poniedziałek, 12 lutego 2018

Pjongczang 2018 - mamy dwa medale złoty i srebrny! plus złoty medal dla Holenderki

Sportowcy LGBTQ podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pyeongchangu. Do tej pory rywalizowali tylko siedem naszych 14 zawodników, trzy z nich zdobyli już medal. Eric Radford i Adam Rippon oraz Ireen Wüst.

Eric Radford z partnerem po zawodach
Na uwagę zasługują kanadyjski Eric Radford i Adam Rippon z USA. Z drużynowymi medalami łyżwiarstwa figurowego - Radford ze złotem, a Rippon z brązem - są oni pierwszymi dwoma ujawnimy gejami, którzy kiedykolwiek zdobyli medal olimpijski.

W rywalizacji par tanecznych w łyżwiarstwie figurowym najlepsza była Kanada złotym medalem. Drugie miejsce srebrny medal przypadł Rosji (pod flaga olimpijską), a trzecie miejsce medal brązowy zdobyły Stany Zjednoczone.

Oto lista wszystkich obecnie narażę wystąpili zawodnicy LGBTQ w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich:

Emilia Andersson Ramboldt (Szwecja, hokej na lodzie). Szwecja pokonała Japonię, 2: 1, w olimpijskiej drużynie. Rambolt zagrała w sumie 21 minut gry.

Barbara Jezeršek (Australia, narciarstwo biegowe). Jezeršek ukończyła na 39 miejscu z 62 startujących zawodników w kategorii 7,5KM kobiet + 7.5KM Skiathlon.

Gus Kenworthy Napisał "dumny z tego gościa".
Cheryl Maas (Holandia, snowboard). z powodu wiatru zostały przerwane zawody Maas była 18. w obu biegach, które ukończyła i ukończyła 23. miejsce.

Sarka Pancochova (Republika Czeska, snowboard) podobnie jak Maas problemy z wiatrem zajęła 11 i 13 miejsce w dwóch biegach, które rozegrała i ukończyła na 16 miejscu.

Eric Radford (Kanada, łyżwiarstwo figurowe w parach). Radford i partnerka Meagan Duhamel zabłysnęli podczas weekendu, kończąc na drugim i pierwszym miejscu w krótkim programie par łyżwiarstwie drużynowym. Zdobył z partnerką złoty medal za swój wysiłek. Jest pierwszym publicznie ujawnionym gejem, który zdobył złoty medal w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Adam Rippon (USA, łyżwiarstwo figurowe). Rippon zajął trzecie miejsce w programie dowolnym. Zdobył brązowy medal w drużyną amerykańską. Radford i Rippon są pierwszymi ujawnionymi homoseksualnymi osobami, który zdobyli medale w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Ireen Wüst (Holandia, łyżwiarstwo szybkie). Holenderska legenda olimpijska zdobyła srebrny medal na dystansie 3 000 metrów, tracąc złoto zaledwie o 0,08 sekundy.

Komentator były medalista Johnny Weir dla NBC "Adam był dziś absolutnie niesamowity". Dodał "Jestem trochę zaskoczony, dlaczego jest na drugim miejscu."

Zaledwie osiem lat temu Weir został okradziony przez system sędziowski, więc wie, o czym mówi. Jeśli łyżwiarz nie ma w swoim rutynowym występie kilka skoków, nie będzie dobrze. (Out Sports)

Dwóch medalistów ujawniony srebrny i złoty. Eric piszę "jestem dumny z naszych medali"

Ceremonia przyznawania "maskotek"

Aktualizacja Mamy następny złoty medal zdobyła Ireen Wüst (Holandia, łyżwiarstwo szybkie). Ireen Wuest została mistrzynią olimpijską w biegu na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim podczas zawodów w Pjongczangu. Holenderka uzyskała czas 1.54,35, wyprzedzając Japonkę Miho Takagi i swoją rodaczkę Marrit Leenstrę. (Eurosport)

Gus Kenworthy, narciarz freestyle i członek drużyny olimpijskiej USA twierdził, że "nie ma ochoty na spotkanie [z wiceprezydentem USA Pence]". "W tej chwili skupiam się tylko na rywalizacji i jestem bardzo podekscytowany tym, że jestem tutaj i reprezentuję społeczność USA i LGBT" - dodał Kenworthy. Wcześniej Kenworthy napisał na Twitterze zdjęcie z innym otwarciem homoseksualnym członkiem drużyny olimpijskiej w USA, łyżwiarką figurową Adamem Ripponem, mówiącym Mike'owi Pence'owi, aby "zjadł twoje serce".

Napisał wcześniej. "Czuję się niesamowicie zaszczycony, jestem tutaj w Korei, mogę reprezentować USA i jestem dumny z tego, że reprezentuję społeczność LGBTQ obok tego gościa! Możesz nam naskoczyć, Pence." - napisał Gus.

Dodatkowo reporter zapytał Gusa na temat Pita Taufatofua jak szedł podczas otwarcia igrzysk półnagi, czy Gus też szedł tak reporter zapytał mówi że ma wielki szacunek do Pita i zrobiłby gdy nosiłby flagę.