wtorek, 28 lutego 2017

News: Glamour, Uchodźcy LGBT, Chyna Gibson, Prasa LGBT, KPH, Tajwan, Ricky Martin ...


Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego we współpracy z Kampanią Przeciw Homofobii oraz Fundacją Panoptykon wystosowało wniosek do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w sprawie konieczności zbadania działań Prokuratury Krajowej w zakresie gromadzenia przez prokuratorów danych dotyczących wniosków o dokonanie rejestracji aktów małżeństwa zawartych zagranicą przez osoby tej samej płci.

Zgodnie z wytycznymi Prokuratury Krajowej zawartymi w piśmie z dn. 18 stycznia br. prokuratorzy są zobowiązani ustalać, ile aktualnie trwa postępowań o wydanie zaświadczenia o stanie cywilnym na wniosek osób, które zawarły małżeństwo z osobą tej samej płci za granicą. Po uzyskaniu ww. danych prokuratorzy mają obowiązek zgłaszać swój udział w takich postępowaniach.

W naszej ocenie tego rodzaju czynności prowadzą do stygmatyzowania społeczności LGBT przez organy władzy publicznej.

"Po styczniowej wizycie Roberta Biedronia w Bydgoszczy tamtejszy radny Rafał Piasecki (PiS) umieścił na Facebooku homofobiczny wpis, rozpoczynający się od słów: Gejom mówię stanowcze NIE, NIE, NIE!. Nie życzę sobie demoralizowania moich dzieci poprzez publiczne lobbowanie Waszego "chorego" w mojej ocenie stanu umysłu!"

"Express Bydgoski" ujawnia zdarzenia z życia rodzinnego radnego. "Bydgoski radny PiS przyznaje, że zdarzało mu się tracić panowanie nad sobą. W tym wyrzucać przez okno różne przedmioty, zatykać ręką żonie usta, kiedy głośno krzyczała."

"— Pochodzę z tradycyjnej rodziny, gdzie mężczyzna zarabia, a żona sprząta, gotuje, prasuje. Moja tego nie lubiła robić. Na pierwszym miejscu stawiała pracę, na drugim fitness. Oczekiwałem, że przynajmniej raz dziennie poda mi ciepły posiłek — tłumaczy Piasecki. — Dla mnie rodzina to rzecz święta — dodaje." (Replika/NaTemat)

Glamour polska wersja została okładki z dziewczynami z serialu HBO zmieniana. "Lena Dunham Allison Williams Jemima Kirke Zosia Mamet to co stało się na naszej okładce z Waszymi nogami jest okropne. Naszą intencją nie było poprawianie czegoś, co jest naturalne i piękne. Bierzemy pełną odpowiedzialność, za to, że na ostatnim etapie produkcja poprawiła to, co jest doskonałe i prawdziwe, a myśmy tego nie wyłapali. Sypiemy głowę popiołem i liczymy, że nam wybaczycie. Nie możemy cofnąć wersji drukowanej, ale w mediach społecznościowych i na www już naprawiamy nasz błąd."

The Family Christian Stores, sieć sklepów chrześcijański zbankrutowała, skrajny prawicowy portal WND ma już powód po za mało kochali Jezusa. Albo ich ba za bardzo, myśleli że mogą robić wszystko odmawiali innym doprowadzili do upadku. (JeoMyGod)

Fot: Washington Post
Powody, dla których uchodźcy szukają schronienia w Wielkiej Brytanii są różne - niektórzy uciekają przed wojną, inni opuszczają swoje ojczyzny również ze względów kulturowych. Tak jest w przypadku wielu Afgańczyków o orientacji homoseksualnej przebywających w obozach dla uchodźców - w ich ojczyźnie homoseksualizm uważany jest za przestępstwo.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, Afgańczycy którzy uważają się za gejów, mają po powrocie do ojczyzny „udawać hetero”. Dlaczego Home Office tworzy zalecenia dla deportowanych imigrantów i to w tak delikatnych kwestiach, jak ich orientacja seksualna? Wszystko dlatego, że w Afganistanie homoseksualizm jest uważany za tabu, a otwarte przyznanie się do bycia gejem jest karane śmiercią.

Zalecenia Home Office, aby „nie chwalić się” swoją orientacją stoją w sprzeczności z wytycznymi ONZ, z których jasno wynika, że osób homoseksualnych nie można zmuszać do zmiany orientacji, ani przekonywać, aby ją ukrywały. „Takie działania są niedopuszczalne” - komentuje Paul Twocock z organizacji Stonewall. „Będziemy apelować do przedstawicieli rządu, aby jak najszybciej zmienili swoje podejście” - twierdzi. (Polish Express)

Transpłściowa piosenkarka Chyna Gibson, znana jako Chyna Doll Dupree, została zastrzelona koło centrum handlowym  w Nowym Orleanie.  (PinkNews)

W Filadelfii zniszczono cmentarz żydowski, to następny atak wcześniej w St Louis antysemityzm, rasizm, homofobia ostatnio coraz więcej ataków od wygrania wyborów Trumpa, wiele organizacje nienawiści pozwalają sobie i wszystko pod patronatem prezydenta.

Nawet celebrytce przysługuje prawo do zachowania swoich intymnych spraw w tajemnicy – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka. (rp.pl)

Prasa LGBT do przeczytania: David Atlanta, San Francisco Bay Times, Gscene MagazineQNotes, Outlook Ohio Magazine, Wire Magazine, QX Magazine, Boyz MagazineHumen Magazin, Siegessäule, Fugues.

Franklin Graham jest zły na piosenkarkę Grace Slick za to że jak mogła swoje pieniądze przeznaczyć na organizację LGBT. Popieranie równości małżeństw i LGBT to jest wyrok śmierci. (PinkNews)

Skandaliści Tomasz Jacyków wideo na IPLA.pl.

Olly Alexander wywiadzie mówi o wypowiedział o swojej frustracji przewodzącym partii Pracy Jeremy Corbyn czy o związkach, że miał obecnym partnerem otwarty związek - GayStarNews.

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 3 marca o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Trumpa urzędnicy nadal pracują nad anty-LGBT tak zwaną "wolność religijna", aby pozwolić dyskryminować osób LGBT w imię religii. Wyciekają z Białego Domu informację że chcą uchwalić taki dekret antyLGBT.

Ken Blackwell z Family Research Council, który jest u Trumpa jako szef polityki wewnętrznej, potwierdził na konferencji CPAC że urzędnicy są trakcie przygotowywania taki dekret. Ale dodam że ofiarami nie będzie tylko LGBT, ale sami też hetero pod przykrywką wolności religijnej będą odmawiać samotnym rodzicom usług, parom hetero żyjące bez ślubu. (PinkNews)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


KPH: W Tłusty Czwartek pojechaliśmy do Lubartowa na Lubelszczyźnie. Zobaczcie jaka cudowna energia towarzyszyła rozdawaniu pączków oraz rozmowom z mieszkankami i mieszkańcami. To jednocześnie zapowiedź kolejnych akcji w innych miastach Polski.


Fox News dziennikarz Shepard Smith broni stacji CNN za krytykę Białego Domu, twierdził Trump CNN doniesienia są "fałszywymi wiadomości" po krytykują go . Shepard mówi "Dla przypomnienia, fałszywe wiadomości odnosi się do wiadomości, które są tworzone często przez redakcje udają media."

"W skrócie, fałszywe wiadomości składają z bzdur dostarczane w celu uzyskania korzyści finansowych. CNN nie było fałszywy wiadomości. Jej dziennikarze dostosowują te same standardy, do których mają redakcję medialne, w tym Fox News", dodał. (The Hill)


Tajwański tatuś dzieli że po co jemu równość małżeństw. Jay Lin jest gejem z Tajwanu i ojcem, który ma 6-miesięczny bliźniaków. Opowiada o wysiłkach jego i inny tworząc swoją własną rodzinę i dlaczego walczy o bardziej tolerancyjne społeczeństwo i lepszą przyszłość dla swoi dzieci. (GayStarNews)


Ricky Martin gościł w programie Andy Cohena ujawnił że John Travolta w filmie Saturday Night Fever uświadomił mu, że jest gejem.George W. Bush, broni media i krytykuje Trumpa to co on robi z mediami. "Uważam, media są niezbędne dla demokracji. Media są ważne pokazywać osób którzy nadużywają swojej władzy."


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz