niedziela, 6 października 2019

Słowo Boże na niedziele - List do abp. Jędraszewskiego


A tak do abp. Jędraszewskiego pisze Misza Czerniak z Fundacji Wiara i Tęcza. Bardzo serdecznie zachęcamy do uważnej lektury:

Czcigodny Księże Arcybiskupie!

Pragnę z całego serca podziękować Księdzu Arcybiskupowi za list pasterski „Totus Tuus” i za zawarte w nim treści przypominające o rzeczach najważniejszych!

Rzeczywiście nie może być większej tragedii niż ta, kiedy rodzice dopuszczają, żeby ich dzieci stawały się ofiarami nienawistnych i niszczących ideologii. Nie może być naszej zgody na to, żeby dzieci uczyły się od dorosłych nienawiści! Obojętność wobec zagrożeń odczłowieczenia i pogardy, które burzą ład społeczny i przeszkadzają właściwemu rozwojowi człowieka zgodnie z jego naturą i powołaniem do miłości, jest godna napiętnowania. Groźnym przejawem ofensywy anty-moralności i trwającej walki o autentyczną wolność jest również stałe łamanie wolności sumienia ludzi, przymuszanie ich, wbrew nauce Kościoła, do odrzucenia głosu własnego sumienia i podporządkowania się jedynej słusznej wizji człowieka i społeczeństwa. Agresywna propaganda ideologii nienawiści stwarza taką sytuację, w której nie tylko awanse społeczne są dostępne wyłącznie dla zgadzających się z dominującą narracją, ale także i samo istnienie ludzi o odmiennych poglądach piętnuje się jako obrazę Boga Stwórcy. Dzielenie obywateli na kategorie tych prawdziwych i tych skażonych zarazą jest bez wątpienia dziedzictwem totalitarnych czasów PRL-u i jest ciężkim przewinieniem moralnym. Z kolei próby zacierania naturalnych różnic między ludźmi w całej ich różnorodności i przez to odrzucania potrzeb i praw tych najmniej chronionych i najmniej zauważanych sprawia, że Kościół staje się karykaturą samego siebie. Bardzo dziękuję Księdzu Arcybiskupowi za przypomnienie o tych niesamowicie ważnych dla naszych czasów kwestiach!

Na koniec pragnę zgodzić się z Księdzem Arcybiskupem i słowami o konieczności zmagań o ocalenie i zachowanie wolności. Przecież właśnie tylko brakiem wewnętrznej wolności, którą posiadał św. Jan Paweł II, można wytłumaczyć zabieg pominięcia przy cytowaniu papieskiej homilii dwóch fragmentów dotyczących prawdziwej hierarchii wartości Jezusa Chrystusa. Pozwolę sobie zacytować ten dłuższy z nich: „Jak bardzo prawo moralne - przykazania Boże - jest dla człowieka, na to wskazuje w sposób szczególnie wymowny sam Jezus Chrystus (w dzisiejszej perykopie ewangelicznej), kiedy mówi do zdumionych, a nawet zgorszonych stróżów litery Prawa: "To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu" (Mk 2,27)”.

Z braterskim pozdrowieniem dla zgorszonego stróża litery Prawa, radykalnie odrzucającego Boga w człowieku, Misza Czerniak


Katedra Hope




Nabożeństwo z kościoła Św. Trójcy w Warszawie w 15 niedzielę po Trójcy Świętej 29 września 2019 r. Hasło tygodnia: Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie. ( 1 P 5,7). Prowadzenie: ks. Piotr Gaś



Nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskiego w Pszczynie



Msza święta z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Marcina w Krakowie



Ale u niego jest mądrość i moc, u niego rada i roztropność. (Job 12,13)



Liturgia Eucharystii - 15. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego



Kościół Middle Church



Metropolitan Community Church of Washington DC



Metropolitan Community Church w Toronto



Metropolitan Community Church



Katedra Narodowa w Waszyngtonie



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz