poniedziałek, 3 czerwca 2019

Małżeństwa dla wszystkich. Japonia opozycja wspiera równość małżeńską. Elton John krytykuje Rosję. Debata samorządowa ...


Czas na równość małżeńską, nie tylko związki partnerskie - z tym postulatem marka Ben&Jerry’s i Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza ruszają na tegoroczną Paradę Równości w Warszawie. Nie idą po ochronę praw mniejszości, ale po uznanie podstawowych praw człowieka i jego godności. Noizz przyłącza się do ich postulatów.

Ben&Jerry’s i Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza rok temu zawarły partnerstwo, którego celem jest zapewnienie prawa do zawarcia małżeństwa dla wszystkich, niezależnie od orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Od tamtej chwili zabiegają o społeczne przekonanie i zaangażowanie, zakładając, że równość małżeńska powinna zostać zagwarantowana w polskim prawie najpóźniej do roku 2025. Zwłaszcza, że w Polsce poparcie dla związków partnerskich i równości małżeńskiej rośnie i było na początku 2019 rekordowe - to 56 i 41 proc*. Marka i NGO-sy w ubiegłym roku zorganizowały powrót niezniszczalnej tęczy na plac Zbawiciela, co było symbolicznym wsparciem społeczności LGBT+. W lutym wsparły maturzystów I SLO Bednarska, którzy wbrew utrwalonym kulturowo wzorcom, zatańczyli Poloneza Równości w geście wsparcia dla koleżanek i kolegów LGBT+. Był to najgłośniejszy w ostatnim czasie wsparcie dla młodych LGBT+. Teraz razem koncentrują się na równości małżeńskiej.

“Rodziny z dziećmi wyjeżdżają z Polski, bo boją się o swoje bezpieczeństwo. Tak, takie rodziny istnieją, tu i teraz, i potrzebują ochrony ze strony państwa. Kiedy jednemu z rodziców coś się stanie, dziecko zostaje odebrane przez sąd, bo wedle prawa drugi rodzic to obca osoba. Zgodnie z przekazem polityków - chrońmy dzieci. Dlaczego odmawiamy im prawa do bezpieczeństwa, które mają ich rówieśnicy?” - Ola Kaczorek, osoba współprzewodnicząca Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza - NOIZZ.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Główne partie opozycyjne w Japonii złożyły w poniedziałek (3 czerwca) projekt ustawy wzywającej do uchwalenia małżeństw osób tej samej płci w trzeciej co do wielkości gospodarce na świecie, co następuje kilka tygodni po tym, jak Tajwan stał się pierwszym krajem w Azji zalegalizował małżeństwa homoseksualne.

Znana tancerka Indyjska Queen Harish i trzej inni artyści zostali zabici, a pięciu innych zostało rannych, w wypadku samochodowym w Indiach.

Elton John skrytykował rosyjskiego dystrybutora filmu „Rocketman”. Z biografii słynnego piosenkarza wycięte zostały sceny gejowskiego seksu.

 „Fakt, że lokalny dystrybutor uznał za konieczne, by wyciąć pewne sceny, odmawiając publiczności szansy zobaczenia filmu takim, jaki był w zamiarze, prowadzi do smutnej refleksji, że nadal żyjemy w podzielonym świecie, który wciąż może być tak okrutny, by nie akceptować miłości między dwojgiem ludzi” – napisał Elton John. „Wierzymy w budowanie mostów i otwarty dialog, i wciąż będziemy działać na rzecz usuwania barier aż do czasu, gdy ludzie na całym świecie staną się równi” – podkreślił piosenkarz.

Netflix program Queer Eye jest zwycięzcom Critics 'Choice Real TV Awards, zdobyli aż cztery nagrody, w tym Ensemble Cast w Unscripted Series, Lifestyle Show: Fashion/Beauty, Male Star of the Year dla Jonathana Van Nessa i Structured Series.



Debata: Samorządowa Europa - Pamięci Pawła Adamowicza. Głos zabiorą: Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Trzaskowski, Rafał Dutkiewicz, Andrij Sadowyj, Elżbieta Bieńkowska, zaś prowadzi Tomasz Lis.


Pinksixty Culture - na temat tancerza i chorografia Michael Clark



Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe