Od poniedziałku do piątku: Chirurdzy od 19:00 na Super Polsat. Burza uczuć, od 16:15 i 23:50 na Romance TV. Niech wygra dom, od około 01:35 na HGTV. Córka inna niż wszystkie od 16:00 na Discovery Life.
Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem od 22:00 na TTV/Player.pl. Tamte dni, tamte noce od 21:00 na HBO2. Obsesja Eve 2, od 20:15 na HBO3.
Wtorek:Wtorek: Gentleman Jack, odc. 7 od 20:10 na HBO/HBO Go i HBO3 od 21:00. Czarnobyl, odc. 4 od 21:10 na HBO/HBO Go. Salon sukien ślubnych Goka, od 21:30 na TLC. Randka w ciemno od 18:00 na E! Entertainment
Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 15, od 21:00 na FOX. American Horror Story: Asylum, od 2:15 na TVN. Billions 4, od 22:50 na HBO2. Scjentologia i jej skutki 3, odc. 3 od 22:00 na Lifetime. Ekstremalna wiara, od 21:00 na Lifetime. Dr Christian i wstydliwe choroby, od 21:30 na TLC. Współczesna rodzina od 21:05 na FOX Comedy. Seks w wielkim mieście od 22:00 na FOX Comedy. Rodzice pod ostrzałem, od 11:00 na TVN Style.
Dziewczyna z portretu od 21:00 na TVN 7. Akcja obrazu "Dziewczyna z portretu" osadzona jest w Kopenhadze w roku 1926. Duńska artystka Gerda Wegener (Alicia Vikander) postanawia namalować portret własnego męża, Einara (Eddie Redmayne), do którego mężczyzna ma pozować przebrany za kobietę. Kiedy dzieło jest już gotowe i zostaje pokazane publicznie, zyskuje dużą popularność. Niespodziewanie odbiór, z jakim spotyka się dzieło Gerdy, ma duży wpływ ma Einara. Mężczyzna zaczyna utożsamiać się ze swoim wizerunkiem z portretu. W końcu zaczyna zakładać damskie ubrania, a także wybiera dla siebie nowe imię - Lili Elbe. Po pewnym czasie bohater filmu "Dziewczyna z portretu" podejmuje decyzję o poddaniu się operacji zmiany płci. Po wykonaniu zabiegu Lili Elbe staje się jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet. Jednak relacje między Wegenerami dalekie są od ideału. Scenariusz filmu "Dziewczyna z portretu" powstał na podstawie powieści Davida Ebershoffa pod tym samym tytułem, opowiadającej o prawdziwych wydarzeniach. Za kamerą stanął twórca obrazu "Jak zostań królem" - Tom Hooper. Grająca Gerdę Alicia Vikander za swoją kreację zdobyła Oscara, Eddie Redmayne zaś został wyróżniony nominacją do tej nagrody.
Czwartek: Wieczór z Johnem Oliverem 5, od 21:00 na HBO 2. Młody Sheldon 2, od 17:45 na HBO. Współczesna rodzina 10, od 18:05 na HBO. Twój Simon od 13:40 na CANAL+. Współczesna rodzina od 21:05 na FOX Comedy.
Piątek: Królowe życia 2x o 23:00 na TTV. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 5, od 21:00 na HBO 2. Billions 4, odc. 4 od 20:10 na HBO/HBOGo. Randka w ciemno od 20:00 na E! Entertainment. Współczesna rodzina od 21:05 na FOX Comedy.
Sobota: Urodzie na ratunek, od 16:30 na TLC. Graham Norton Show 25, od 17:55 na BBC Lifestyle. Starszaki, od 20:05 na Fox Comedy. Unreal: telewizja kłamie, od 21:00 na Lifetime.
Niedziela: Współczesna rodzina 10, od 13:00 na HBO 3. Młody Sheldon 2, od 12:40 na HBO 3. Graham Norton Show 25, od 22:55 na BBC Lifestyle. Tamte dni, tamte noce od 23:00 na HBO2.
Widio na żądanie:
Netflix program Ellen DeGeneres mówi dlaczego została komikiem
***
Wieści kinowe:
Zdjęcia do podejmującego temat prześladowania osób należących do mniejszości seksualnych filmu To boli rozpoczęły się już w sierpniu 2015 roku podczas amsterdamskiej parady równości. Część kosztów produkcji tego reżyserskiego debiutu Sjoerda de Bonta pokryto ze zbiórki internetowej. Teraz ten holenderski dramat trafia do polskich kin. Będzie można zobaczyć go już od 31 maja.
„Prześladowanie bądź wykluczenie z powodu orientacji seksualnej to od lat jeden z poważniejszych problemów społecznych” – napisali autorzy filmu To boli, przedstawiając go na jednym z portali crowfundingowych. „Przedstawiciele LGBT są prześladowani każdego dnia nie tylko w środowisku, w którym żyją czy w pracy, ale szczególnie w liceach. Bohaterką To boli jest prześladowana dziewczyna, która nie widzi innego wyjścia jak tylko popełnienie samobójstwa. Film przybliża ten problem, z którym zmagają się ludzie na całym świecie. Ich poczucie niższości, strach, ciągłe bycie obrażanym. Zabieramy widza w podróż do świata, w którym akty prześladowania mają poważne konsekwencje. Historia zamienia się w emocjonujący thriller podejmujący ważne tematy społeczne: dyskryminację, homoseksualizm, prześladowanie” - Viva Polska.
Już od 31 maja w naszych kinach "Sauvage"! To pierwsza pełnometrażowa produkcja francuskiego reżysera, Camille Vidal-Naqueta. "Sauvage" to poruszająca opowieść o życiu za wszelką cenę, prostytucji i poszukiwaniu w tym wszystkim miłości. W rolach głównych Félix Maritaud i Eric Bernard.
Léo (Félix Maritaud) mieszka na ulicy i żeby przeżyć, spotyka się z mężczyznami za pieniądze. Jego najbliższy przyjaciel (Eric Bernard) też się prostytuuje, ale ponieważ jest silniejszy, potrafi go obronić przed innymi chłopakami i niebezpiecznymi klientami. Léo bardzo by chciał, żeby ich przyjaźń przerodziła się w coś więcej, jednak w ich świecie nie ma miejsca na takie uczucia.
"Sauvage" z francuskiego znaczy dziki, nieudomowiony. Taki właśnie jest Léo. Najbardziej na świecie ceni swoją wolność, to że może iść i spać, gdzie chce. Tak naprawdę to wszystko, co właściwie posiada. Z drugiej strony bardzo pragnie bliskości. Nieufnie, ale łapczywie przyjmuje każde oznaki życzliwości. W ten sposób film "Sauvage" staje się bardzo interesującym głosem w aktualnej dyskusji o równowadze, czy konflikcie między potrzebami wolności i bezpieczeństwa. Odchodzi przy tym od perspektywy politycznej i koncentruje się na psychologii indywidualnych decyzjach bohaterów" - tak o swoim filmie piszą producenci - queer.pl
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz