Tegoroczne wybory samorządowe mogą zostać sfałszowane. Masz szansę to powstrzymać! Dołącz do akcji „Mam oko na wybory” i zostań obserwatorem lub obserwatorką wyborczą Kampanii Przeciw Homofobii.
To był chyba najbardziej spektakularny coming out roku. W dodatku zrobił go nie słynny artysta czy polityk, tylko... motorniczy.
Tramwaje MPK Poznań miały jeździć z tęczowymi chorągiewkami 10-ego (piątek) i 11 sierpnia - w dzień Marszu Równości. Ale po kilkunastu godzinach, w piątek wieczorem w MPK podjęto decyzję - chorągiewki będą zdjęte.
Aleksander Paweł Bach-Gapiński, poznański motorniczy, napisał wtedy m.in. "Do wszystkich mądrych: zastanówcie się, czy na pewno każda osoba, która prowadzi wasz tramwaj, jest hetero, bo tęczy w MPK nie zabraknie, nawet gdy znikną chorągiewki... Niekoniecznie szanowny zakładzie pracy, wstyd mi za ciebie!"
O jego coming oucie natychmiast napisały bodaj wszystkie niusowe media - nie tylko lokalne, poznańskie, ale też ogólnopolskie.
W najnowszej "Replice" - wywiad z Aleksandrem - o całej sprawie z sierpnia, ale także i o życiu - o jego coming outach, o relacjach w pracy, o studiach, o homofobii, z którą się styka, o dorastaniu...
Fragment: "Samego publicznego coming outu się nie bałem. Obawa była tylko o reakcję zakładu. W niedzielę do pracy szedłem na lekkim stresie. Miałem popołudniową zmianę, więc odbierałem tramwaj nie z zajezdni, tylko od kolegi. Zobaczył mnie i… pogratulował! To było mega. Wsparcie nie tylko społeczności LGBT, ale też współpracowników - ogromnie ważne."
Aleks jeździ z tęczową smyczką, na jego plecaku są tęczowe przypinki: "To nie tak, że ja się szczycę tym, że jestem gejem i muszę mieć to na czole wypisane. Chodzi o to, że ludzie automatycznie zakładają, że wszyscy są hetero, więc trzeba pokazywać, że tak nie jest. "
Aleksander Paweł Bach-Gapiński, mamy nadzieję, że zarazisz swą postawą, swą odwagą wiele innych osób LGBT. Dzięki. Cały wywiad z Aleksandrem - do przeczytania w najnowszej "Replice".
Od października do czerwca w każdą drugą i czwartą środę miesiąca Fabryka Równości zaprasza na spotkania GRUPY WSPARCIA, które poprowadzi psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kraska. Spotkania odbywają się w godzinach 17:30 – 19:30 w Poziom wyżej przy ul. Piotrkowskiej 56.
Spotkania są przeznaczone dla osób LGBT+, które chciałyby wymienić się swoimi doświadczeniami w atmosferze pełnej zrozumienia i akceptacji. Chcemy, aby było to miejsce, gdzie można porozmawiać o trudnościach w relacjach z najbliższymi, obawami związanymi z coming outem, czy doświadczanymi problemami z akceptacją ze strony otoczenia, a także o innych tematach, które będziesz chciał/chciała wnieść do grupy. Naszym wspólnym zadaniem będzie stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla tych, którzy będą tego potrzebowali.
26 września odbywa się SPOTKANIE OTWARTE, na którym opowiemy, na czym będą dokładnie polegały spotkania grupy, odpowiemy na pytania i będzie to okazja żebyś decydował/zdecydowała, czy to formuła, która Ci odpowiada. Postaramy się również podpowiedzieć, gdzie szukać innej pomocy, jeśli ta grupa nie będzie dla Ciebie wystarczającą formą wsparcia. Po spotkaniu otwartym i pierwszych spotkaniach grupy wsparcia (10 i 24 października) stworzy się grupa zamknięta (to znaczy, że nie będziemy prowadzili ciągłego naboru do grupy, kolejne spotkanie otwarte i nabór do grupy planujemy po nowym roku). W przypadku pytań prosimy o kontakt: psycholog@katarzynakraska.pl.
Pinksixty News wiadomości LGBT - Społeczność LGBTI w Grecji - i poza nią - domaga się sprawiedliwości za śmierć aktywisty, Zak Kostopoulosa, próbował wyjść ze sklepu jubilerskiego, kiedy uciekał przed bójki.
Właściciel sklepu i inny mężczyzna zbliża się i zaczynają kopać Kostopoulosa. Lokalne nowe doniesienia o rzekomej policji były w pobliżu, ale nie interweniowała. Kostopoulos zmarł przed przybyciem do szpitala.
Lokalne doniesienia prasowe stwierdzają, że Kostopoulos był "narkomanem" zamierzającym obrabować sklep. Powiedzieli też, że był uzbrojony w nóż. Kilka osób nie zgadza się jednak z tymi ocenami.
Kostopoulos, nie był nieuzbrojony. Wszedł do sklepu, aby uciec od pobliskiej bójki i został uwięziony, gdy drzwi bezpieczeństwa zamknęły się.
Przed śmiercią Kostopoulos występował jako królowa dragów Zackie Oh i mówił o tym, że jest nosicielem wirusa HIV. (GayStarNews)
Senegal kampania wyborcza czas na polowanie na społeczność LGBT, czterech młody gejów aresztowano. Pomimo utrzymującej się homofobii i represji wobec rosyjskiego społeczeństwa wobec LGBT, festiwal QueerFest "Pride" już 10 rok z rzędu - tym razem bez przemocy i innych zakłóceń odbywa się.
Girlguiding UK (GGUK), organizacja skautów dziewczyn brytyjska, wyrzuciła i zamknęła odziały osób którzy sprzeciwiają się osobom transpłciowy w skautach.
Zaczęłam się przyglądać naszej edukacji seksualnej, bo pamiętałam ze swojego doświadczenia dorastając w Polsce, że ja nie miałam edukacji seksualnej w szkole - mówi Anja Rubik, która zaznacza, że "seks jest w Polsce nadal tematem tabu". Modelka, która zaprezentowała swoją książki "Sexedpl", tłumaczy, dlaczego edukacja seksualna jest tak ważna.
Tak wygląda teraz Polska, że odgórnie wprowadzane są zakazy, czasami wbrew prawu. Natomiast to miejsce, które możemy obronić, to samorządy. I m.in. dlatego startujemy w KO, a nasz program adresowany jest też dla kobiet - mówi Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej.
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz