środa, 4 maja 2016

News: Queerowy Turniej Amatorskiej Piłki Nożnej, Rada do walki z rasizmem zlikwidowana, Rosja, Świadkowie Jehowy, Muzułmanie, Transfobia ...


Queerowy Maj: Kopiesz piłkę na łące, podbijasz ją na chodniku, trafiasz nią do celu? A może by tak zebrać ekipę i pojawić się 22 maja w Krakowie?

Queerowy Maj / Marsz Równości w Krakowie, KKS Krakersy oraz Ślepe Kangury zapraszają na cykliczne święto piłki nożnej w nieheteronormatywnej atmosferze - Queerowy Turniej Amatorskiej Piłki Nożnej.

Zgłoszenia wysyłajcie na:
slepe.kangury@gmail.com
Drużyny zostaną podzielone na dwie kategorie kobieca i męska. Dokładna forma rozgrywek jest uzależniona od liczby zgłoszonych drużyn.

Liczba osób grających w drużynie: Drużyny występują na boisku w 7-osobowych składach (w tym osoba broniąca). Ławka rezerwowych może liczyć maksymalnie 5 osób. W składzie mogą występować maksymalnie 2 osoby, które grają profesjonalnie w piłkę nożną w jakiejkolwiek zawodowej lidze.


Trybuna: W czasie, gdy w Polsce rośnie liczba incydentów rasistowskich, premier Beata Szydło zlikwidowała rządową radę ds. zwalczania dyskryminacji, ksenofobii i nietolerancji.

Premier Beata Szydło 27 kwietnia br. wydała zarządzenie, na mocy którego zlikwidowana została Rada do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji (Zarządzenie nr 53 Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2016 roku, Monitor Polski z 29 kwietnia 2016 roku, poz. 413).

Rada została powołana w 2011 roku przez premiera Donalda Tuska, a do jej zadań należało m.in.: zapewnienie koordynacji działań organów administracji rządowej oraz ich współdziałania z organami samorządu terytorialnego i innymi podmiotami, w zakresie przeciwdziałania i zwalczania dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji zgromadzili się w Gdańsku, by wspólnie wziąć udział w "Marszu Wkurzonych". W ten sposób chcą bronić obowiązującej konstytucji, którą ich zdaniem łamie rząd.

Radomir Szumełda, koordynator KOD na Pomorzu, odwołując się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy mówiących o konieczności przestrzegania Konstytucji zaapelował do nich, by "zaczęli od siebie". - Dziś będziemy bardzo głośno ten apel wyrażać - zapowiedział. (TVN24)

(Wideo Superstacji)


Prawie 20 osób LGBT zostało aresztowanych w paradzie Labor Day Petersburgu. Rosja zakazuje LGBT uczestniczenia pod przykrywką zakaz propagandy homoseksualizmu. Ale pozwala się nazistom rosyjskim paradować maszerować pod hasłem "Dla jedności Słowian i Białej Rasy!". (GayStarNews)


Aktorka Kathryn Hahn przemówienie podczas w Atlanty gali HRC, wspiera LGBTŚwiadkowie Jehowy finansują kreskówkę, która uczy dzieci, aby sprzeciwiać rodzinom tęczowym i mówi homoseksualizm to choroba. Zmuszają dzieci swoje żeby poniżały, znęcały się nad innymi dziećmi którzy mają rodziców LGBT.  (PinkNews)


Czy można być gejem i muzułmaninem? debaty brytyjska Free Speech


Miasteczko Greenwood burmistrz chce swoim mieście ochrony dla społeczności LGBT


Antytrans polityka prawicowców i ekstremistów chrześcijański powoduje wrasta ataki na osoby LGBT. W Nowym Jorku zaatakowano transkobietę nikt nawet nie pomógł jej. (GayStarNews)


Wielu ekstremiści chrześcijańscy dostają już szału, ataki ekstremistów chrześcijański na sklep Target, który pozwolił używanie łazienek osobom trans, to ekstremistom się nie podoba. Wielu klientów Target wzywało policję, myśleli że to atak terrorystyczny. (Towleroad)


Liberty Counsel członkini organizacja ekstremistów chrześcijański i prawicowy Anita Staver. W rozmowie z Alanem Colmes w Fox News, powtórzyła swoje twierdzenia, że ​​kobiety powinny brać broń podczas zakupów w Target w celu po mogą zostać zgwałcone przez trans osoby. Gdy prowadzący pyta, czy mogła wymienić wszystkich przypadki przestępstw, które miały miejsce w wyniku praw pro LGBT tak zwane prawa niedyskryminacji, Staver nie była w stanie wymienić żadnego. "Nie jestem statystykiem," powiedziała. (Right Wing Watch)

Może lepiej nie wymieni ile prawicowy polityków i duchowny złapano w ubikacjach tylko nie starczy jej palców, albo ile molestowano przez księży katolicki, ataki na osoby LGBT to tylko szkodzi wszystkim jest więcej przemocy, czas przestać słuchać ludzi którzy poprzez nienawiść chcą być popularny, są to ludzie sfrustrowani którzy poprzez nienawiść nie mają żadnych osiągnąć.

Inny wariat prawicowy Don Boys, chce doprowadzić sklep Target do bankructwa za wspieranie LGBT, jacy ci ludzie są chorzy, sami chcą odmawiać innym po tak im religia mówi, ale kto inaczej myśli niż oni to niszczą. Don Boys to wariat prawicowy który wcześniej nazwał żonę Donalda Trumpa "dziwką", albo chce karać homoseksualizm w stanie Indiana do 12 lat więzienia. (JoeMyGod)


Ujawnione przez Greenpeace Nederland dokumenty #TTIPLeaks nie pozostawiają złudzeń. Amerykańskie korporacje chcą narzucić Europie umowę, która nie chroni praw konsumenta, likwiduje standardy europejskiej ochrony środowiska, zagraża istnieniu ekologicznego rolnictwa i wprowadza na rynek nieprzebadaną żywność GMO. W interesie Unii Europejskiej jest zerwanie negocjacji i powrót do rozmów o wolnym handlu na uczciwych zasadach. (Partia Zielony)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej