niedziela, 22 marca 2020

Fotograficzny projekt Pameli Porwen promujący równość małżeńską


Instruktorka taekwondo Karolina Brzuszczyńska oraz influencerka Agnieszka Skrzeczkowska, podróżnik Michał Cessanis wraz z wiceprezydentem Warszawy Pawłem Rabiejem i wiele innych osób wzięło udział w projekcie fotograficznym Pameli Porwen. Wernisaż, na którym będzie można obejrzeć zdjęcia zaplanowany jest na 28 kwietnia.

"Swoimi działaniami w Internecie czy udziałem miedzy innymi w tym projekcie pragniemy pokazać ludziom, ze miłość nie ma granic, nie ma schematów, nie da się jej kontrolować. Nasze życie jako pary nie różni się zbyt wiele od życia osób heteroseksualnych. Pracujemy, podróżujemy, śpimy, jemy, wspieramy się, kochamy, rozmawiamy, darzymy zaufaniem i troską, szanujemy. Miłość to miłość i jak każdy chcemy moc się nią cieszyć, a ślub to jedna z wyjątkowych chwil, która pamięta się do końca życia" - komentowały swój udział Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska - Queer.pl



Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej i jego partner, dziennikarz i podróżnik Michał Cessanis, razem z innymi znanymi parami jednopłciowymi wzięli udział w fotograficznym projekcie Pameli Porwen promującym równość małżeńską w Polsce.

- Kiedy dostaliśmy propozycję udziału w sesji, nasza odpowiedź mogła być tylko "na tak". Od lat domagamy się równości małżeńskiej - mówi Michał Cessanis. - I traktujemy siebie jak małżeństwo, niezależnie od tego, co o tym sądzi jakiś biskup, poseł czy prezes. Chcemy oficjalnie pobrać się w Polsce i wierzę, że wkrótce będzie to możliwe. Ta niezwykle piękna i spontaniczna sesja przedślubna jest tego przedsmakiem - dodaje.

Poza Cessanisem i Rabiejem w fotograficznym projekcie Porwen wzięli udział także m.in. popularni blogerzy walczący o prawa społeczności LGBT+, Jakub i Dawid, pochodzący z USA piosenkarz Nick Sinckler i jego mąż Michał Kubasiewicz oraz influencerki sportowe Karolina Brzuszczyńska (Way Of Blonde) i Agnieszka Skrzeczkowska (Maschines).

- Było wiele czynników, które przyczyniły się do powstania projektu. Jeden z głównych powodów to obecna sytuacja w naszym kraju - "strefy wolne od LGBT" - to przerażające, że w XXI wieku mogło coś takiego powstać. Niebezpiecznie budzi skojarzenia z II wojną światową, segregacją ludzi, gettem… To przykre, że nie nadążamy za Europą i w naszym kraju nie ma nawet zalegalizowanych związków partnerskich, nie wspominając o małżeństwach jednopłciowych. Jest za to coraz więcej nienawiści. Jako artystka nie zgadzam się na to i za pomocą swojej twórczości chcę o tym powiedzieć. Zajmując się na co dzień fotografią mody, zaczęło mi brakować konceptu i artystycznej wypowiedzi. Potrzebowałam w swoich zdjęciach prawdy i manifestu pewnych idei. Czegoś co będzie zgodne ze mną (...) Pamiętam, że na jednej sesji padło zdanie „ my jesteśmy szczęśliwi, na ogół unikamy wszelkich kampanii, ale robimy to dla osób, które żyją w ukryciu i nie przyznały się przed sobą, rodziną czy przyjaciółmi - i robimy to by dodać im otuchy - wyjaśnia zamysł projektu Pamela Porwen.

Wernisaż wystawy "Homosexual weddings" zaplanowany jest na 28 kwietnia w Galerii Sztuki Monopol w Warszawie (ul. Marszałkowska 34/50) .




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz