piątek, 6 maja 2016

News: Robert Biedroń, Łódź, Muzułmanie, Kielce, Stonewall, Tim Cook, Karolina Północna ...


Prezydent Słupska Robert Biedroń zastanawia się nad zaskarżeniem do Trybunału Konstytucyjnego ustawy, która nakazuje zmianę nazw ulic. Pomysł Biedronia ostro krytykują radni słupskiej prawicy. (gazeta.pl)

Młodzież Wszechpolska i poseł Kukiz'15 donoszą na Uniwersytet Łódzki do ministra Jarosława Gowina. Powód? Podczas warsztatów antydyskryminacyjnych wyświetlono film opowiadający o pomocy aktywistów LGBT dla strajkujących górników.

Od 11 do 17 kwietnia obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej. Z tej okazji Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego przy współpracy z Fabryką Równości zorganizował warsztaty antydyskryminacyjne z dyskusją wokół filmu "Pride" oraz Żywą Bibliotekę.

Celem było przybliżenie studentom problemów osób doświadczających dyskryminacji, a więc bezdomnych, wychowanków domu dziecka, trzeźwych alkoholików, byłych narkomanów, rodziców dzieci autystycznych, niepełnosprawnych czy przedstawicieli mniejszości seksualnych i religijnych.

Czy wszechpolacy widzieli film? - Nie chodzi o to, czy ktoś był, czy nie był na filmie. Wystarczy spojrzeć na to, kto organizował warsztaty i pokaz, by wiedzieć, jakie idee były promowane - mówi Małecki - Gazeta.pl

Studentki, które uczestników szczecińskiego marszu pro-life powitały transparentem "Martwa dziecka nie urodzę", trafiły na komisariat. Czekają je kolejne przesłuchania. - To działania nękające i zastraszające - uważa znana karnistka prof. Monika Płatek.  (Gazeta.pl)

Caitlyn Jenner będzie nago na okładce najnowszym wydaniu magazynu Sports Illustrated. Jenner podobno będzie pojawiać nago tylko z amerykańską flagę i złotym medalem olimpijskim. (Us Weekly)

Przedstawiciele amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości powiadomili gubernatora Pata McCrory, że ustawa anty LGBT z Północnej Karolinie narusza ustawę USA praw obywatelskich.

Dał urzędnikom stanowym do poniedziałku do rozwiązania sytuacji. Jeśli nie jest przestrzegane, Karolina Północna może stracić miliony federalne finansowania jak np szkoły. (Observer Charlotte)

Wiodący saudyjski duchowny dla gazety mówi że homoseksualiści nie powinny być karani śmiercią, jak nakazuje Szariat.

"Szariat jest pojęciem bardzo szerokim i szeroka jest to koncepcja," Dr Salman al-Ouda powiedział w wywiadzie dla szwedzkiej gazety Sydsvenskan, potępia nadużywania pojęcia prawa islamskiego Isis i Al-Kaidy.

"Mimo, że homoseksualizm jest uważany za grzech we wszystkich semickich świętych księgach, nie wymaga żadnej kary w tym świecie," Dr Salman al-Ouda powiedział w wywiadzie dla szwedzkiej gazety Sydsvenskan, dodając, że homoseksualiści będą karani ale po śmierci".

"Homoseksualiści nie odbiegające od islamu," kontynuował Ouda w wywiadzie. "Homoseksualizm jest grzechem ciężkim, ale ci, którzy mówią, że homoseksualizm jest odejściem od islamu są prawdziwymi ... osoby skazujące na śmierć homoseksualistów te osoby popełniają poważniejszy grzech niż homoseksualizm". (Towleroad)

Tylko jedno jest on jest z Arabii Saudyjskiej, gdzie homoseksualizm jest karalny śmiercią, co jakiś czas aresztowania i egzekucje osób homoseksualny w tym kraju i nie tylko np też w Iranie.

Muzułmanie są podzieleni tak samo jak chrześcijanie, wiele kościoły akceptuje LGBT i nie, podobnie jest wśród muzułmanami, najgorsze sami chrześcijanie kiedyś karano homoseksualizm śmiercią miedzy innymi katolickiej Francji palono na stosie osoby homoseksualne.

Radny powiatu kieleckiego Mirosław Gębski został po raz drugi skazany na karę grzywny za groźby wobec uczestników marszu przeciwko homofobii. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa dotyczywydarzeń sprzed sześciu lat , kiedy to Kampania Przeciwko Homofobii zorganizowała w Kielcach marsz milczenia. Manifestację próbowała zakłócić duża grupa mężczyzn, którzy skandowali m.in. "Normalna rodzina, chłopak i dziewczyna", "Lesby, geje, cała Polska z was się śmieje", "Dobry gej - martwy gej" czy "Jak złapiemy - połamiemy".

Na podstawie nagrań z monitoringu prokuratura grupy ustaliła osiem osób, które oskarżyła o kierowanie bezprawnych gróźb pod adresem uczestników. Jednym z nich jest Mirosław Gębski, powiatowy radny z PiS oraz zastępca wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej - Gazeta Wyborcza.

Magdalena Środa: "Właśnie przeczytałam że prezes chce powołać Instytut Wolności Nauki czyli ciało, które będzie weryfikować tytuły i stopnie naukowe... oczywiscie z punktu widzenia PiS. To jakiś koszmar!! Jak u Orwella, nawet w PRL-U czegoś takiego nie było. Kiedy i czy w ogóle da się powstrzymać to szaleństwo? !?! A swoją drogą w ustach prezesa każda wartość zamienia się w swoje przeciwieństwo. Ma moc..."

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Stany Zjednoczone mogą wkrótce mieć pierwszy narodowy zabytek dotyczące praw LGBT, tak zwane słynny klub Stonewall.


Prezes Apple Tim Cook dla CNBC mówi co inspiruje go i kto podziwia najbardziej.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej