piątek, 23 lutego 2018

Wieści olimpijskie Pjongczang 2018 - Adam Rippon, Gus Kenworthy, Trener łyżwiarstwa Brain Orser który wytrenował mistrzów ...

Były łyżwiarz dwukrotny srebrny medalista olimpijski w roku 1984 i 1988, trenuje pięciu łyżwiarzy figurowych w Pyeongchangu, z których trzech zdobyło medal.

Jego gwiazda, łyżwiarz Yuzuru Hanyu z Japonii, z powodzeniem obronił swój złoty medal olimpijski z 2014 roku, stając się pierwszym łyżwiarzem, który powtórzył osiągniecie jako indywidualny mistrz od ponad sześciu dekad. Ostatnim mężczyzną łyżwiarzem, który to zrobił był Dick Button w 1952 roku.

Inny z jego uczniów, jest Hiszpan Javier Fernández, zdobył brązowy medal. Cha Jun-hwan z Korei Południowej ukończył na 15 miejscu.

Też trenuje kobiety miedzy innymi kanadyjka Gabrielle Daleman, zajęła siódme miejsce w krótkim programie. Ona już ma złoty medal z turnieju drużynowy łyżwiarstwie, który został zdobyty dzięki Eric Radford i Meagan Duhamel. W zeszłym roku Gabrielle zdobyła brązowy medal i zdobyła mistrzostwo świata.

Elizabet Tursynbaeva jest dwukrotną mistrzynią kraju Kazachstanu, która zajęła na obecny igrzyska 15 miejsce, po krótkim programie.

Kazachstan, Korea Południowa, Japonia, Kanada i Hiszpania, mimo to wiele kultur i osobowości, ale w jakiś sposób Orser podtrawi wytrenować tyle wspaniały sportowców łyżwiarzy którzy część zdobyło medali. (Out Sports)

Tak nie oficjalnej pracy trenera geja zdobyliśmy razem 10 medali, siedem ujawnieni LGBTQ sportowcy, a trzy dzięki pracy trenerskiej Braina Orsera.

Adam Rippon wywiadzie dla NBC Nightly News, "Jeśli ciężko pracujesz, traktujesz innych tak, jak chcesz być traktowany bez względu na to, co powiedzieli o tobie, jeśli wyznaczasz cele sobie ... i niezależnie od tego, co się stanie, pozostań wierny sobie ... możesz zrobić wszystko."

Gus Kenworthy rozmawia z Time Magazine na temat przyjaźni z Adamem Ripponem.

Szef kuchni Austin Kang programie Today w Pyeongchang na temat przepis na koreański smażony kurczak. Olimpijczyk Adam Rippon pomaga stworzyć danie.

Podsumowanie 14 dnia Zimowy Igrzysk Olimpijski 2018

Pjongczang 2018 - podsumowanie dnia olimpijskiego:

Jak informują rosyjskie media, 30-letnia bobsleistka Nadieżda Sergiejewa została złapana na dopingu. Zawodniczka zajęła 12. miejsce w dwójkach bobslejowych -sport.pl

W maju skończy zaledwie 16 lat, a już może pochwalić się złotym medalem olimpijskim. Alina Zagitowa wywalczyła pierwszy złoty krążek dla Olimpijczyków z Rosji w Pjongczangu. Wygrała rywalizację solistek w łyżwiarstwie figurowym. (TVN24)

Broniący mistrzostwa olimpijskiego hokeiści Kanady, najbardziej utytułowana reprezentacja na świecie, nie zdobędzie złota w Pjongczangu. W półfinale ekipa Klonowego Liścia niespodziewanie uległa 3:4 Niemcom, dla których to największy sukces w historii. (TVN24)