niedziela, 19 lutego 2017

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Katedra Hope, Papież Franciszek ...


Franciszek podkreśla, że nie istnieje religia, która mogłaby zostać uznana za terrorystyczną, bo "sprawcy przemocy są we wszystkich narodach i religiach".

"Żadnego narodu nie można uznać za przestępców, a żadnej religii za terrorystyczną" - napisał papież Franciszek w przesłaniu na obrady ruchów ludowych w mieście Modesto w Kalifornii w USA. "Nie istnieje terroryzm chrześcijański ani żydowski czy islamski" - dodał. "Przeciwstawiając terrorowi miłość, pracujemy na rzecz pokoju" - oświadczył Franciszek w orędziu ogłoszonym w piątek przez Watykan.

Papież przestrzegł przed postępem "dehumanizacji" życia społecznego, która, jak wskazał, polega na "obojętności, hipokryzji i nietolerancji". "Żaden naród to nie kryminaliści, przemytnicy narkotyków czy sprawcy przemocy" - podkreślił. Jak zauważył, "są fundamentaliści i sprawcy przemocy we wszystkich narodach i religiach, którzy umacniają się za sprawą nietolerancyjnych uogólnień, karmią się nienawiścią i ksenofobią".

"W zglobalizowanym społeczeństwie istnieje elegancki styl patrzenia z boku, który się stale powtarza; pod pozorem politycznej poprawności i ideologicznych mód patrzy się na cierpiącego, nie dotykając go, pokazuje się go na żywo, a nawet wygłasza się przemówienie pozornie tolerancyjne i pełne eufemizmów, ale nie robi się nic konkretnego, by wyleczyć rany społeczne czy stawić czoła strukturom pozostawiającym tylu ludzi na ulicy" - napisał Franciszek. Jego zdaniem takie postawy to "hipokryzja" i "moralne oszustwo". (...) - Gazeta.pl

Katedra Hope



Przedwiośnie - 2. niedziela przed Postem - I mówił: Tak jest z Królestwem Bożym, jak z nasieniem, które człowiek rzuca w ziemię. (Mk 4,26)



Kościół Middle Church




Metropolitan Community Church Liturgia



Metropolitan Community Church Boston



Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda



Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis



Zniszczenie rodzin i narodów rozpoczyna się od małych zawiści i zazdrości, trzeba więc od razu odrzucić urazy, które niszczą braterstwo – mówił Papież na Mszy w Domu św. Marty. Odniósł się do czytania z Księgi Rodzaju, które opowiada dzieje Kaina i Abla. To historia braterstwa, które kończy się zniszczeniem. Zaczyna się od małej zazdrości. Grzech, który później Kain popełni, skrył się za tym uczuciem i rósł. W ten sposób rośnie nieprzyjaźń między nami i niszczy więzy braterskie – zauważył Papież. A potem powoli mamy obsesję na tym punkcie, czujemy się prześladowani przez to zło, które rośnie coraz bardziej.



Trzeba strzec pokoju i nie tylko strzec, ale każdego dnia własnoręcznie go tworzyć. W ten sposób będziemy potrafili wprowadzić go na całym świecie. Papież mówił o tym podczas Mszy w kaplicy Domu św. Marty. Obyśmy mogli wreszcie powiedzieć: „Na świecie skończyła się wojna” – życzył Franciszek. W homilii nawiązał do czytania z Księgi Rodzaju o zakończeniu potopu. Błogosławiąc Noego i jego potomstwo, zawierając z nimi przymierze, Pan Bóg wypowiedział m. in. takie słowa: „Jeśli ktoś przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga”.



„Od najmłodszych lat uczono nas, że niedobrze się przechwalać. I słusznie, bo chlubienie się tym, czym jesteśmy, czy też tym, co posiadamy, zdradza nie tylko pychę, ale także brak szacunku wobec innych”. Tymi słowami Franciszek rozpoczął na audiencji ogólnej kolejną katechezę o chrześcijańskiej nadziei. Zwrócił uwagę, że mimo to św. Paweł w Liście do Rzymian paradoksalnie zachęca, żeby się chlubić. Najpierw pisze, że dzięki Chrystusowi „uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej”.



Do tego, by nie obrażać drugiego, nie patrzeć pożądliwym wzrokiem na kobietę bliźniego i nie przysięgać, zachęcał Papież wiernych zebranych na Placu św. Piotra. W rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” nawiązał do czytanej 12 lutego Ewangelii, stanowiącą dalszą część „Kazania na Górze”. Pan Jezus pragnie pomóc tym, którzy Go słuchają, w lepszym zrozumieniu Prawa Mojżeszowego.



Naszym obowiązkiem jest czynić sprawiedliwość, ale nie wolno nam mścić się czy w żaden sposób podsycać zemstę, jako wyraz nienawiści i przemocy - powiedział papież Franciszek w niedzielę zwracając się do wiernych zebranych w południe na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.



Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Palm Beaches, Floryda



Bliskie spotkania - Nadopiekuńczość