środa, 19 czerwca 2019

Matka Boska tęczowa zawitała w USA. Kampania Niezniszczalna tęcza wygrała nagrodę w Cannes. Bliski wschód i LGBT ...


"Amerykański Kościół Episkopalny zwrócił się do nas z pytaniem o możliwość użycia obrazka Matki Boskiej Tęczowej na koszulkach, w których przedstawiciele kościoła pójdą w Pride Parade" - poinformowała na swoim Facebooku aktywistka społeczna, Elżbieta Podleśna. Koszulki są w sprzedaży, a dochód zostanie przeznaczony na wsparcie polskiej społeczności osób transpłciowych.

Jak poinformowała na swoim Facebooku Elżbieta Podleśna - aktywistka społeczna, która w zeszłym miesiącu została zatrzymana po interwencji ministra Brudzińskiego za rozwieszanie plakatów z Matką Boską Częstochowską w tęczowej aureoli - Amerykański Kościół Episkopalny poprosił o możliwość wykorzystania wizerunku Tęczowej Matki Boskiej w celu umieszczenia go na koszulkach, w którym jego członkowie i członkinie pomaszerują w Pride Parade - Queer.pl.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Kongres blokuje Trumpa nowe prawo dotyczące osób transpłciowy w armii.

Gwatemalski film „Jose” zdobył najwyższe wyróżnienia na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Queer KASHISH Mumbai, który zakończył się 16 czerwca 2019 roku.

Szkocki klub piłkarski Partick Thistle będzie zawierał tęczową flagę na nowy strojach, aby pokazać wsparcie dla LGBT i walka z homofobią w sporcie.


 Były wiceprezydent obecny jeden z kandydatów na prezydenta Joe Biden złożył wizytę niespodziankę klubie Stonewall Inn.


Ponad rok temu Miłość Nie Wyklucza razem z Ben & Jerry's i Parada Równości sprawili, że na Plac Zbawiciela w Warszawie wróciła tęcza - tym razem niezniszczalna, jak niezniszczalne są miłość i pragnienie równości. Kampania zdobyła nagrodę na prestiżowym Cannes Lions International Festival of Creativity w kategorii Design/Live Events. Ogromne gratulacje dla 180heartbeats + JUNG v. MATT i przede wszystkim dla fantastycznej Martyna Kaczmarek, bez której nic by się nie wydarzyło


I24News rozmawia z działaczami działającymi LGBTQ na Bliskim Wschodzie. W wielu krajach na Bliskim Wschodzie członkowie społeczności LGBTQ są ​​zmuszeni zachować swoją tożsamość w tajemnicy z obawy przed prześladowaniem. Homoseksualizm jest nielegalny w 11 z 18 krajów i terytoriów Bliskiego Wschodu i podlega karze śmierci w sześciu. Dodatkowo wspieranie akceptacji LGBTQ w obrębie wspólnot religijnych.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz