środa, 21 lutego 2018

Wieści olimpijskie Pjongczang 2018 - Brittany Bowe, Ireen Wüst, Loena Hendrickx, Eric Radford, Gus Kenworthy ...

Sophie Vercruyssen jest 15 miejscu po pierwszych dwóch wyścigach kobiet bobsli. Medal w tym momencie będzie bardzo trudno do osiągnięcia, jej najlepszy czas we wtorek 1: 42,52 był pełnym 0.96 sekundowym odstępem od brązowego medalu.

Vercruyssen nawet nie rozważała rywalizacji w bobslejów, dopóki nie zobaczyła w telewizji cztery lata temu. "Śledziłem Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w telewizji i pomyślałam:" Och, bobsleje. To jest coś, co mogłabym zrobić również dobrze"- powiedziała. "Wtedy dowiedziałam się, że federacja belgijska szuka nowy talentów i postanowiłam się zarejestrować. Tak to się wszystko zaczęło."

Zaledwie dwa lata później zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy. Teraz jest olimpijczykiem i olimpijczykiem LGBTQ. Jest swoją partnerką Lore Simons, pięć lat. (Out Sports)

Kanadyjska strona CBC News, na temat dwóch łyżwiarzy Brian Orser i Brian Boitano, konkurowali w igrzyska w roku 88, dziś wiemy są homoseksualni wcześniej czasie igrzysk nie byli ujawnieni. Walka o medale miedzy Kanadą, a USA, Orser zdobył srebrny medal, a Boitano złoty. Walka dwóch łyżwiarzy na lodzie.

Niektórzy z nich poznają Orsera, który jest dziś trenerem łyżwiarstwa figurowego i trenuje pięciu łyżwiarzy z Pyeongchangu, w tym złotych i brązowych medalistów w zawodach mężczyzn, są to Yuzuru Hanyu z Japonii i Javier Fernandez z Hiszpanii.

Mimo Orser nie zdobył swojego złotego medalu olimpijskiego dziś może być dumny po dzięki jego wielu wyszkolił złoty medalistów nawet tym roku. Mimo też każdy zna Boitano wielu media jest gwiazdą, a Orser jest uboczu. Oboje mogą być dumni z siebie, swoi osiągnięć dwóch homoseksualny były łyżwiarzy.

Zdobywca złotego medalu, łyżwiarz figurowy Eric Radford opublikował swoje zdjęcie z Pyeongchangu z narciarzem Gus Kenworthy. "W końcu spotkałem tego człowieka! Było fajnie rozmawiać z @guskenworthy i odwiedzać dom Pride tutaj w #Pyeongchangu".

Radford z Kanady przeszedł do historii w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, kiedy został pierwszym ujawnionym gejem sportowcem, który zdobył złoty medal.

Kenworthy rywalizował w narciarstwie freestylowym mężczyzn w narciarstwie zimowym. Jego występ mógł być utrudniony przez złamanie kciuka w dniach poprzedzających zawody. Nie zdobył medalu i zajął 12 miejsce. Później powiedział New York Timesowi, że wciąż miał niesamowite doświadczenie.

"Jeśli na mnie patrzysz, jestem oszołomiony, ale nie dąsam się, nie płaczę. Bycie na tych Igrzyskach oznacza dla mnie świat, po prostu bycie naprawdę sobą i bycie autentycznym. I myślę, że wygranie i być w finale oraz być na podium oczywiście byłoby wisienką na torcie, ale mimo nie stało się to, ale wciąż mam wspaniałe doświadczenie olimpijskie."

The Pride House to nowa inicjatywa, aby zapewnić bezpieczną przestrzeń LGBTI podczas igrzysk olimpijskich. Pride House w Pyeongchang mógł nie pojawić się, gdy lokalni organizatorzy nie byli w stanie zebrać wystarczających funduszy, ale dzięki kanadyjskiemu rządu zapewnili wsparcie finansowe dla Pride House w Korei Południowej.

Gus Kenworthy był prześladowany online przez trolla, który przyjął nazwę od prawnika Donalda Trumpa. Zadał pytanie: "Pytanie brzmi, kiedy mężczyźni poślubią mężczyzn, a kobiety poślubią kobiety, kto będzie robił dzieci na tym świecie". Gus odpowiedział trollowi swojemu "mam nadzieję, że nie ty". (Towleroad)

Amerykańska łyżwiarka szybka lesbijka Brittany Bowe wraz koleżankami drużyny zdobyły medal olimpijski. Ledwo zdobyła medal, wcześniej była na czwartym i piątym miejscu. Zamiast tego, Bowe z drużyną ze Stanów Zjednoczonych pokonali Kanadę i zdobyli brązowy medal, kończąc zaledwie 0,45 sekundy przed Kanadyjczykami.

Bowe będzie teraz świętować swój brązowy medal - swój pierwszy medal olimpijski w historii z koleżankami drużyny Heather Bergsma, Mia Manganello i Carlijn Schoutens. To pierwszy olimpijski medal w łyżwiarstwie szybkim dla amerykańskich kobiet od 2002 roku.

Do nie wszystko Holandia zdobyła srebrny medal, przegrała z Japonkami. Drużynowy medal łyżwiarstwie szybkim zdobyła biseksualna Ireen Wüst to jej trzeci medal tych igrzysk ma już złoty medal i brązowy medal.

Adam Rippon i Leslie Jones z SNL dołączyli do Scotta Hamiltona w studio Olimpijskim stacji NBC, komentować złoty medalistów Kanadyjski Tessy Virtue i Scotta Moira.

Przez weekend Rippon odrzucił ofertę NBC, aby pracować jako korespondent do końca Igrzysk i mówi, że dowiedział się o ofercie pracy na Twitterze.

Nie trzeba dodawać, że Jones i Rippon tworzą najlepszy duet i jest to jedyny niezbędny komentarz.

Występ Leony Hendrickx podczas igrzysk oczywiście brat wspierał siostrę

Podsumowanie 12 dnia Zimowy Igrzysk Olimpijski 2018

Pjongczang 2018 - podsumowanie dnia olimpijskiego:

Zimowi sportowcy olimpijscy teraz wychwalani i każdy mówi o nich całym świecie, ale wiele z nich ma problemy finansowo w drodze na Igrzyska. Jednak amerykański komitet olimpijski, non-profit, odnotował 339 milionów dolarów przychodu w 2016 roku. Jeden z byłych olimpijczyków chce teraz, aby Kongres finansował olimpijczyków.

Dodam to nie tylko problem USA ale każdego kraju w Polsce dziś wszyscy mówią o nich ale za kilka lat będzie bieda wiele razy mówi też mediach, mimo mają złoty medal to życie nie jest takie łatwe.

Sportowcy LGBT to jeszcze mają gorzej, wielu kiedyś jeszcze było gorzej sam przekonał medalista olimpijski Greg Louganis, kiedy ujawnił w latach 90 nie miał kontraktów reklamowy jego koledzy dostawali on nie po tylko z powodu był gejem. Dziś Gus dostaje kontrakty reklamowe, widać jaką długą drogę przeszliśmy, wielu mogą być dumnym ujawnieni, to dzięki wielu sportowców LGBT którzy wywalczyli im drogę do równości, mimo sami nie mieli łatwo.

Rodzeństwo Jorik i Loena Hendrickx, z Belgii, też kraj im nie pomógł sami wszystko musieli załatwić zebrać pieniądze.