niedziela, 11 lutego 2018

Pjongczang 2018 - skrót wydarzeń sportowy medale dla biseksualnej holenderki Ireen Wüst

Niemcy prowadzą w tabeli medalowej po trzecim dniu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Zdobyli trzy złote krążki - biathloniści w sprincie Laura Dahlmeier i Arnd Peiffer oraz skoczek narciarski Andreas Wellinger na normalnym obiekcie, a także jeden brązowy. Medale na razie nie dla Polaków - TVN24.

Aż 86 lat czekali kanadyjscy panczeniści na zdobycie olimpijskiego medalu na dystansie 5000 m. W niedzielę drugie miejsce na igrzyskach w Pjongczangu zajął Ted-Jan Bloemen, który od czterech lat jest obywatelem Kanady. Natomiast w 1932 roku na igrzyskach olimpijskich w Lake Placid trzeci był William Logan - Polsat News.

Eric Radford i Megan Duhamel zdobyli 148,51 punktów, ponad 10 punktów przewyższając włoską parę Valentina Marchei i Ondrej Hotaretk. Para rosyjska zajęła trzecie miejsce. Dwie noce temu para kanadyjska zajęła drugie miejsce pierwsza była rosyjska para - Out Sports.

W nocy na Eurosport1 transmisja z indywidualny miedzy innymi Adam Rippor około po drugiej w nocy.

Wyścigu na 3000 metrów w łyżwiarstwie szybkim, na podium, wygrały holenderki. Carlijn Achtereekte zdobyła złoto, ujawniona biseksualna Ireen Wüst srebro i brąz Antoinette de Jong.

Ireen Wüst, jest pierwszą osobą LGBT która zdobyła medal na tych zimowych igrzyskach olimpijskich. Wygrała złoto na 3000 metrach w poprzedni igrzyska w Soczi.

Teraz Ireen Wüst występuj w swoich czwartych Igrzyskach Olimpijskich, Ireen Wüst ma cztery złote medale olimpijskie, cztery srebrne medale i brąz - Out Sports.