piątek, 17 lutego 2017

News: Transpłciowość, Sharon Needles, Holandia, Trump, Chris Salvatore, HRC, Boys Noize, Agnieszka Holland, Jim Parsons ...


Ponad 780 rodziców dzieci osób trans podpisali list sprzeciw administracji Donalda Trumpa, wezwały Trumpa do ochrony praw dla osób transpłciowy. (ABC News)

Polki i Polacy uprawiają coraz mniej seksu. Najczęstszy powód? Zmęczenie i stres wywołane pracą i codziennymi problemami. Seksuolodzy alarmują: poświęcamy na miłość mniej czasu niż jeszcze kilkanaście lat temu, za to pracujemy niemal najdłużej w całej Europie. W efekcie z życia seksualnego zadowolonych jest tylko 42% Polek i Polaków!

Życie nie może być ciągłą harówką pozbawioną przyjemności. Żeby móc się nim cieszyć, potrzebujemy stabilności i więcej wolnego czasu. Dlatego skończymy z niepewnym zatrudnieniem, zadbamy o wysokiej jakości usługi publiczne i ustanowimy 35-godzinny tydzień pracy. Aby uczynić seks bezpiecznym, wprowadzimy do szkół obowiązkową edukację seksualną oraz zapewnimy Polkom i Polakom powszechny dostęp do antykoncepcji - Partia Razem.

Dopiero luty, a już chyba mamy kandydatkę do nagrody za największą bzdurę dotyczącą LGBT. Michelle Meyers, polityczka nacjonalistycznej, populistycznej partii w Australii One Nation, stwierdziła, że geje i lesbijki korzystają z sekretnej broni, by... uwaga... kontrolować umysły ludzi i wprowadzić równość małżeńską. Żeby to było takie proste... (Queer.pl)

Gwiazda programu  Drag Race RuPaul Sharon Needles pocałowała swojego chłopaka przed homofobicznym protestujących. Naprawdę na imię ma Aaron Coady, 35-letni postanowił wspólnie z swoim chłopakiem Czad O'Connell, pokazać nienawiść nie przejdzie, miłość zwycięży

Władzę Holenderskie postanowili ścigać osób które w roku 2016 rozpowszechnianie ulotek homofobiczny w Amsterdamie, ulotki miały cytaty judaizmu, islamu i chrześcijańskie sugerowali homoseksualiści powinni być karalni śmiercią.

Mężczyźni będą ścigani o zniewagę, podżeganie do dyskryminacji i dystrybucji dyskryminujące wypowiedzi. Policja twierdzi, osoby zidentyfikowano dzięki nadzoru wideo.

Władze holenderskie powiedziały, oskarżeni są zwolennikami Harun Yahya, ekstremistów tureckiej kreacjonistów i prowokatorów. Według tureckich mediów, Yahya złożyli tysiące posłów zniesławienie żeby uciszyć krytyków w Turcji. (LGBT Nation)

Trump stał się bohaterem par excellance, tego nie można mu odmówić. Internet żyje jego wpadkami i twittami. Kellyanne Conway jest ulubienicą komików i kabareciarzy. „Alternatywne fakty” łączą przeciwników politycznych i rozśmieszają ludzi nauki. A w walentynki ktoś połączył Władimira Putina i ciężarnego Donalda Trumpa w miłosnym uścisku. Taki triumf uczucia. (Queer.pl)

"Nasza strategia jest jasna: nie zgadzamy się, by w Polsce osią konfliktu politycznego był spór liberałów, którzy najchętniej wszystko by sprywatyzowali, z autorytarnymi konserwatystami, którzy chcą wszystko trzymać za mordę. Chcemy zrobić wyrwę na scenie politycznej i zmienić oś sporu, pokazać, że jest jeszcze inny wybór. Wiemy, że jest to zadanie ambitne. Jeżeli chcemy pokonać PiS, to musimy dotrzeć przynajmniej do części ich wyborców. Tego nie da się zrobić według aktualnych podziałów. To nie jest proste zadanie – nie walczymy o kilka stołków, tylko o powrót lewicowych wartości do powszechnej świadomości. Ale innej drogi nie ma" – mówi Maciej Konieczny z Partii Razem w rozmowie z Rafałem Wójcikiem dla Gazeta Wyborcza.

Chris Salvatore aktor i piosenkarz który przyjął pod swój dach sąsiadkę chorą, smutna wiadomość Norma, zmarła miała 89 lat, przegrała walkę z białaczką i zapaleniem płuc.

"Bardzo z ciężkim sercem, dzielę się wiadomością, że na początku tego ranka świat stracił naprawdę inspirujące, piękną kobietę."

"Norma teraz spoczywa nie ma z nami fizycznie jej, ale jej duch będzie nadal napełniał serca tak wielu ludzi".

"Być może Normy jej dziedzictwo jest to, jej historia pomogła światu, zobaczył prawdziwe znaczenie miłości." "Norma przypomniała mi, że wszyscy są stworzeni do miłości i wszyscy pragną być kochani."

"W tym roku Norma pomogła mi zobaczyć świat prawdziwy jaki ma sens Walentynki". "Każdy z nas jest to kochania, nawet w przypadku wszystkich naszych różnic. Miłość nie ma granic. Może odpocząć w spokoju moja słodka pani Norma." (PinkNews)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


HRC kampania #LoveYourNeighbor jest projektem opowiada na historiach osób LGBTQ i sojuszników w Tupelo, Missisipi, opowieść syna Josha i matkę Meredith, opowiadają o wyjdzie z szafy, akceptacji.


Jim Parsons, wywiadzie dla NBC mówi jego sukcesy były trudne przed 30 ledwo koniec związał, dziś jest cenionym aktorem za jeden odcinek teoria wielkiego podrywu dostaje milion duralów.

Wiele lat był bez pracy, nikt nie chciał go zatrudnić. Ale jest wdzięczny mimo brak wcześniejszy sukcesów poznał swojego partnera Todda Spiewack.Berlinale. Wywiad DW z Agnieszką Holland


Najnowszy klip muzyczny od niemieckiego DJ i producenta muzyki elektronicznej. Boys Noize - Overthrow.


Shep Smith z Fox News, od kiedy ujawnił się zaczął bardziej odważny ponownie powiedział to nie chcą słuchać o Trumpie, jest patologicznym kłamcą. (The Week)


PiS po raz kolejny pokazuje swoje obrzydliwe, antykobiece oblicze. Rząd Beaty Szydło wyraził zgodę na radykalne ograniczenie dostępności tzw. tabletek „dzień po”. Polki muszą mieć prawo decydować, kiedy chcą zostać matkami! Zmiany w prawie komentują Marcelina Zawisza i Justyna Samolińska z Razem.


Artykuł Osiemnasty fragment ślubu Beaty i Kamili bawiła się na nim dziennikarka Newsweeka Renata Kim.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe