środa, 21 lutego 2018

Robbie Manson pokonuje Mahe Drysdale na krajowych mistrzach wioślarskich w Nowej Zelandii

Fot: instagram.com/robbie_manson
Robbie Manson, nowozelandzki wioślarz, uczestnik letnich igrzysk olimpijskich, pokonał Mahe Drysdale, i zdobył złoty medal na mistrzostwach wioślarskich na jeziorze Karapiro Nowej Zelandii. Manson utrzymał swoją dominację w tym sezonie letnim, zapewniając wyraźne zwycięstwo w 7 minut, 19,48 sekundy.

Robbie Manson walczy z Mahe Drysdale, w zbliżających się turniejach Nowozelandzki i dwóch regatach Pucharu Świata w Europie, zanim tylko jeden z nich wygra selekcję na mistrzostwa świata w Bułgarii.

Robbie Manson, jest niekwestionowany jako dwukrotny mistrz olimpijski i pięciokrotny mistrz świata, ma na koncie też turniej wioślarstwa w Polsce. Puchar Świata w Wioślarstwie w Poznaniu zdobył złoty medal w roku 2017.

Też Nowozelandzki sportowiec wioślarz Robbie Manson, zdobył nagrodę "Sportowiec roku" od Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich w Pradze.

W 2014 roku Manson ujawnił się że jest gejem, ujawnił się przededniu igrzysk w Londynie. (NZ Herald)