wtorek, 10 maja 2016

Kampania przeciw paleniu papierosów


Ludzie LGBT, zwłaszcza w młodszym wieku, dwukrotnie częściej sięgają po papierosy niż ich heteroseksualni rówieśnicy - dowiadujemy się z badań. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) rusza w tym tygodniu z wartą ponad 35 mln. dolarów kampanią "This Free Life" (to wolne życie), której celem jest edukacja społeczności LGBT na temat szkodliwości palenia.

Przypominamy, że "Sytuacja społeczna osób LGBT, Raport za lata 2010 i 2011" przyniósł informacje dotyczące także palenia wśród LGBT w Polsce: 43 proc. ankietowanych zadeklarowało, że pali papierosy (przy czym 47 proc. kobiet i 39 proc. mężczyzn). Z porównania z "Diagnozą społeczną 2011" wynika, że LGBT w Polsce palą więcej niż reszta społeczeństwa (43 proc. do 21 proc.). Więcej też palą kobiety nieheteroseksualne. Nie odstajemy tym samym od reszty świata: z badań, na które powołuje się FDA, dowiadujemy się, że młodzi dorośli LGBT palą dwukrotnie więcej niż ich heteroseksualni rówieśnicy. Po papierosy LGBT najczęściej sięgają przed lub w trakcie coming outów - Queer.pl

Kampania przeciw paleniu papierosów. Dorośli i młodzież LGBT mają większy procent palenia. To jest wyższy niż osoby heteroseksualne. Naszym środowisku jest problem palenia i czas też walczyć o zdrowie nasze. Walczymy o prawa chcemy równość, ale nie myślimy o zdrowiu palimy, uprawiamy seks nie bezpieczny, narkotyki. Czas zadbać o zdrowie swoje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz