wtorek, 9 sierpnia 2011

Słowo Boże na dziś. Sao Paulo parada heteroseksualistów

Kobieta z Samarii powiedziała do Jezusa: „Panie, widzę, że jesteś prorokiem. Ojcowie nasi oddawali cześć Bogu na tej górze, a wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy czcić Boga”. Odpowiedział jej Jezus: „Wierz Mi, niewiasto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie”.
J 4,19-24
Fot: Wikipedia
Chrześcijanin24.pl Największa parada homoseksualistów na świecie odbywa się w brazylijskim Sao Paulo. Teraz to największe miasto Ameryki Południowej ma być również miejscem parad heteroseksualistów w ramach "Dnia Dumy Heteroseksualistów" (Heterosexual Pride Day).

Będą się one odbywać co roku - w trzecią niedzielę grudnia. Projekt ustawy w tej sprawie zaakceptowała już rada miasta. Teraz czeka on już tylko na podpis burmistrza.

Autorem projektu jest ewangeliczny radny Carlos Apolinario z Partii Ruchu Demokratycznego Brazylii. Jak oświadczył, jego zamierzeniem nie jest dyskryminowanie homoseksualistów, lecz stworzenie przeciwwagi dla przywilejów gejów i lesbijek, a także "uświadomienie i zachęcenie społeczeństwa do chronienia moralności i dobrych obyczajów".

Apolinario powiedział również mediom, że Dzień Dumy Heteroseksualistów "nie ma charakteru antygejowskiego. Stanowi jedynie protest przeciwko przywilejom, które nadano społeczności gejowskiej".

Radny wskazał, że homoseksualistom wolno paradować na jednej z głównych alej miasta, podczas gdy na tej samej ulicy zabrania się organizowania ewangelicznego "Marszu dla Jezusa".

Apolinario zaznaczył przy tym: "Szanuję gejów, jestem przeciwny jakiejkolwiek agresji wobec nich. Koegzystencja z nimi nie stanowi dla mnie problemu dopóki ich zachowanie jest normalne".

Sao Paulo liczy 20 mln mieszkańców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz