poniedziałek, 2 maja 2016

News: KPH, Depresja, Jenny Boylan, Rosja, Krystyna Janda, Caitlyn Jenner, Republikanie, Brazylia, Włochy ...


„Za pobicie pedała nikt mnie nie skaże”. Homofobi czują się bezkarni. Ciężko nie wiązać wzmożenia ataków na środowisko LGBT ze zmianą władzy w Polsce. Homofobi mają odgórne przyzwolenie, więc czują się bezkarni – mówi nam Mirka Makuchowska wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii - Wideo Newsweek.pl

W przełomowym decyzja para lesbijek we Włoszech zdobyli prawo do przyjęcia nawzajem swoich dzieci. Kobiety wygrały bitwę w sądzie w piątek - inne przypadki, w których kobiety zostały dopuszczone do legalnego przyjmowania nawzajem dzieci są na etapie odwoławczym - PinkNews.

Następne badania mówią że single są bardziej narażeni na depresje i samobójstwo niż, osoby żyją w związkach.

Stonewall organizacja brytyjska LGBT, ich badania pokazują że osoby homoseksualne żyją samotnie są wiele narażeni na problemy psychiczne, depresję, samobójstwa.

Dodatkowo samotność nie tylko powoduje że mamy problemy z zdrowiem też z powodu homofobii, odrzucenie przez najbliższy. To nie pierwsze badania które pokazuje homofobia prowadzi do problemów zdrowotny.

Badanie pokazuje również, że geje i biseksualiści są bardziej podatni na depresję i lęki, co reszta populacja mężczyzn. Jednak jest jeszcze młodzież, którzy są najbardziej narażeni na ryzyko, ponieważ są 2 razy bardziej narażeni na depresję.

Ponadto badania wskazują inne czynniki ryzyka, takie jak pochodzenie. Zatem, czarni geje i biseksualiści 5 razy częściej próbują popełnić samobójstwo, niż biali, i 2 razy bardziej narażeni na depresję.

Inne czynniki wpływają na zdrowie psychiczne nasze: poziom wykształcenia i dochodów. Zatem homoseksualne lub biseksualne osoby z niewielkim poziomem wykształcenia i niskich dochodach będą bardziej narażeni na depresję i próby samobójcze, niż osoba z wyższym wykształceniem i dochodami. Niektóre obszary geograficzne są również bardziej narażone na ryzyko w zakresie zdrowia psychicznego. Tak więc okazuje, że geje i biseksualiści mieszkających w Londynie będzie miał mniejsze ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych niż ci w pozostałej części Wielkiej Brytanii.

Wreszcie Badanie wykazało też, że geje i biseksualiści w związkach były mniej podatni na zaburzenia psychiczne niż single. W istocie, to oni mają 50% mniej narażeni na depresję (GayStarNews)

Wybitna transaktywistka Jenny Boylan, znana miedzy innymi z programu Jestem Cait z E!, pojawiła się na zjeździe po 40 latach swojej męskiej klasy.

- Robotnicy w 1980 roku nie walczyli o umowy śmieciowe czy o to, żeby pracodawca mógł wyrzucić z pracy za założenie związku zawodowego. 1 Maja to dzień dla uczczenia pracowników, którzy oddali życie za prawa pracownicze. To dzień, żeby przypomnieć, że trzeba je sobie wywalczyć - mówił w niedzielę w Gdańsku Adrian Zandberg, jeden z liderów Partii Razem.

"Robotnicy w 1980 roku nie walczyli o umowy śmieciowe czy o to, żeby pracodawca mógł wyrzucić ich z pracy za założenie związku zawodowego. Nie walczyli o to, żeby znaczna część pracowników zarabiała poniżej minimum socjalnego. To dzień, żeby przypomnieć, że wiele z obietnic wolna i demokratyczna Polska nie spełniła. To jest dzień dla uczczenia pracowników, którzy oddali życie za prawo do ośmiogodzinnego dnia pracy, za prawo urlopu wypoczynkowego, zdrowotnego. To dzień, żeby przypomnieć, że prawa pracownicze trzeba sobie wywalczyć, a nie dostaje się ich za darmo." - Gazeta Wyborcza.

Roy Moore sędzia Sądu Najwyższego Alabamy nazywa osób trans chorymi psychiatrycznymi, jedną sędzinni która jest trans nazywa transwestytą.  (PinkNews)

Podczas marszów pierwszego maja w Petersburgu, kilku działaczy LGBT w niedzielę zostało zatrzymanych w trakcie protestów. Chcieli uczestniczyć z flagami tęczowymi w masowej demonstracji w dniu 1 maja. Aresztowany miedzy innymi działacz Valeri Sozaew w drodze na demonstrację. Ogólnie rzecz biorąc, około dziesięć aresztowań działaczy LGBT. (Queer.de)


Skoro co dziesiąty Polak to zdeklarowany homoseksualista, musimy zacząć o tym mówić - uważa Krystyna Janda. Dlatego w swoim teatrze Polonia, wystawia kontrowersyjną amerykańską sztukę "Matki i synowie". (Superstcja)Aisha Moodie-Mills, prezeska Victory Fund, organizacja która wspiera LGBT polityków, mówi że więcej więcej polityków LGBT danym rejonie większa akceptacja i równość dla LGBT.The Meredith Vieira Show, dotyczące naklejek homofobiczny w szkoleCalum McSwiggan jego nowy klip dotyczące jak poderwać niemcaJohn Kasich kandydat republikanów na prezydenta mówi, że osoby homoseksualne "prawdopodobnie" rodzą się" kim są.Greg Louganis, gościł u Justina jego kanale YTCaitlyn Jenner w Nowym Jorku skorzystała z toalety w hotelu należącym do Donalda Trumpa.


Ted Cruz republikański kandydat na prezydenta naprawdę wierzy że trans osoby gwałcą dzieci w łazienkach, przez to chcą używać łazienek. (GayStarNews)


Dyskusja panel na temat mediów i społeczności LGBT w Wielkiej BrytaniiNajnowsze raport w Sao Paulo Brazylia pokazuje, głównymi ofiarami przemocy wśród 16.000, którzy są bezdomni są to geje, lesbijki, transseksualiści.Colgay Pride "Równość dla wszystkich", spotkanie lokarny polityków, władz dyskusja o prawa LGBT, w mieście i jak zachęcić więcej mieszkańców było LGBT.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz