. I za każdym razem, gdy mówiliśmy, że to my bierzemy ślub, czyli ja i Mateusz, to była reakcja: o, w tym samym dniu?

Mateusz: Nie zawsze to docierało, musieliśmy wyprowadzać z błędu, ale jak już się dowiadywali to nikt nie miał z tym problemu. Najbardziej zadowolona była pani od garniturów, bo mogła sprzedać od razu dwa na jedną ceremonię.

Magda: Czyli przy okazji edukacja?
Mateusz: Byliśmy chyba jedyną parą jednopłciową na tych targach. Co do wesela jeszcze: będzie się odbywało później, bo data ślubu nas zaskoczyła, ale tak samo, wszystkie lokale, gdzie rozmawialiśmy, były otwarte na nas, więc możemy kilka w Krakowie polecić”.
O tym, dlaczego pary jednopłciowe decydują się na wyjazd z Polski:

„Mateusz: Bardzo chcemy wrócić do Polski, gdy Polska będzie chciała nas. Rządzącym ciągle brakuje takiej świadomości, że emigruje się nie tylko w celach ekonomicznych, że można być ekonomicznie całkiem dobrze sytuowanym, a wyjechać za normalnością, za swobodą.
Krzysztof: Za serdecznymi ludźmi”.

I o tym po co komu ślub? „Magda: Namawialibyście innych do wzięcia ślubu za granicą?

Krzysztof: Jest to coś tak wyjątkowego, że każdy powinien móc to przeżyć. To dla mnie jest najważniejsze, żeby potencjalni małżonkowie nie krępowali się, tylko to zrobili”. Nowożeńcom serdecznie gratulujemy! Cały wywiad z nowożeńcami znajdziecie TUTAJ.

Przedstawiamy Wam Han Hyun-Mina - korańsko-nigeryjskiego modela, który podbija światowe wybiegi, a swój rozgłos wykorzystuje do walki z rasizmem w rodzimej Korei. By przygotować się do jednego z pokazów, Han regularnie uczęszczał do seulskich klubów LGBTQ+, gdzie mógł swobodnie uczyć się chodzenia na szpilkach. (Festiwal Równe Prawa do Miłości)

Gej z wyspy Guernsey odmawia płacenia podatków na kościół, po nie uznaje jego i odmawia jemu małżeństwa. Leo Thomas napisał list "Jako osoba, klasyfikowana według kościoła jako grzesznik i nie zasługuje na ślub w kościele, dlaczego mam być zobowiązany i zmuszony płacić i pokrycie kosztów wspomnianego kościoła". (PinkNews)

Bartosz Żurawiecki w felietonie w najnowszej "Replice": "Zarzut o „niemoralność” parad LGBT+, powtarzany niczym mantra przez tego i ową, opiera się na mniemaniach dotyczących ubioru. Dla jednych parady „świecą golizną”, dla innych stroje uczestników są zbyt kolorowe albo zbyt wyzywające, albo zbyt dziwaczne, albo… (…)

Wielu gejów żywi przeświadczenie, że facet w garniturze stoi moralnie wyżej niż facet w sukience. Ba! Nawet nie w sukience – wystarczy, że w rurkach. Nie rozumiem, dlaczego akurat te spodnie budzą taką pogardę. A! Już rozumiem! Bo zbyt damskie!. W drugą genderową stronę oceny nie wydają się tak ostre. Co prawda, lepiej, żeby kobieta była kobieca i chodziła w sukienkach, ale, odkąd Marlene Dietrich założyła spodnie, wyrozumiałość wobec niewiast odzianych w porcięta nieco wzrosła. (…) Aliści, lesbijka w bojówkach zasługuje na potępienie, bo naśladowanie Boga też musi mieć swoje granice.

I tak oto kwestie odzieżowe stanowią kryterium podziału na lepszych i gorszych. Czynnik, który w dziejach kultury i obyczajów zmienia się najszybciej - spójrzcie np. na kanony mody lat 60. i 70., z dzisiejszej perspektywy wszyscy wyglądali wtedy „jak pedały” - staje się fundamentem sądów aksjologicznych." Cały felieton - do przeczytania w "Replice", dostępnej w prenumeracie.

We wtorek sądownictwa Senacka Komisja głosowała na potwierdzenie prokuratora generalnego mianowanego przez Trumpa, Jeffa Sessionsa. Wiele osób sprzeciwia jemu z powodu jego poglądów od rasistowski po homofobiczny.

W 1998 roku syn Judy Matthew Shepard został brutalnie zamordowany która zeznawała przed komisją sprzeciwiła się nominacji Jeffa Sessionsa.

Ustawa Matthew Shepard Act, zbrodnia z nienawiści karać homofobów za nienawiść i morderstwa, wiele lat nie można było uchwalić miedzy innymi zawetowana przez George Busha. Najbardziej szokujący kiedy Jeff Sessions, mówił do tej pory panią Shepard niepokoi ją dziś. Ona zna co powoduje jego słowa nienawiści, miedzy doświadczyła to osobiście stratą syna.

Ona obawia się że nie będzie ścigać za zbrodnie homofobiczne i nie tylko też rasistowskie, on też sprzeciwia wiele praw miedzy innymi lesbijki i gejów w armii, równości małżeństwom, popierał "zakaz sodomii" aresztowania osób homoseksualny. (NBC News)

Dan Savage, o głupim geju który popiera politykę Trumpa zakazywać muzułmanów przybycie ale tylko z tych krajów gdzie Trump nie inwestuje.

