piątek, 4 grudnia 2015

News: Unia Europejska, Dominikana, Irlandia, Syria, Australia, Mowa nienawiści ...


Fot Miłość Nie Wyklucza
Więcej o zablokowaniu przez Polskę i Węgry o przepisów Unii Europejskiej, to nie tylko uderzy w pary jednopłciowe, ale tysiące par heteroseksualny.

Chodzi o pakiet dwóch rozporządzeń zaproponowanych przez Komisję Europejską w 2011 roku. Ich celem było ułatwienie rozstrzygania kwestii majątkowych, jak np. podział majątku w przypadku rozwodu albo rozpadu zarejestrowanego związku partnerskiego zawartego przez obywateli różnych krajów UE czy też śmierci jednego z małżonków czy partnerów. Rozporządzenia określały, który sąd i prawo którego kraju jest właściwe do rozpatrywania takich spraw.

Polska od początku była sceptyczna w sprawie projektu tych przepisów (blokował je też poprzedni rząd), w szczególności rozporządzenia dotyczącego zarejestrowanych związków partnerskich. Na spotkaniu ministrów sprawiedliwości państw UE nasza delegacja potwierdziła to stanowisko. "Nie jest politycznie możliwa zgoda rządu RP na regulacje, które prowadziłyby do obowiązku stosowania prawa obcego opartego na konstrukcjach prawnych (małżeństwa pomiędzy osobami tej samej płci, zarejestrowane związki partnerskie), które odbiegają od podstawowych zasad polskiego prawa" - napisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w liście do luksemburskiej prezydencji.

Szacuje się, że w całej UE z przepisów tych mogło potencjalnie korzystać 16 mln par małżeńskich mieszkających poza granicami swojego kraju i ok. 40 tys. pozostających w związkach partnerskich. Większość krajów unijnych sprzeciwiła się podzieleniu pakietu rozporządzeń, w związku z czym oba zostały zablokowane. Do ich przyjęcia potrzebna była jednomyślność państw członkowskich.

Luksemburska prezydencja UE podkreśliła, że proponowane przepisy "pozostawiają nietkniętą instytucję małżeństwa i partnerstwa, które są określone przez prawo państw członkowskich". "Nie ma w tych rozporządzeniach niczego, co zobowiązywałoby kraje członkowskie do wprowadzenia do prawa krajowego instytucji zarejestrowanego związku partnerskiego" - podkreśliła prezydencja - Tok FM.

1 grudnia 2015 r. kardynał Nicolás de Jesús López Rodríguez ponownie zaatakował ambasadora USA w Republice Dominikańskiej Jamesa „Wally” Brewstera (foto), który jest jawnym gejem i żyje w małżeństwie z mężczyzną. Gdy dyplomata wspomniał o korupcji w tym kraju, kardynał polecił mu skupić się na pracach domowych, bo jest „żoną”. Gdy Brewster został mianowany ambasadorem, nazwał go „pedałem” (maricón). James „Wally” Brewster w 2013 roku był siódmym jawnym gejem mianowanym na ambasadora USA.

To nie pierwszy raz obrażano ambasadora USA James Brewstera kiedy został wybrany ambasadorem do kardynał nazwał jego "pedałem", kościół katolicki protestował przeciw decyzji Obamy jak mógł nominować ambasadora geja.

Mowa ignorancji i nienawiści płynąca z ust liderów homofobicznych religii nie jest niczym nowym. Lecz i w tej dziedzinie zachodzą zmiany na lepsze. Przybywa przywódców religijnych i świeckich wyznawców religii, którzy akceptują orientację homoseksualną wraz z jej odpowiedzialną fizyczną ekspresją. Dochodzą oni do wniosku, że potępianie homoseksualności na podstawie wyrwanych z historycznego kontekstu i błędnie interpretowanych fragmentów starych dokumentów wiary jest bezzasadne. Zarówno uwagi biblijne na temat zachowania homoseksualnego, mające źródło w zwyczajach i wyobrażeniach z epoki brązu i żelaza, jak i wypowiedzi trzynastowieczne, oparte na starożytnych i średniowiecznych spekulacjach dotyczących „prawa naturalnego”, nie mówią w istocie o homoseksualności, jak ją zna dzisiejsza nauka. Zatem przytaczanie ich jako argumentów moralnych dotyczących homoseksualności to ich nadużywanie. Owi przywódcy i laicy dostrzegają, że takie potępianie, oparte na zniekształconym obrazie seksualności człowieka, to w rzeczywistości przemoc zagrażająca zdrowiu oraz życiu wierzących lesbijek i gejów. Tak się składa, że niektóre fragmenty Biblii aprobują ludobójstwo (w tym roztrzaskiwanie niemowląt wroga o skałę), niewolnictwo (w tym sprzedawanie własnych córek) i traktowanie kobiet jako własności mężczyzn, co jest pod względem etycznym nie do przyjęcia. Jej inne passusy przedstawiają pogląd, że Ziemia jest płaska, a wokół niej krąży Słońce, co jest fałszem. Jednocześnie sprawiedliwość, miłość bliźniego, prawda i samokrytycyzm należą do centralnego przesłania wielu religii. Tak więc również w obrębie wiary religijnej jest miejsce na krytyczną refleksję, która sprzyja dystansowaniu się od toksycznego nauczania.

Przykład akceptacji: Zjednoczony Kościół Chrystusa, Katedra Nadziei, Dallas, Texas – parafia w większości LGBT, proboszcz dr Neil Cazares-Thomas z małżonkiem wychowuje córeczkę Sofię. (Wychodzimy z ukrycia/Advocate)

2 grudnia 2015 r. parlament Irlandii uchwalił ustawę, która zakazuje dyskryminacji nauczycieli LGBT w szkołach religijnych. Większość szkół w Irlandii prowadzi Kościół Katolicki. Jest to poprawka do ustępu 37 Aktu Równości w Dziedzinie Zatrudnienia, który jak dotąd zezwala szkołom i szpitalom „zapobiegać podważaniu religijnego etosu instytucji”. Ustawę ma podpisać prezydent kraju. Sandra Irwin-Gowran, dyrektorka ds. polityki edukacyjnej w Gejowskiej i Lesbijskiej Sieci Równości, stwierdziła: “Ustawa ta jest kluczowym elementem mapy legislacyjnej, który pozwoli LGBT być sobą, zawrzeć małżeństwo i założyć rodzinę bez zagrożenia dla pracy, jeśli pracują w instytucji religijnej. Istniejące regulacje groziły dyskryminacją, co zmuszało do milczenia tysiące nauczycieli w naszych szkołach”.

Foto: LGBT z Irlandzkiej Krajowej Organizacji Nauczycieli z poprawką do Aktu Równości w Dziedzinie Zatrudnienia

Bieżący rok był dobrym rokiem dla irlandzkich LGBT. 22 maja Irlandia stała się pierwszym krajem, który uznał małżeństwo jednopłciowe na drodze referendum. Takiego poparcia społecznego w Irlandii, gdzie 84% ludności stanowią katolicy, nie byłoby bez masowego WYCHODZENIA Z UKRYCIA lesbijek i gejów oraz związanej z tym EDUKACJI z pierwszej ręki. Zatem teraz do dzieła także w Polsce! Porzucajmy zatęchłe kryjówki. Naiwnością jest oczekiwać, że poprą nas politycy, jeśli nie poprze nas znaczna większość społeczeństwa i nie wykażą tego badania opinii publicznej. (Wychodzimy z ukrycia)

Nie tylko prawica w Polsce atakuje Trybunał/Sąd najwyższy Amerykańska prawica też atakuje Ted Cruz obiecał, gdy jego wybiorą na prezydenta to on zrobi porządek w Sądzie Najwyższym i będzie nominował tylko konserwatywny sędziów.

Amerykańska prawica nienawidzi Sądu Najwyższego za to że pozwolili na małżeństwa homoseksualne, najgorsze też inny krajach ataki prawicy na Sądy Najwyższe i Trybunały Konstytucyjne, od Ameryki, Kolumbii, Niemcze czy nawet Ugandy.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


"Uchodźcy nie wrócą do Syrii, dopóki część kraju będzie kontrolowana przez ludzi, którzy więżą jazydów, zrzucają gejów z budynków, obcinają głowy pracownikom humanitarnym i zmuszają dzieci do małżeństw zanim ukończą 10 lat" - mówił w środę w brytyjskim parlamencie David Cameron. Dziś w nocy brytyjskie bombowce dokonały pierwszego nalotu na cele Daesz - Queer.pl


Kampania All Out dotyczące małżeństw jednopłciowy w Australii


- Szansa na zakończenie kryzysu konstytucyjnego istnieje. To jest wykonanie dzisiejszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, czyli przyjęcie przez prezydenta ślubowania trzech sędziów i wybór dwóch nowych przez parlament – ocenił w programie Gość Wydarzeń w Polsat News Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jednocześnie wyraził zaniepokojenie obecną sytuacją praw i wolności jednostki - Polsat News.Według badań przeprowadzonych na zlecenie Unii Europejskiej, w Polsce głównym celem mowy nienawiści są obecnie Arabowie i wyznawcy islamu. Należymy do najbardziej nieufnych wobec obcokrajowców społeczeństw. Mieszkający w Polsce i odwiedzający nasz kraj muzułmanie bywają coraz częściej ofiarami agresji - Polsat News.

Dla polski katolików rasistów. Dyskryminacji rasowej nie można tolerować - takie stanowisko niezmiennie od 50 lat reprezentuje Stolica Apostolska. Była ona jednym z pierwszych sygnatariuszy ONZ-owskiej Konwencji z 1965 r. w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej. Przypomniał o tym stały watykański obserwator przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Instytucji Wyspecjalizowanych w Genewie abp Silvano Tomasi - Deon.plCałe uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia 2015 r, prezydent i PIS nie uznaje wyroku pokazuje że chcą po za prawem być, już wcześniej prezydent ułaskawia swojego człowieka, pokazuje źle u nas dzieje się.

- Trudno mi sobie wyobrazić, by prezes TK mógł uznać, że pięć osób powołanych przez obecny Sejm może rozpocząć funkcjonowanie w trybunale - mówi b. prezes TK prof. Marek Safjan. Ale pięć osób wybranych przez obecny Sejm to jedyni sędziowie, od których prezydent przyjął ślubowanie. - Dochodzi do nieprzestrzegania konstytucji przez najwyższe organy państwa. Można mówić o poważnym zagrożeniu ładu demokratycznego - ocenia prof. Safian. I podkreśla, że jesteśmy świadkami "sytuacji bez precedensu" - Tok FM


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz