poniedziałek, 7 grudnia 2015

Tydzień w telewizji: Chirurdzy, The Fosters, Współczesna rodzina, Nowa płeć - nowe życie ...


Poniedziałek: The Fosters, odc. 11 o 11:00 na CANAL+ Family. Callie ucieka z domu. Cała rodzina angażuje się w poszukiwania dziewczyny. Jude nie potrafi wybaczyć Brandonowi jego zachowania w dniu ślubu. Widząc jego niechęć, chłopak czuje się jeszcze bardziej winny z powodu zniknięcia Callie. Tymczasem Mariana odkrywa, że Lexi ma zamiar na zawsze wyjechać do Hondurasu.Wtorek: Nowa płeć, nowe życie o 23:30 na TLC. Po powrocie z operacji zmiany płci Macy ma problemy z nawiązaniem komunikacji ze swoją żoną. Tymczasem Chloe zmaga się z depresją, a Jaime walczy z dyskryminacją.


Mała Brytania, odc. 1 i 2 o 01:05 na TV Puls. Daffyd prowadzi dochodzenie w sprawie jedynego egzemplarza gazety dla gejów, który ktoś kupił w miejscowym kiosku.Środa: J. Edgar o 20:00 na TVN 7. Historia legendarnego dyrektora FBI Johna Edgara Hoovera (nominowany za tę rolę do Złotego Globu Leonardo DiCaprio). Film ukazuje jego szybką karierę i lata na szczycie najważniejszej organizacji dbającej o bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych. Hoover obejmuje stanowisko dyrektora Federalnego Biura Śledczego w 1924 roku. Stopniowo rozbudowuje armię agentów oraz narzędzia ich działania. To za jego sprawą powstają m.in. scentralizowana baza danych o odciskach palców, laboratoria kryminalistyczne i szkoły policyjne. Szybko zdobywa sławę i budzi uznanie wśród Amerykanów. Sukcesy zawodowe nie idą jednak w parze ze szczęściem w życiu prywatnym. Jego oświadczyny zostają odrzucone przez pracownicę biura Helen Gandy (Naomi Watts). Przez lata łączy go także skrywane intymne relacje z najbliższym współpracownikiem Clydem Tolsonem (Armie Hammer). Po II wojnie światowej Hoover kładzie nacisk głównie na walkę z komunizmem. Z biegiem czasu jego stan psychiczny budzi coraz więcej wątpliwości, coraz trudniej mu również ukryć problemy prywatne... Film Clinta Eastwooda powstał na podstawie scenariusza Dustina Lance'a Blacka, zdobywcy Oscara za scenariusz "Obywatela Milka". J. Edgar który też był gejem.


Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 10 - 11 - 12 o 21:00 na FOX HD. April stara się zachować optymizm, gdy Arizona zaczyna badać jej dziecko. Dr Herman planuje przyspieszony kurs chirurgii płodu. Owen i Callie usiłują na nowo nawiązać relację. Meredith, Maggie i Bailey wykorzystują trójwymiarową drukarkę, aby dokładniej zbadać guz u ich pacjenta.

Po rozmowach z dr Herman, April i Jackson podejmują trudną decyzję dotyczącą ich nienarodzonego dziecka. Catherine wpada na Richarda w szpitalu. Tymczasem Meredith chce jechać do Dereka na weekend, szuka kogoś, kto zaopiekuje się jej dziećmi.

Meredith unika odpowiedzi na pytania Maggie o pobyt w Waszyngtonie. Kobieta czuje się tym urażona. Do szpitala zostaje przyjęty brat doktora Warrena. Stan jego zdrowia bardzo niepokoi Bailey i Bena. Dr Herman zaczyna traktować Arizonę z większą serdecznością. Tymczasem Richardowi coraz bardziej przeszkadzają próby manipulowania nim podejmowane przez Catherine.Współczesna rodzina 6, odc. 21 - 22 - 23 - 24 o 21:00 ma Fox Comedy. Phil i Jay wspólnie załatwiają przewiezienie zamku księżniczki Lily dla Joego. Obaj jednak nie są w dobrym humorze. Mitch i Cam pilnują Joego, co wzmaga ich pragnienie posiadania kolejnego dziecka - do momentu, gdy maluch robi się niesforny. Tymczasem Gloria usiłuje pomóc Haley w postawieniu w swojej pracy na swoim, a Claire stara się przekupić dyrektora szkoły, by ten dał mu jedną z uczniowskich nagród.

Spełnia się najgorszy koszmar Alex, gdy dowiaduje się, że musi podzielić się tytułem najlepszego ucznia z jej głównym rywalem Sanjayem. Rodzice obojga zostają równie mocno wciągnięci w rywalizację i przekonują dyrektora szkoły Browna, by pozwolił na dodatkową rundę. Mitch i Cam zgadzają się przyłączyć do protestu przeciw lokalnej restauracji, którą faktycznie i w tajemnicy się ekscytują.

Rodzina jest zdeterminowana, by zmusić Alex do świętowania dnia wagarowicza. Claire jest rozdarta, gdy otrzymuje propozycję pracy w dużej sieci hotelowej. Manny jest przymulony z powodu leków przeciwbólowych, które przyjmuje po usunięciu zębów mądrości. Gloria korzysta z okazji, żeby wprowadzić w życie plan rozdzielenia syna z jego nową dziewczyną.

Z okazji ukończenia przez Alex szkoły, cała rodzina zbiera się u Jaya i Glorii, by wspólnie świętować. Brakuje jedynie Phila. Nie powstrzymuje go to jednak od uczestniczenia w spotkaniu za pomocą skype'a i mobilnego robota. W trakcie imprezy Claire stresuje się zakupem idealnego prezentu dla córki, a Mitch ukrywa przed Camem, że został zwolniony z pracy.Czwartek: Życie bez wstydu, odc. 3  o 00:45 na TVN. Krzysztof od piętnastu lat nie potrafi pozbyć się młodzieńczego trądziku, który po pierwsze wyróżnia go z tłumu, a po drugie - wyklucza ze świata gejów.

American Horror Story: Hotel 5, odc. 9 o na 23:00 FOX HD. Hrabina ponownie jednoczy się ze swoją prawdziwą miłością. Donovan i Ramona próbują po raz kolejny dokonać zemsty. Nieprzemyślana decyzja sprowadza na Alex kłopoty.Piątek: The Fosters, odc. 11 o 20:00 na CANAL+ Family HD. Dziewczyny 4, odc. 1 i 2 o 22:25 na HBO Comedy.

Samotny mężczyzna o 18:15 na ale kino+. Profesor George Falconer (Colin Firth) przeżywa głęboką depresję po tragicznej śmierci swojego partnera Jima (Matthew Goode), który zginął w wypadku samochodowym. Choć minęło wiele miesięcy, mężczyzna wciąż nie może pogodzić się z jego odejściem. Samotny i nieszczęśliwy postanawia 30 listopada 1962 r. popełnić samobójstwo. W dniu poprzedzającym tę datę pragnie pożegnać się ze światem. Wówczas zdaje sobie sprawę, że czasem najpiękniejsze w życiu są zdarzenia z pozoru drobne i nieistotne. Dzień upływa mu na wspomnieniach ukochanego, spotkaniu ze swoją jedyną przyjaciółką Charley (Julianne Moore), opracowywaniu szczegółów swojego samobójstwa. Nieoczekiwanie przed Georgem staje szansa przezwyciężenia swojej samotności i duchowej udręki. Film jest adaptacją prozy Christophera Isherwooda. Wyreżyserowania dramatu podjął się projektant mody Tom Ford. Obraz zdobył dwie nominacje do Independent Spirit Award oraz do Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Colin Firth za rolę George'a otrzymał m.in. nominację do Oscara oraz nagrodę BAFTA.


Sobota: The Fosters, odc. 11 o 11:00 na CANAL+ Family HD. Graham Norton Show 18, odc. 9 o 00:00 na BBC Lifestyle. Ladyboys, odc. 5 o 00:00 na Nat Geo People HD.

Córka inna niż wszystkie o 14:00 na TLC. Nastoletnia Jazz urodziła się jako chłopiec. Od najmłodszych lat przejawiała symptomy, które lekarze określili jako zaburzenie tożsamości płciowej. Jej rodzice zauważali u swego dziecka dziewczęce skłonności, a po pięciu latach zaczęli wychowywać je jako dziewczynkę.Niedziela: Współczesna rodzina 6, odc. 21 - 22 - 23 - 24 o 11:15 i 19:50 na Fox Comedy.

The Fosters, odc. 12 o 17:45 na CANAL+ Family.Ekstra tydzień akcenty: Od poniedziałku do piątku Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter. Piątek - Wieczór z Johnem Oliverem 2 o 20:10 na HBO Comedy. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Siostra Jackie 7, odc. 9 o 22:30 (wtorek) 23:30 (środa) 22:30 (piątek) na CANAL+ Seriale HD (pielęgniarz gej czy lekarz główny ma dwie mamy).

Quantico, odc. 9 o 20:45 - poniedziałek, 22:00 - środa, 19:15 i 23:30 - piątek, 20:00 - sobota na CANAL+ Seriale. Asher (Tate Ellington) jest pierwszym w Quantico zdeklarowanym gejem w serialu. Skazany na śmierć, odc. 9 o 00:05 na TVN z udziałem Wentworth Miller.

Gogglebox. Przed telewizorem 3, odc. 12 o 22:00 (Poniedziałek) - (Środa - 23:30) (Sobota o 22:45) - (Niedziela o 09:00) na TTV. Jestem Cait, odc. 1 o 19:00 - poniedziałek, odc. 2 o 20:00 - czwartek na E! Entertainment. Niedziela: Izba przyjęć o 20:00 na TLC.

Czwartek: Odruch serca o 01:45 na HBO. Jestem Cait, odc. 2: 19:00 - poniedziałek, 12:00 - Czwartek, na E! Entertainment. Poniedziałek: Transakcje za milion dolarów - Los Angeles 6, 2x o 18:05 na Domo+.

Wtorek: Capote o 00:55 na HBO2. W 1959 roku amerykański pisarz Truman Capote (Philip Seymour Hoffman), zainspirowany doniesieniami prasowymi na temat brutalnego morderstwa rodziny zamożnych farmerów z małego miasteczka w Kansas, postanawia napisać na ten temat powieść. Przez sześć lat pracuje nad książką "Z zimną krwią". W zbieraniu materiałów pomaga mu przyjaciółka, pisarka Harper Lee (Catherine Keener). Rozmowy z mieszkańcami oraz prowadzącym dochodzenie agentem Deweyem (Chris Cooper) tworzą fabułę powieści. Capote zgłębia psychikę oprawców i poznaje prawdziwe motywy zbrodni. Jeden z zabójców, Perry Smith (Clifton Collins Jr.) zaczyna budzić w pisarzu osobliwą fascynację. Pełnometrażowy debiut Bennetta Millera był nominowany do Oscara w pięciu kategoriach, a Philip Seymour Hoffman, który stworzył niejednoznaczny, ale niezwykle przekonujący portret Trumana Capote'a zdobył statuetkę oraz nagrodę Złotego Globu.

Poniedziałek: Rodzinka jak inne, odc. 9 o 01:50 na TVN Fabuła HD. Zbliża się Święto Dziękczynienia. Goldie i jej najbliżsi chcą spędzić ten dzień tylko w swoim gronie. Shania i Bryan po wizycie na farmie postanawiają zaopiekować się indykami. Zapada decyzja, by tradycyjną pieczeń zastąpić bezmięsnym posiłkiem. Jane nie może znieść myśli o wegetariańskim obiedzie. Ponadto okazuje się, że uczestnicy świątecznego spotkania zaprosili kilku nieplanowanych gości. W domu Bryana i jego partnera zjawiają się rodzice Davida, eksmąż Goldie, Jane, a także brat Rocky. Miła atmosfera spotkania bardzo szybko znika.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz