środa, 11 maja 2016

News: Irlandia, Katherine Zappone, Bezdomność LGBT, Mów mi Marianna, Norwegia, Adopcje dzieci LGBT, Karolina Północna ...


Irlandzka senator Katherine Zappone (z prawej) i jej partnerka Ann Louise Gilligan, które były twarzą kampanii na rzecz równości małżeństw. Senatorka została powoływana do nowego rządu Irlandzkiego, jest minister spraw dzieci i młodzieży.

Senatorka Katherine Zappone wzięła ślub z swoją żoną Ann Louise Gilligan w Kanadzie 2003 roku - ale po tym jak Irlandia głosowała na rzecz równość małżeństw.

Dodam Leo Vadakar, który ujawnił się w ubiegłym roku, był ministrem zdrowia, teraz będzie również w nowym rządzie jako minister ochrony socjalnej. (PinkNews)

Irlandia naprawdę krótki czasie zrobiła większy skok równości, dodam na początku lat 90 homoseksualizm był nie legalny. Polska odwraca od demokracji bliżej nam do standardów rosyjski czy Białorusi.

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielkami Lambdy Warszawa: Agnieszką Duszyńską i Martą Turską, które odbędzie się we wtorek 17 maja o 17:00 w Pasażu.

 Podczas spotkania przyjrzymy się problemowi bezdomności osób LGBT w Europie i na świecie. Porozmawiamy o doświadczeniach i sytuacji w Polsce. Przeprowadzimy analizę rozwoju tego zjawiska w tej grupie-wyjątkowo narażonej na wykluczenie. Opowiemy o adekwatnych formach pomocy dla osób LGBT. Podzielimy się doświadczeniami związanymi z prowadzeniem hostelu interwencyjnego i wyzwaniach naszej codziennej działalności.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. (Queerowy Maj)

Ambasadorzy RPO na Uniwersytecie Warszawskim oraz Koło Naukowe LexSex serdecznie zapraszają na otwarte spotkanie z zastępczynią RPO ds. równego traktowania – dr Sylwią Spurek , połączone z projekcją filmu „Mów mi Marianna”, które odbędzie się 16 maja o godz. 18:40 w Sali A2 w budynku uniwersyteckim – Collegium Iuridicum II na ulicy Lipowej 4 w Warszawie.

Spotkanie w całości poświęcone jest problemom, z którymi stykają się osoby transpłciowe.

W pierwszej części spotkania Pani Dr Spurek opowie o sytuacji osób transpłciowych w naszych kraju, o regulacjach prawnych dotyczących zmiany płci oraz o swojej roli, jako zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich.

W drugiej części, dzięki uprzejmości reżyserki filmu - Pani Karoliny Bielawskiej oraz jego dystrybutorowi Solopan Sp.z.o.o, zostanie wyświetlony wielokrotnie nagradzany film dokumentalny „Mów mi Marianna”, który w niezwykle poruszający sposób opowiada historię kobiety, która podejmuje niełatwą decyzję o zmianie płci i rozpoczęciu życia w zgodzie z własną seksualnością. Wstęp wolny! Liczymy na Państwa obecność.

Równy dostęp do usług mógłby zmuszać niektórych przedsiębiorców do działań sprzecznych z ich sumieniem - ocenił w jednym z wywiadów Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. To sprowokowało internautów do pytań, czy jego zdaniem np. hotelarz ma prawo odmówić czarnoskórej osobie dostępu do usługi. Pełnomocnik nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

"Pan na serio uważa, że jak pan zarezerwowałby hotel, a mi, jako właścicielowi, nie podobałby mi się pana heteroseksualizm, to mam prawo odmówić panu pokoju mimo tego, że przejechałby pan kilkaset kilometrów?" - zapytał pełnomocnika jeden z internautów. Kaczmarczyk odpowiedział, że "na tym polega wolność przekonań". (TVN24)

Para gejów Brian Aldo Baldie i Ron Pelletier stracili cały majątek i swoje zwierzęta ich dom spłonął, oskarżony jest sąsiad.

Mówią to był atak z powodu nienawiści homofobiczny, po co sąsiad włamał się i ukradł cenę rzeczy i później podpalił dom wraz z zwierzętami w środku. Tylko z powodu z nienawiści. (PinkNews)

Już 14 maja wspólnie przejdziemy krakowskimi ulicami w dwunastym Marszu Równości, święcie różnorodności i wzajemnej akceptacji. Razem zbudujmy świat, w którym każda osoba może realizować się w takim samym stopniu. Bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową, płeć, wiek, pochodzenie, wyznanie lub jego brak.

Marsz Równości jest nie tylko dla osób LGBTQI+, ale również dla każdego człowieka, który wierzy w wolność i swobody obywatelskie oraz w prawa człowieka. Wspólnie możemy stworzyć lepsze jutro, dla każdego i każdej z nas. (Queerowy Maj)

Polska zamykając się przed uchodźcami "grzebie" dziedzictwo nauczania Jana Pawła II - pisze włoski watykanista Andrea Tornielli w portalu dziennika "La Stampa", Vatican Insider. Tekst ukazał się trzy dni przed wizytą premier Beaty Szydło u papieża Franciszka; pod adresem rządu padają słowa krytyki. Jan Paweł II apelował o to, aby migranci nie wyznający religii chrześcijańskiej byli przyjmowani przez chrześcijan w sposób serdeczny i bezinteresowny

"Biskupi i teolodzy czerpią pełnymi garściami z dokumentów świętego Jana Pawła II na temat rodziny, ale jest duża część nauczania, która popadła w zapomnienie, przede wszystkim w jego ojczyźnie" - podkreśla jeden z najbardziej znanych włoskich watykanistów, autor książek o kilku pontyfikatach i wywiadu-rzeki z papieżem Franciszkiem.

"Zamknięcie wobec migrantów i uchodźców okazywane przez rząd Beaty Szydło, sympatyzującej z węgierskim chrześcijaninem Viktorem Orbanem i członkini partii Jarosława Kaczyńskiego, pokazuje, jak dziedzictwo pierwszego papieża pochodzącego z Europy wschodniej zostało pospiesznie odłożone i zapomniane" - ocenia Andrea Tornielli - WP.PL

Biskup Katolicki w Oslo jest podejrzany o defraudację 50 mln koron (ok. 23,6 mln zł). Duchownemu zarzuca się, że zawyżał liczbę wiernych. Teraz ministerstwo żąda natychmiastowego zwrotu pieniędzy - gazeta.pl.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Adopcja dzieci LGBT zawsze jest problem znaleźć dobry dom i rodzinę która akceptuje dzieci LGBT.


Shane Ortega działacz walczy o prawach transseksualnych osób w wojsku amerykańskim, trans osoby nie mogą służyć w wojsku.


Prawa człowieka dla LGBT w Malawi


Prokurator Generalny USA Loretta Lynch poinformowała, pozew praw obywatelskich został wniesiony przeciwko stanu Karolina Północna i przeciwko gubernatorowi Pat McCrory za stanowy kontrowersyjną ustawę tak zwane zakaz używania łazienek przez osoby trans.


Gubernator Pat McCrory kontynuuje ciąg dalszy głupotę hipokryzję broni zakaz używania łazienek dla osób trans.


Tina Madison White głos w sprawie Karoliny Północnej kontrowersje anty trans polityki, plus przemówienie podczas kolacji HRC o swoi zmagania kim jest, akceptacją przez swoi rodzinę i przyjaciół.


Szokujące dane dotyczące prywatny szkół w USA, coraz więcej molestowań seksualny i tuszowania spraw. Raport PBS NewsHour i Boston Globe:


Rachel Maddow przyjrzała się niemal całkowitego upadku rządu stanowego w stanie Alabama. Maddow zwraca uwagę wszystkie trzy gałęzie rządu stanowego - wykonawczej, sądowniczej i ustawodawca - są uwikłani w skandal i kłopotów prawnych. Gubernator Robert Bentley został obliczu oskarżeń o korupcję; Stanowy Marszałek Izby jest obecnie przedmiotem oskarżenia pod zarzutem korupcji na własną rękę; a stanowy Sędzia Najwyższy Roy Moore, został zawieszony na swoim stanowisku za łamania orzeczenie Sądu Najwyższego USA w sprawie małżeństw homoseksualnych.

Tak to jest konserwatystami, mówią wyją o moralności wyzywają inny, ale sami są gorsi ci ludzie z Alabamy rządzący prawicowcy są tak skorumpowani i wspierani przez takie skrajne siły jak Kuk Klux Klan. Tak jak w Polsce prawica mówi o rodzinie, popatrzeć na prawicowy polityków.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz