poniedziałek, 8 lipca 2019

Pinksixty News. Polska chce zakazać adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Tunezja gej kandydatem na prezydenta. Piłka nożna kobieca ...


Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa scenariusz wprowadzenia dodatkowych restrykcji w ustawie o aktach stanu cywilnego - podaje "Nasz Dziennik". To pokłosie wyroku krakowskiego sądu administracyjnego, który zdecydował ostatnio, że akt urodzenia dziecka pary kobiet z Wielkiej Brytanii może zostać przetłumaczony na język polski.

W polskim prawie do dziś nie ma zapisu, który umożliwiałby wchodzenie w związki małżeńskie parom jednopłciowym. Mimo to - jak informuje "Nasz Dziennik" - Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa obecnie wprowadzenie dodatkowych rozwiązań prawnych, które miałyby "wzmocnić obronę konstytucyjnych wartości" i stanowić dodatkowe "zabezpieczenie" przed tego typu procederem.

"Nasz Dziennik" podaje, że zmiany rozważane przez resort Zbigniewa Ziobry miałyby się pojawić w ustawie o aktach stanu cywilnego. Zdaniem rządzących obecnie zawiera ona pewne luki prawne, które prowadzą do niejasności w orzecznictwie dotyczących m.in. transkrypcji aktów urodzenia dzieci par jednopłciowych. Refleksję o konieczności wprowadzenia dodatkowych obostrzeń miała być decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Ten w głośnym wyroku zadecydował ostatnio, że transkrypcja brytyjskiego aktu urodzenia dziecka wychowywanego przez parę homoseksualnych Polek była zgodna z prawem. Kobiety chciały, aby ich syn (podobnie jak one) miał również obywatelstwo polskie, ale napotkały na trudności. Przed wyrokiem sądu urząd stanu cywilnego uznał,, że nie można dokonać transkrypcji aktu urodzenia dziecka, ponieważ polskie prawo nie przewiduje możliwości, by wpisać jako jego rodziców osoby tej samej płci - gazeta.pl.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Parada równości w Tbilisi Gruzja, która miała się odbyć, została znów odwołana z powodu zwiększonych zagrożeń, ponieważ duchowni, grup nacjonalistyczny i fundamentalistów zablokowali paradę.

Otwarcie deklarujący swój homoseksualizm prawnik, Mounir Baatour, ubiega się o prezydenturę Tunezji. Baatour jest pierwszym gejem w historii kraju, który startuje w wyborach prezydenckich.

Baatour jest przewodniczącym pierwszej tunezyjskiej grupy broniącej praw osób LGBT, Association Shams, która od 2015 roku prowadzi działania m.in. na rzecz uchylenia artykułu 230 Kodeksu karnego, na mocy którego za homoseksualizm grozi do trzech lat więzienia. Ogłaszając swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich Baatour powiedział, że „od lat walczy w obronie praw mniejszości i zdał sobie sprawę, że nikt nie zrobi tego lepiej od niego” - Rzeczypospolita.

28-letni mężczyzna i 25-letnia kobieta zostali aresztowani za rzekome planowanie ataku terrorystycznego na Pride w Londynie za pomocą noży i samochodu.

Sąd Najwyższy w Delhi odrzucił propozycję wzywający do uznania równości małżeństwa i innych praw LGBT w Indiach.


Pinksixty Culture na temat francuskiego poety, dramaturga, reżysera filmowego, scenarzysty, malarza, a także choreografa scenicznego  i menedżera bokserskiego Jean Cocteau.


Reprezentacja USA w piłce nożnej kobiet przeszła do historii wygrywając swój czwarty Puchar Świata pokonali Holandię 2 do 0 w niedzielę w Lyonie we Francji. Zwycięstwo Pucharu Świata kobiet, miało miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak członkowie kobiecej drużyny walczą o równość żeby kobiety tyle samo zarabiali co mężczyźni.

Nagrody pieniężne na tegoroczne Mistrzostwa Świata Kobiet wynoszą zaledwie 30 milionów dolarów w porównaniu z 400 milionami dolarów na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku. Megan Rapinoe została uhonorowana Złotą Piłką i Złotego Buta dla najlepszej piłkarki. Rapinoe był w centrum uwagi podczas całego turnieju. Przed meczami odmówiła zaśpiewania hymnu narodowego. Także mówi odmówi pójścia do Białego Domu, jeśli zostanie zaproszona.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz