Kobieca drużyna PSG w weekend zdobyła mistrzostwo kraju. Jednak jej bramkarka ma ostatnio jeszcze więcej powodów do radości.
Christiane Endler, reprezentująca też Chile, w podparyskim Saint-Germain-en-Laye wzięła ślub ze swoją ukochaną, Sofią Orozco, piosenkarką też pochodzącą z Chile.
Na weselu bawiła się m.in. koleżanka klubowa panny młodej, Polka Paulina Dudek. Ślub odbył się we Francji nie tylko dlatego, że piłkarka na co dzień tam pracuje.
W Chile można wprawdzie zawrzeć związek partnerski, ale równości małżeńskiej nadal nie ma - a we Francji i owszem. Jest to zatem sygnał, że równość małżeńska jest ważna i potrzebna.
Pinksixty News wiadomości LGBT - Uzbekistanu polityk prawicowy chcę deportować osób LGBTQ z swojego kraju do inny krajów. Dzięki temu będzie wolny Uzbekistan od LGBT.
Senator z Queensland One Nation Malcom Roberts złożył petycję przeciwko językowi neutralnemu pod względem płci i dążył do powrotu do języka płciowego w formach federalnych.
Republikanie i Demokraci w końcu się w czymś zgadzają. Pary gejów i lesbijek powinny mieć możliwość zawarcia małżeństwa. Ostatni sondaż pokazuje 10-procentowy wzrost poparcia od 2015 roku.
Ponad 70 procent Amerykanów popiera równość małżeństw – w tym 55 procent Republikanów. Demokraci zawsze bardziej niż Republikanie popierali małżeństwa osób tej samej płci; 83 procent Demokratów popiera równość małżeństw.
Także w każdej z wyróżnionych grup wiekowych większość wyraża poparcie dla równości małżeńskiej, jednak u młodszych jest ono wyższe: 84 proc. osób w wieku 18-34 lata, 72 proc. osób w grupie 35-54 lata oraz 60 proc. w grupie 60+.
Jak zwraca uwagę pracownia Gallup, Republikanie - niegdyś przeciwnicy równości małżeńskiej - dziś w większości ją poparli. Podobnie wygląda to wśród starszych. "To pokazuje, że poglądy Amerykanów mogą się zmienić w stosunkowo krótkim czasie, tworząc nowy konsensus - nawet, gdy nasila się polaryzacja w innych kwestiach" - czytamy w komentarzu do badania. (LGBT Nation/gazeta.pl)
Konferencja prasowa, na której ogłoszone zostało wyniki tegorocznego Rankingu Szkół Przyjaznych Osobom LGBTQ.
W krajowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, drugie – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie, a trzecie – 1 Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Bednarska” im. Jam Saheba Digvijay Sinhji. Placówkom, które zajęły dziesięć pierwszych miejsc przyznane zostaną Dyplomy Równości.
„Uczniowie i uczennice odpowiadali na 17 pytań, które dotyczyły obecności osób nieheteronormatywnych, postaw nauczycieli i nauczycielek oraz ewentualnej dyskryminacji na terenie placówki. W tym roku szczególną wagę miały pytania dotyczące systemowego podejścia szkoły – organizacji Tęczowego Piątku, warsztatów antydyskryminacyjnych czy zwracania się do osób transpłciowych imieniem preferowanym. Łącznie na pytania odpowiedziało ponad 22000 osób z całego kraju” – czytamy na stronie rankingu.
Do mniej optymistycznych wniosków skłania jednak informacja, że tylko 26 proc. ankietowanych spotkało się z reakcją ze strony grona pedagogicznego w przypadku wystąpienia dyskryminacji, czy użycia obraźliwych symboli. Aż 72 proc. badanych stwierdziło też, że ich szkoły nie prowadzą żadnych działań w ramach Tęczowego Piątku lub warsztatów antydyskryminacyjnych - Oko Press.
Wystartował Miesiąc Dumy – czas wywiesić tęczową flagę! Myślisz, że to proste? Nie jest! Z tęczowymi flagami jest w Polsce jak z równymi prawami dla osób LGBT – powinny być, a ich nie ma. O tym, że kupienie tęczowej flagi tu i teraz, to niemal „mission impossible” przekonało się 8 osób. Miały tylko jeden dzień, by ją zdobyć. Co zrobiły, że im się udało? Zobacz nowe wideo Kampanii Przeciw Homofobii „Gdzie po flagi?”.
Queer News Tonight
Wszyscy obywatele muszą wiedzieć, że droga do niedemokratycznych Stanów Zjednoczonych, to nie jest jeden etap. To cała seria kroków - mówił w rozmowie z CNN były prezydent USA Barack Obama. Jako przykład państw, które dekadę temu były "dobrze funkcjonującymi demokracjami", a stały się "w gruncie rzeczy autorytarne" podał Polskę i Węgry - TVN24.
Były prezydent Barack Obama mówi, także Republikanie zostali „zastraszeni do zaakceptowania” kiedyś były nie do zaakceptowania nawet pięć lat temu lub dziesięć lat temu, mówiąc Andersonowi Cooperowi z CNN, także martwi się stanem demokracji w USA.
NBC Nightly News
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła możliwość stosowania w leczeniu choroby Alzheimera zupełnie nowego leku. To pierwszy od 18 lat nowy preparat dopuszczony do użycia w tej chorobie, a jego działanie jest przełomowe - Radio Zet.
Piosenkarka Demi Lovato ujawniła, że jako nastolatka została zgwałcona podczas pracy dla Disney Channel przez kogoś, kogo potem „musiała widzieć cały czas”.
Dokument o karierze Lovato, jej doświadczenia jako gwiazda dziecięca, jej uzależnienia. Niektóre szczegóły dotyczące filmu zostały już ujawnione, w tym jak Lovato doznała trzech udarów i zawału serca po przedawkowaniu w 2018 roku.
Odbywający podróż po kraju prezydent Francji Emanuel Macron został we wtorek spoliczkowany przez jedną z osób czekających na spotkanie z nim w miasteczku Tain-l'Hermitage. Według stacji BFM TV policja zatrzymała dwie osoby w związku z incydentem - onet.pl
Max Boot ostrzega w nowej kolumnie Washington Post, że Amerykanie wciąż nie doceniają zagrożenia ze strony Trumpa.
Były prezydent Donald Trump jest podobno przekonany, że tego lata zostanie przywrócony na urząd prezydenta, ale czy przywódcy republikanów zrobią coś, aby stłumić to ostatnie złudzenie Trumpa? Chris Cillizza z CNN wyjaśnia, w jaki sposób zaprzeczanie Trumpowi dotyczące wyników wyborów w 2020 r. nadal kształtuje teorie spiskowe i daje zły krajobraz polityczny na przyszłość.
„Każdy, kto pracuje dla polskich lub węgierskich mediów publicznych, jest współodpowiedzialny za to, co się dzieje, i nie powinien już nigdy zostać zatrudniony przez żadne poważne medium” – mówi politolog Cas Mudde - Kultura Liberalna.
Czechy nie zamierzają odpuszczać w sprawie kopalni Turów. Przedstawiciele rządu naszych południowych sąsiadów zamierzają się domagać od Polski 5 mln euro za każdy dzień, w którym wydobycie w kopalni Turów nie zostało wstrzymane - donoszą "Ceske Noviny" - Business Insider.
Democracy Now!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz