Ciekawy wywiad z Jamesem Martinem, katolickim księdzem wspierającym osoby LGBTQ+ w Kościele. Martin mówi między innymi:
"Chciałbym aby Kościół zaczął słuchać osoby LGBTQ+ w sposób bardziej formalny. Urzędnicy kościelni nie powinni wydawać oficjalnych dokumentów, zanim nie zasięgną opinii od tych osób. Chciałbym aby skończyło się atakowanie osób LGBTQ, nie jest to jedyna grupa, która nie w pełni zgadza się z nauczaniem Kościoła. To jest dyskryminujące, ponieważ inne grupy w podobnej sytuacji nie są w ten sposób stygmatyzowane, co osoby LGBTQ+. Chciałbym również, aby Kościół sprzeciwił się kryminalizacji homoseksualizmu na całym świecie."
Zapytany o to, czy Kościół Katolicki powinien wspierać adopcję dzieci przez pary tworzone przez osoby LGBTQ+, odpowiedział:
"Znam wiele par jednopłciowych wychowujących dzieci, które wykonują dobrą pracę. Myślę, że od tego powinniśmy zacząć dyskusję. Nie jestem ekspertem w rodzicielstwie. Widzę przykłady par osób tej samej płci, które adoptowały dzieci, które wydają się zapewniać im kochające domy. Czy to nie jest lepsze niż sierociniec?"
Pinksixty News wiadomości LGBT - Po roku przerwy, mimo obowiązujących nadal obostrzeń w Warszawie odbyła się Parada Równości. - Zawsze będziemy stali przy tych, którzy są słabsi - deklarował Rafał Trzaskowski, przemawiając przed rozpoczęciem parady.
Według odważnego planu przedstawionego przez parlamentarzystom, Australii chcą zakończyć nowy zarażeń HIV do 2025 roku, zapobiec ponad 6000 infekcji do 2030 roku.
W Izraelu po raz pierwszy w historii powieszono tęczową flagę przed Ministerstwem Spraw Zagranicznych - MSZ i jego pracownicy niosą przesłanie tolerancji, jedności i wolności napisał Ja’ir Lapid, minister MSZ Izraela.
Ulica Sezamkowa świętuje Miesiąc Dumy. W tym tygodniu kultowy program dla dzieci ukazał bardzo specjalny odcinek zatytułowany „Dzień rodziny”, przedstawiający dwóch ojców gejów, Franka (Alex Weisman) i Dave'a (brata Niny, granego przez Chrisa Costę, który pracuje jako właściciel sklepu rowerowego na ulicy) oraz ich córkę Mia (Olivia Perez).
Laurel Hubbard napisze historię na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Sztangistka z Nowej Zelandii będzie pierwszą transkobietą występującą na Olimpiadzie. Występ tej zawodniczki oraz kryteria dotyczące transpłciowych sportowców budzą kontrowersje - onet.pl
Reportaż NBC News TransAmerica, analizuje się prawa stanowe dyskryminujące Amerykanów/Amerykański transpłciowych i przedstawia historie transpłciowych, którzy zmieniają swoje społeczność. Wywiady z rodzicami dzieci transpłciowych i panel antyprzemocowy, aby omówić, co można zrobić, aby podnieść świadomość i pomóc w zapobieganiu przestępstwom przeciwko społeczności transpłciowej. Specjalne analizuje również wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym, z którymi wiele osób w społeczności transpłciowej ma problem transfobią.
The News with Shepard Smith CNBC - o rodzinach z dwoma ojcami jak obchodzą w tym roku Dzień Ojca. Dzielą się swoimi doświadczeniami wychowując dzieci w domu z dwoma ojcami.
Przeciwnicy reform oświaty planowanych przez ministra Przemysława Czarnka zebrali się w poniedziałek po południu przed siedzibą resortu edukacji i nauki. Nie zgadzają się na podporządkowanie szkół kuratorom. Ich zdaniem szef MEiN dąży do centralizacji i ideologizacji polskiego szkolnictwa - TVN24.
Niemcy postanowili, że spotkanie w Monachium będzie symbolem walki o równość i tolerancję środowisk LGBT. Czyli osób, które na Węgrzech na zbyt wiele praw liczyć nie mogą i gdzie poziom tolerancji wobec osób homoseksualnych lub niebinarnych jest na jednym z najniższych miejsc w Europie. Niedawno węgierski parlament przyjął uchwałę, która wzbudza wielki sprzeciw środowisk LGBT w całej Europie.
W Niemczech pojawiła się nawet plotka, że to Węgierski Związek Piłki Nożnej zwrócił europejskiej federacji uwagę na tęczową opaskę Manuela Neuera. Bramkarz Manuel Neuer występuje z tęczową opaską na ramieniu. W ten sposób wspiera środowiska LGBT. UEFA wszczęła nawet w tej sprawie dochodzenie, początkowo mówiło się, że bramkarzowi może nawet grozić zawieszenie w kolejnym meczu. Jednak ostatecznie europejska federacja uznała, że opaska „nie spełnia co prawda wymogów formalnych, ale jest doskonałym symbolem różnorodności”.
Już w trakcie dwóch meczów finałów mistrzostw Europy rozgrywanych w Budapeszcie bardzo widoczna i głośna była niemal tysięczna grupa węgierskich prawicowców. Ubrani na czarno, skandowali kontrowersyjne hasła, pokazywali nazistowskie gesty. I ponoć szykują się na najazd do Monachium.
Jednak organizatorzy meczu z jednej strony obawiają się przyjazdu prawicowych bojówek, ale z drugiej strony chcą pokazać, że nie dadzą się wystraszyć. Dlatego burmistrz Monachium wystąpił do władz UEFA o zgodę na podświetlenie Allianz Arena w tęczowych barwach. Stadion w Monachium, gdzie na co dzień występuje Robert Lewandowski jest tak skonstruowany, że może świecić różnymi kolorami w zależności od okoliczności. Najczęściej świeci na czerwono, bo to barwach Bayernu Monachium, ale tęczowe kolory również już miał.
Tęczowo ma być również na trybunach. Niemiecka federacja chce rozdawać wszystkim chętnym tęczowe flagi. Chodzi o to, żeby w trakcie transmisji z meczu tęczowe kolory były widoczne przede wszystkim na Węgrzech, żeby w ten sposób wesprzeć prześladowane tam mniejszości - onet.pl
Reprezentacja Niemiec stara się wspierać ruch społeczności LGBT. Ostatnio głośno było o tęczowej opasce kapitańskiej Manuela Neuera, a kolejnym pomysłem federacji było rozświetlenie Allianz Arena w podobnych barwach. UEFA stanowczo zabroniła jednak takiego posunięcia - transfery.info
Dla wielu są grupą pseudokibiców - neonazistów, odpowiedzialną za liczne ekscesy na stadionach. Także na Euro 2020, gdy obrażani byli Cristiano Ronaldo i Karim Benzema, a Kylian Mbappe mógł usłyszeć małpie odgłosy dochodzące z trybun stadionu w Budapeszcie. Na Węgrzech z kolei nie brakuje słów podziwu. "Czym jest ta niesamowita grupa, dzięki której przed meczami reprezentacji maszerują tysiące?" - pyta portal hvg.hu, odnosząc się do "Brygady Karpackiej", zrzeszającej ultrasów węgierskich klubów. A UEFA nie pozwoliła Niemcom na zrealizowanie ich pomysłu.
Dla założonej w 2009 roku. "Brygady Karpackiej" przemoc, zarówno słowna, jak i fizyczna, jest powodem do dumy. Szczególnie przy porażkach swojej drużyny ryzyko bójek, również z użyciem noży, zdecydowanie wzrasta. Jednym z symboli grupy jest faszystowski salut rzymski, a na porządku dziennym są liczne demonstracje nacjonalistyczne, rasistowskie i homofobiczne, na czele z wulgarnymi przyśpiewkami przeciwko czarnoskórym, żydom, cyganom czy osobom homoseksualnym. A na trybunach podczas meczu z Portugalią na trybunach wisiał transparent "Anti-LMBTQ" - to węgierski skrót od LGBTQ (...) - sport.pl
Queer News Tonight
NBC Nightly News
Uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka to jedna z sześciu szkół wyższych, które będą kształcić nauczycieli etyki - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Resort edukacji wytypował do tego zadania również m.in. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - gazeta.pl
Democracy Now!