Dan mówi głupi gej Olive nie widzi problemu że codziennie zabija się wiele osób przez legalną bronią, wielu terroryści miedzy innymi ten z Orlando, dostał legalnie broń. Takie brawo miał prawo do broni, nie widzą problemu nie którzy że broń pozwala się każdemu jest większa zagrożenie niż, jeden "islamski terrorysta".

MSZ po ponad 25 latach pracy zwolnił Hannę Machińską, dyrektorkę Biura Rady Europy w Warszawie. - Powiedziano mi, że przyczyny są polityczne - mówi zwolniona.

Wycofanie przedstawiciela przez państwa członkowskie zdarza się w Radzie Europy bardzo rzadko. Zrobiły to Węgry Orbána i Turcja Erdogana - Gazeta Wyborcza.

Coraz bliżej nam do dyktatury w stylu Rosji i Białorusi, rząd chce widać blokować skargi na siebie do Strasburga. Przez to muszą mieć swojego człowieka, tylko to co rząd myśli tak ma być.

Tak źle jeszcze nie było. Z powodu zaburzeń psychicznych tylko w pierwszym półroczu 2016 r. Polacy wzięli aż 9,5 mln dni wolnych od pracy. To o prawie 70 proc. więcej niż w tym samym czasie 2010 r. – alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". (TVN24BIS)

Najlepszy kraj dla pracowników LGBT ochrona przed dyskryminacją, niskie bezrobocie, dobre warunki pracy i prawa LGBT została Norwegia. Polska jest 7 od końca za nami są tylko Białoruś, Rosja, Turcja, Azerbejdżan, Macedonia i Armenia. Pierwsze 10 najlepsze miejsce Norwegia, Finlandia, Belgia, Niemcy, Szwecja, Dania, Malta, Szwajcaria, Wielka Brytania, Holandia. (PinkNews/expertmarket)

Nie mamy wątpliwości, że ujawniony znienacka projekt "Ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy" ma jeden cel – przejęcie przez Prawo i Sprawiedliwość władzy w stolicy. W mieście, w którym nie wygrało wyborów samorządowych od trzech kadencji. Partia Jarosława Kaczyńskiego jest zdeterminowana by wygrać wyścig o fotel prezydenta miasta stołecznego kosztem zniszczenia samorządności w Warszawie i okolicznych powiatach. Oburzający jest też sposób zgłoszenia tych zmian - bez żadnych konsultacji z mieszkankami i mieszkańcami oraz samorządami, których planowana zmiana dotyczy. Kolejny raz PiS chce narzucić swoje zdanie, udając, że reprezentuje obywateli i obywatelki.

Najważniejszą zmianą proponowaną przez autorów jest sposób wyboru Prezydenta miasta stołecznego Warszawa (starosty powiatowego), który ma być jednocześnie burmistrzem gminy Warszawa (Prezydentem Warszawy). Ta "unia personalna", jak nazywają ją projektodawcy, to kuriozum! Łączenie najważniejszej funkcji dla miasta Warszawy i całej aglomeracji to polityczny absurd. Po czyjej stronie stanie prezydento-burmistrz, jeśli zaistnieje konflikt interesów między mieszkańcami Warszawy i okolicznych gmin? Brak w tym projekcie konsekwencji: Ustawodawca dopuszcza odwołanie burmistrza Warszawy na drodze referendum rozpisanego dla mieszkańców gminy Warszawa, które wygasi także mandat Prezydenta aglomeracji.

PiS sprzedaje swoje manipulacje granicami okręgów wyborczych jako działanie na rzecz Polski powiatowej. Aby inwestować w ochronę środowiska czy integrować transport publiczny potrzebujemy porządnej ustawy metropolitalnej, a nie zabetonowania POPiS-owego układu w stolicy. Partia Razem wzywa wszystkie parlamentarzystki i parlamentarzystów do głosowania przeciw tej fatalnej ustawie (...) - Partia Razem.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Aktor i komik Peter Kim, ujawniony gej w programie informacyjnym publicznym nadawcy PBS co myśli tej białej supremacji nacjonalistyczny poglądach.


Ellen DeGeneres dotyczące dekretu Trumpa "zakaz dla muzułmanów", w swoim cudownym stylu na podstawie filmu animowanego gdzie jest Dory?, którym też pokłada głos.Odcinek trzeci Gejowskie podróże - Key West. Aktor Kit Williamson i jego mąż John Halbach, podróż do mekki gejowskiej turystyki, Key West.


„Tu i teraz” – Henryk Wujec, działacz opozycji w czasach PRL, komentował doniesienia Instytutu Pamięci Narodowej, że podpisy na dokumentach z teczki personalnej TW Bolka zostały złożone przez Lecha Wałęsę. – Te informacje dotyczą okresu od roku 1970 do 1974. To nie jest okres, kiedy Wałęsa był w opozycji. W opozycji był cztery lata później i był czystą postacią – mówił Wujec.


Ursula von der Leyen niemiecka minister obrony, na konferencji mówi armia niemiecka nie dyskryminuje osób innej orientacji, są mile widziani.


W poniedziałek wieczorem, Trump zwolnił Prokuratorkę Generalną Sally Yates za jej odmowę obrony dekretu jego zakaz dla muzułmanów, wielu porównuje to czasów Nixona z 1973 roku, kiedy to ówczesna prokurator generalny Elliot Richardson i jego zastępca zrezygnowali po tym jak prezydent Richard Nixon rozkazał Richardson żeby nie badali aferę Watergate.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz