piątek, 14 września 2018

News: Drag queen Son of a Tutu. Kim Lee i Katowice. Wybory USA, Lambda Szczecin, Anna "Zet", Trans i molestowanie ...


Piętnasty września może zapisać się na długo w pamięci mieszkańców naszego miasta. Zapowiadany od wielu lat marsz, w końcu przejdzie i przez kilka godzin nad Szczecinem będzie powiewać tęczowa flaga.

Czy w Szczecinie osoby LGBT czują się bezpiecznie? Dennis: Bardziej niż na przykład w Częstochowie czy Lublinie. Nie jest to miasto idealne ale nie jest też najgorsze.

Małgorzata: W Szczecinie jest tak jak wszędzie. W każdym mieście spotykamy się z wrogością, nietolerancją, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał skrzywdzić.

Michał Kaźmierski: Wydaje mi się że jest bezpieczniej niż w innych miastach. Bywało że chodziłem po mieście z tęczową flagą albo za rękę z chłopakiem, dawaliśmy sobie buziaki, przez dwa lata tylko raz zdarzyło się żeby ktoś mnie zwyzywał.

Ula: Chodzę za rękę po ulicy z moją dziewczyną.

Mateusz: W klubach "nie-tęczowych" czuję się mniej pewnie i swobodnie z drugą połówką, niż w lokalach przyjaznych LGBT. W przestrzeni publicznej są miejsca, w które bym nie poszedł trzymając partnera za rękę, i inne gdzie nie miałbym z tym problemu. Szybko biegam

Monika: W styczniu 2014 roku 21-letni student samotnie wyszedł z klubu gejowskiego; dwóch mężczyzn poszło za nim i gdy wszedł w ciemną ulicę Obrońców Stalingradu, pobili go na śmierć. W 2007 szczeciński muzyk Roni Kalinowski został zatłuczony kuflem od piwa na chodniku przed wejściem do klubu, bo w rozmowie bronił godności osób homoseksualnych. Osoby LGBT+ to 5% społeczeństwa. Jeśli co dwudziesta para trzymająca się za rękę w miejscu publicznym nie jest jednopłciowa (jak jest w nieodległym Berlinie), to znaczy, że nie wszyscy czują się bezpiecznie.

Michał Ziemski: Wydaje mi się że droga do pełnej swobody jest jeszcze daleka, ale dzięki środowisku tworzonemu przez Lambdę te osoby, które nie czują się bezpiecznie, mają się do kogo zwrócić o pomoc i wsparcie. (...) - Głos Szczeciński.

Zdjęcie Agencja Gazeta
Anna "Zet" Zawadzka musi zapłacić grzywnę w wysokości 500 złotych. To kara za zakłócanie mszy świętej w stołecznym kościele św. Anny. 3 kwietnia 2016 roku kobieta ostentacyjnie wyszła podczas odczytywania listu biskupów w sprawie aborcji. Po dwóch latach od tego zajścia w końcu zapadł wyrok.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył pod koniec stycznia 2017 roku poseł PiS Stanisław Pięta. Akt oskarżenia przeciwko feministycznej działaczce Annie "Zet" Zawadzkiej dotyczył art. 195 par. 1 k.k. o brzmieniu: „Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Jak podaje "Wyborcza", dziś zapadł wyrok w tej (nomen omen) głośnej sprawie. Prokurator Agnieszka Bortkiewicz domagała się od oskarżonej zapłaty 8 tys. zł oraz upublicznienia wyroku przez 6 miesięcy. Sąd ostatecznie uznał, że Anna Zawadzka jest winna zarzucanych jej czynów, jednak uznał żądania prokuratora za zbyt surowe i zadecydował o nałożeniu 500 złotych kary.

Po ogłoszeniu wyroku Anna "Zet" Zawadzka zapowiedziała złożenie apelacji. Poinformowała też, że nie czuje się winna. Sędzia Maciej Kur przyznał, że gdyby oskarżona wyraziła skruchę, wziąłby pod uwagę nawet odstąpienie od wymierzenia kary. Tak się jednak nie stało - Wawa Love.

Pinksixty News wiadomości LGBT - złe wieści 21 kobieta trans została zamordowana w tym roku w USA. Ciało London Moore odkryto na Florydzie wczesnym rankiem 8 września. Znaleziono ją zabitą na Sawyer Circle w pobliżu linii hrabstwa w Port Charlotte, w pobliżu przystanku autobusu szkolnego.

Nowe badanie opublikowane w Journal of American Academy of Psychiatry and the Law obaliło mit że osoby transpłciowe molestują, jak wmawiają fundamentaliści chrześcijańscy i chcą zakazywać im dostępu do toalet.

Około jeden procent osób zakażonych HIV wytwarza przeciwciała blokujące większość szczepów wirusa. Te przeciwciała stanowią klucz do opracowania skutecznej szczepionki przeciwko HIV.

Drag queen Son of a Tutu występuje w Wielkiej Brytanii, ale przyjął nigeryjską osobowość, by to podkreślić. Prawa LGBT nie są uznawane w Nigerii, gdzie homoseksualizm jest karany więzieniem.  Opowiada o tym, jak pokonał bicie i oczekiwania rodziny, by w końcu stać się tym, kim się urodził: królową dragów.


Monika Pacyfka Tichy o Marszu Równości. 15 września Szczecin Pride Festival. Wierzymy, że każdy jest inny, ale wszyscy równi. Szczecin pokaże swoją tolerancję i otwartość.



Relacja drag queen Kim Lee z marszu równości w Katowicach oraz after party.


Chris Pappas został ogłoszony zwycięzcą Demokratycznej partii w wyborach partyjny w pierwszej amerykańskiej dzielnicy New Hampshire. W wyborach powszechnych Pappas zmierzy się z byłym szefem policji w South Hampton Eddiem Edwardsem, który został już zatwierdzony poparciem przez byłego senatora z Pensylwanii, Ricka Santoruma i byłego burmistrza Nowego Jorku Rudy'ego Giulianiego.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz