sobota, 5 grudnia 2015

News: Stereotypy o gejach, Homofobia Grecka, Krzysztof Śmiszek, Michigan, Paliwa kopalnie, Gay USA ...


Spojrzenie/HBO
Oni też są ludźmi, jak ty czy ja. I należy im się szacunek. Z góry skazujesz ich na nienawiść bo myślą w inny sposób niż ty? Czy to samo robisz z osobami, które postrzegają świat w innych kategoriach politycznych czy religijnych? Widzisz, drogi czytelniku – ci pierwsi niekiedy nie mają wyboru; ci drudzy tak. Szufladkujesz homoseksualistów ze względu na ich upodobania – a czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś takiego? Jeśli tak, to musiał nieźle nadepnąć ci na odcisk. W przeciwnym wypadku – myślisz stereotypowo.

Ludzie zastanawiają się kto jest mężczyzną, a kto kobietą w związku dwóch facetów. Nie spotkałem jeszcze geja, który odpowiedziałby na to pytanie w sposób prosty. Według nich nie istnieje coś takiego jak samiec i samica w relacji. Tu leży wilk pogrzebany – obydwaj są mężczyznami i pociągają ich inni mężczyźni. Są gejami, a ich więź stanowią tylko oni dwaj – nie ma żadnej kobiety.

piłkarz Thomas Hitzlsperger
Stereotypowo pytania i myślenie:
1. Jest mężczyzna i jest kobieta.
2. Geje non-stop uderzają do heteroseksualnych facetów.
3. Są zniewieściali i nie lubią sportu.
4. Królowie zakupów.
5. Wszyscy mają AIDS.
6. Geje to plotkary.
7. Najlepsi przyjaciele kobiet.
8. Jeden na górze, drugi na dole.
9. Każdy z nich jest stylowy.
10. Geje pragną zniszczyć twoje małżeństwo, zabrać Święta i przynieść zgubę naszemu gatunkowi. Więcej na bardzokulturalnie.pl

Po latach drwin obrażanie lewicy, miedzy innymi działaczy LGBT lewicowy, oskarżał jaki to źli są lewica i wspierał homofobów,  współzałożyciel GOProud, Jimmy LaSalvia wyznaje że chce głosować na Hillary Clinton i na partie demokratów. (Washington Blade)

Atak homofobiczny w Grecji. Costas i jego chłopak siedzieli na ławce w centralnym placu Aten, gdy dwóch mężczyzn na motocyklu wylali wiadro z brudną wodą nad nich.

Kilka minut później zostali zaatakowani przez grupę homofobicznych bandytów, noga Costas została złamana w trzech miejscach, i zostawieni na pewną śmierć na ulicy.

Stało się to pod koniec sierpnia jest to tylko jeden z wielu homofobicznych ataków w Grecji. Ataki na LGBTI podwoiła się między 2014 i 2015 rokiem.

Costas powiedział dla Gay Star News, że czuje się jak żyje w średniowieczu. "Biedny stał się biednym, bogaty stał się bogatszy, a polowanie na czarownice odbywa się. To tak jak ja jestem czarownicą," powiedział.

A co na to Policja, określiła incydent jako "drobne urazy". Po pierwszym ataku, para przeniosła się do nowej okolicy i do nowego domu, gdzie obok nich mieszka 18-letni syn.

Ataki dochodzą na nich na kilka razy byli bici, wyzywani policja nie chce nic robić. Costas i jego partner, który jest uchodźcą nie ma prawa w Grecji, po związki jednopłciowe nie mają żadnych praw, może zostać wyrzucony z Grecji.

Rząd Grecki, nie ma czasu zajmować się homofobią, ma inne problemy jak kryzys gospodarczy czy problem z uchodźcami. (Gay Star News)

Fot. Kamil Piklikiewicz/East News/Dzień Dobry TVN
Żona Cezarego Pazury Edyta Pazura i partner Roberta Biedronia, Krzysztof Śmiszek gościli w programie Dzień Dobry TVN, opowiadali o mowie nienawiści, której też są ofiarami.

Michigan republikanie chcą rezolucję stanową żeby ignorować orzeczenie Sądu Najwyższego USA dotyczące małżeństw jednopłciowy. (Joe My God)

Skąd my to znamy prawica i jej rezolucje nie uznają decyzji u nas kłótnia o sędziów do Trybunały Konstytucyjnego,  prawica i jej kontrola życia, podtrawią nawet robić zamachy stanu jak Chile, opalono prezydenta lewicowego Salvador Allende przez Pinocheta który wymordował miliony osób, nie mówić przy pomocy innego prawicowca prezydenta USA, Richarda Nixona. Sam Nixon też prześladował opozycje Demokratów tak zwane "Afera Watergate".

Adam Z., który ostatni towarzyszył zaginionej Ewie Tylman usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym - poinformowała Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt podejrzanego. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Jak podaje też TTV Expres czy SE sugerują Adam Z. jest gejem i ma partnera. (TVN24)

Greenpeace Polska: Krótka historia o tym, jak papież został heretykiem.

Prezydent Duda przemawiając do górników w dniu ich święta tak mocno chciał się im przypodobać, że nie przebierając w słowach obraził 60% społeczeństwa, w tym większość swojego własnego elektoratu. „Jeżeli Polska posiada 90% europejskich zasobów węgla, a sektor energetyczny opiera się w zdecydowanej części na węglu, to mówienie o dekarbonizacji w znaczeniu ograniczania wydobycia jest herezją i jest antypaństwowe” – powiedział prezydent.

Według najnowszego sondażu CBOS ponad 60% Polek i Polaków chciałoby, aby polska gospodarka w ciągu najbliższych dekad odchodziła od energetyki węglowej. Mało tego! Wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości odsetek osób popierających rozwój odnawialnych źródeł energii wynosi aż 91%. Zastępy „heretyczek i heretyków” są więc ogromne. Ba, heretykiem jest nawet sam papież! Przecież w swojej encyklice Laudato si’ i w licznych wystąpieniach w ostatnich miesiącach nawołuje on do zadbania o wspólny dom, między innymi poprzez rezygnację ze spalania paliw kopalnych - Na Temat.pl

Po dwóch tygodniach od skandalicznych wydarzeń na wrocławskim Rynku, gdzie spalono kukłę symbolizującą Żyda, sprawcy wciąż nie postawiono za to zarzutów - Gazeta Wyborcza.

Oto Polska nienawiść jest akceptowana, a nawet nie potępiono ją władzę Polski, władza podtrawi niszczyć i promować nienawiść. Ale będzie jeszcze gorzej w Polsce, syf po PISie będzie większy niż po Polsce Ludowej.

​Pinksixty News LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz