niedziela, 11 lutego 2018

Pjongczang 2018 - skrót wydarzeń sportowy - Sobota bez medali dla Polski

Zdjęcie dnia: Trójka ujawniony sportowców z USA łyżwiarz  Adam Rippon, narciarz Gus Kenworthy i  amerykańska łyżwiarka Brittany Starr Bowe.

Igrzyska w Pjongczangu miały się dla Polski rozpocząć idealnie, ale los chciał inaczej. Polscy skoczkowie byli faworytami do medali, lecz niesprzyjająca aura wpłynęła na wyniki sobotniego konkursu. Stefan Hula zajął 5., a Kamil Stoch 4. miejsce. Triumfował Andreas Wellinger.

Srebrny medal wywalczył Norweg Johann Andre Forfang, a trzeci był jego rodak Robert Johansson, który przed serią finałową był 10. Wellinger i Johansson w finale wyrównali rekord skoczni, skokami na 113,5 m.

Skróty wydarzeń sportowy

- Byłam trochę zła na siebie, że pozwoliłam Charlotte Kalli uciec tak daleko. Ale była bardzo mocna i srebro mnie cieszy - mówi Marit Bjoergen o biegu łączonym. W następnej konkurencji, środowym sprincie klasykiem, nie wystąpi.

Justyna Kowalczyk zajęła 17. miejsce w swoim pierwszym starcie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Bieg łączony wygrała Charlotte Kalla. Marit Bjoergen po zdobyciu srebrnego medalu zrezygnowała w udziału we wtorkowym sprincie. W rywalizacji łyżwiarek szybkich i biathlonistek zwycięstwa faworytek i słabe starty Polek. Niestety, z powodu kontuzji z igrzysk wracać musi Karolina Riemen-Żerebecka - Sport.pl