środa, 12 września 2018

News: Paweł Rabiej, Anja Rubik, Julia Kamińska, Armie Hammer, Michał Kwiatkowski, Adam Rippon, Emmy ...


Paweł Rabiej i Michał Cessanis: Gej się państwu opłaca. Płacimy spore podatki, dbamy o zdrowie, kondycję, nie obciążamy systemów społecznych. Siedzieliśmy sobie ostatnio na ławce i ja mówię: "Paweł, jak ja bym chciał, żebyś ty był moim mężem". A on na to: "Przecież ja jestem twoim mężem, tylko mamy odroczony termin ślubu". Bo chcemy go wziąć w Polsce. I kiedyś weźmiemy.

Co to znaczy: równość małżeńska? - P.R.: To znaczy, że związki małżeńskie zawierają nie tylko mężczyźni i kobiety, ale także dwóch mężczyzn czy dwie kobiety. I państwo je uznaje, a nie rzuca im kłody pod nogi. Bo wie, że i tak będą żyli, jak chcą. Malta to katolicki kraj, tradycyjny, a potrafił to wprowadzić. A może właśnie dlatego, że jego mieszkańcy są tradycyjni i konserwatywni, więc szanują uczucia? Podobnie jak w Argentynie, Portugalii, Hiszpanii czy Tajwanie – wszędzie tam osoby jednej płci mogą zawierać małżeństwa.

Politycy i działacze odpowiedzą, że musi być jakiś moralny wzorzec, no i należy uszanować „normę” oraz „większość”.

- P.R.: Mamy po 40 lat i nikt nie będzie narzucał nam, z kim mamy żyć i kogo kochać. I nie tego oczekujemy od swojego państwa. Oczekujemy sprawnych instytucji, policji, sądów, praworządności, stworzenia warunków do szczęśliwego życia. Jak politycy chcą kontrolować czyjeś życie osobiste, to proszę bardzo – mogą kontrolować swoje. (...) Polityk jest nie od tego, żeby opowiadać o sobie i swoim widzimisię, tylko od tego, żeby się zastanawiać nad tym, co naprawdę działa. Weźmy aborcję i zakażmy, bo ja sądzę/uważam/wiem, że to zło. Tylko co da zakaz? Kobiety i tak będą dokonywać aborcji, bo mają możliwości. Skupmy się lepiej na tym, żeby zapobiegać niechcianym ciążom – będzie mniej aborcji. Ale oczywiście łatwiej być obrońcą życia czy homofobem na pokaz, krzyczeć, że gender atakuje, niż rozwiązywać realne ludzkie problemy.

Ale dlaczego są przekonani, że konserwatywny wyborca nie akceptuje gejów, skoro to się nie pokrywa kompletnie z tym, co wykazują sondaże?

- P.R.: Wiele rzeczy, które robią politycy, ma niewiele wspólnego z rozsądkiem czy sondażami, bo uważają, że lepiej wiedzą, wyczuwają, mają intuicję. Albo szczerze w coś wierzą i uważają, że da się to narzucić siłą.

Bardzo liczę na młode pokolenie. Jest inne niż my, wyrosło w erze technologii. Pewne rzeczy są dla niego oczywiste, jak właśnie tolerancja dla różnorodności. Panuje takie poczucie, że młodzież jest obecnie konserwatywna, głosuje na tradycjonalistów. Obraz jest jednak bardziej złożony – to nie jest konserwatyzm zacofaniowy. Głosują na tradycjonalistów, bo poszukują poczucia wspólnoty. Ważne są dla nich: rodzina, relacje, związki, grupa znajomych. Są tradycjonalni, bo cenią więzi i relacje, ale nowocześni w tym, że chodzi o każde związki, bez wartościowania.

Zresztą małżeństwo gejów to przecież postulat konserwatywny, mówił o tym David Cameron, gdy małżeństwa jednopłciowe wprowadzali brytyjscy konserwatyści – że chce ich nie mimo to, iż jest konserwatystą, ale właśnie dlatego. Czy docenienie miłości i związku dwóch osób nie jest starym, dobrym konserwatyzmem w czasach, kiedy rozpada się tyle związków i ludzie często są samotni? (...) - Wysokie Obcasy.

Anja Rubik opowiada w Vogue Polska o swojej nowej książce, podręczniku „#SEXEDPL”, który już stał się bestsellerem, choć premierę będzie miał dopiero 19 września. Osiemnaście wywiadów, zdjęcia, komiksy, tona rzetelnej wiedzy. Co zaskoczyło Anję najbardziej?

„Przełomowa była dla mnie rozmowa z Hubert Sobecki z Miłość Nie Wyklucza. Zawsze byłam otwarta, ale zdałam sobie sprawę, że choć zawsze akceptowałam osoby LGBTQ, nie zastanawiałam się nad tym, przez co przechodzą. Zwłaszcza w Polsce, gdzie są pozbawione wielu praw.

Nieheteronormatywnym i niebinarnym nastolatkom jest w okresie dojrzewania jeszcze trudniej, bo oprócz standardowych problemów pojawiają się pytania o własną orientację, tożsamość, gender. [...] Żeby nowe pokolenie spotykało się ze zrozumieniem, edukacja jest kluczowa. Hubert uświadomił mi też, że młode pokolenie w bardziej indywidualny sposób określa swoją tożsamość seksualną albo w ogóle unika szufladkowania jako osoby hetero- lub homoseksualne”.

Co jeszcze powiedział Hubert - tego dowiecie się już za nieco ponad tydzień. A my strasznie się cieszymy, że dzięki takim sojuszniczkom jak Anja udaje nam się docierać z rzetelną wiedzą do młodych osób w okresie, kiedy polskie państwo robi wiele, by utrudniać dostęp do edukacji seksualnej i edukacji o osobach LGBT+.

Pinksixty News wiadomości LGBT - GMB Związek zawodowy brytyjski - oświadczenie już czas Unia, aby "zrobić krok naprzód", aby zapewnić ochronę praw wszystkich pracowników w tym osobom transpłciowym.

Liczba nowych przypadków zakażenia wirusem HIV w Nowej Południowej Walii wciąż spada, ponieważ połączenie regularnych strategii testów i leczenia oraz PrEP zaczyna obowiązywać.

RuPaul i jego program dostali 4 statuetki EMMY podobnie chłopaki Queer Eye, sam program dostał trzy statuetki.

Janet Rice senatorka ma słowa to premiera Australii Scott Morrison, który odrzuca osób LGBT, że rzekomo chce być premierem wszystkich Australijczyków. Dodatkowo wprowadza senat Australii Rice wniosek wezwanie do potępienia terapii repratywnej.


Polacy mają problem z akceptacją inności – uważa aktorka. Jako osoba sympatyzująca z ruchem LGBT wielokrotnie spotykała się z nieprzychylnym zachowaniem Polaków i wulgarnymi komentarzami. Czuje jednak potrzebę publicznego manifestowania własnych poglądów i wykorzystywania swojej popularności do mówienia o istotnych sprawach społecznych.

Julia Kamińska otwarcie mówi o swoim poparciu dla ruchu LGBT. Podobnie jak wielu innych polskich artystów współpracuje z Kampanią Przeciw Homofobii, uczestniczy też w wydarzeniach, których celem jest propagowanie tolerancji dla odmienności seksualnej, np. w Paradzie Równości. Niedawno wzięła udział w pokazie przedpremierowym filmu „Nieposłuszne”, opowiadającym o lesbijskiej miłości między dwiema żydówkami. Gwiazda nie ukrywa, że jej zaangażowanie w obronę praw osób nieheteronormatywnych często spotyka się z niechęcią Polaków.


Armie Hammer, który w "Tamtych dniach, tamtych nocach" wcielił się w jedną z głównych ról, podczas Festiwalu Filmowego w Toronto został zapytany, czy powstanie druga część historii o Elio i Oliverze. Aktor przyznał, że nad filmem trwają już prace.


Michał Kwiatkowski podczas Festiwalu Top of The Top Sopot


Adam Rippon wystąpił najnowszej reklamie Nivea Men, dotyczące golenia wystąpił z graczem futbolu amerykańskiego Danny Amendola. Wyoutowany gej Adam, uczy heteryka Danny, dotyczące golenia.



"Boy Erased" scenarzysta i reżyser Joel Edgerton i Garrard Conley, opowiadają o swoim filmie na podstawie wspomnień Conleya o przetrwaniu tak zwanym obozie terapii konwersyjnej.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz