niedziela, 20 grudnia 2015

Wieści chrześcijańskie: Gej wygrał z szkołą katolicką, List do Słoweńców od księdza Charamsy. Parafia katolicka błogosławi związki jednopłciowe ...


Katolicka szkoła dla dziewcząt w stanie Massachusetts (USA) szukała zaopatrzeniowca. Konkurs na to stanowisko wygrał Matthew Barrett. Zgodnie ze standardową procedurą, poproszono go o wypełnienie formularza, w którym należało podać imię i nazwisko bliskiej mu osoby, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Gdy Matthew wpisał swego męża, szkoła nagle zmieniła zdanie i już nie chciała go zatrudnić. Po rocznym procesie sąd wczoraj orzekł, że szkoła złamała prawo - zapłaci Barrettowi odszkodowanie oraz równoważność wszystkich straconych przez ten czas pensji. (Replika)

Oburzenie Polski katolików na niemiecki kościół katolicki. W niemieckiej diecezji Limburg niektórzy księża katoliccy udzielają błogosławieństwa parom homoseksualnym. Przyznał to oficjalnie w wypowiedzi dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ks. Ansgar Wucherpfennig – rektor jezuickiego Kolegium Filozoficzno-Teologicznego St. Georgen we Frankfurcie nad Menem. Oświadczył, że on sam prywatnie – podobnie jak inni kapłani z tej diecezji – błogosławi już od jakiegoś czasu związki jednopłciowe, jednak chciałby, żeby taki ryt stał się w końcu częścią kultu publicznego Kościoła katolickiego. (wpolityce)

List do Słowenek i Słoweńców od księdza Krzysztofa Charamsy. Drogie przyjaciółki i drodzy przyjaciele, Słowenki i Słoweńcy, Nazywam się Krzysztof. Piszę do was jako polski ksiądz, który wiele lat pracował w Kongregacji nauki wiary w Watykanie, a dziś jest szczęśliwy, że może powiedzieć wszystkim, że jest gejem i wraz ze swoim partnerem Eduardem cieszyć się miłością.

Piszę do was jak do sióstr i braci. Piszę do was prosząc o dar na Boże Narodzenie. Proszę was tak, jak proszą w Polsce dzieci Świętego Mikołaja by przyniósł im szczęście pod choinkę. Proszę was o dar zagłosowania za miłością w referendum 20 grudnia, dokładnie wtedy kiedy jako chrześcijanie będziemy czekać na narodziny Miłości, na narodziny Boga, który kocha wszystkich.

Bóg kocha każdego i pragnie miłości każdego. Bóg kocha całą ludzkość. Bóg kocha ludzi, którzy są większością heteroseksualną i tak samo kocha ludzi, którzy są mniejszością homoseksualną, bez wyjątku!

Proszę was o dar na to Boże Narodzenie. Głosując na "ZA", obdarzycie miłością także naszą mniejszość homoseksualną. W to Boże Narodzenie pozwolicie nam, osobom homoseksualnym, cieszyć się naszym jestestwem i naszymi historiami miłości uznanymi przez Wasze społeczeństwo. Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak osoby heteroseksualne. My też pragniemy miłości. Pragniemy życia rodzinnego. Pragniemy życia bez strachu, bez pogardy, bez traktowania nas jako ludzi drugiej kategorii. Pragniemy budować nasze domy, rodziny, małżeństwa z osobami które kochamy. Prosimy was o dar na to Boże Narodzenie. Prosimy o to byście nas poznali i zrozumieli. Prosimy byście w tym czasie chrześcijańskiego adwentu spojrzeli nam w oczy, byście się nas nie wstydzili, byście się nas nie bali, byście nas przyjęli jako członków jednej i tej samej rodziny ludzkiej.

Prosimy byście pokazali, że Słowenia jest krajem o wielkim sercu. Prosimy byście ukazali wielkość serca i otwartego umysłu, jak to uczynili Irlandczycy 22 maja 2015. Dziś świat i Europa potrzebują tych darów oświeconych małych Narodów, co nie boją się człowieczeństwa, nie boją się zrozumieć potrzeby i prawa do miłości każdego człowieka, nie boją się patrzeć sąsiadowi homoseksualiście i sąsiadce lesbijce w oczy.

Proszę Was o adwentowy dar spojrzenia nam w oczy bez strachu i bez stereotypów, bez przesądów i terroru czy nienawiści. Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak każda osoba ludzka. Kochamy rodzinę, kochamy nasze kraje i nasze kościoły. Kochamy nasze dzieci. Wielu z nas wierzy i kocha Boga.
Ten dobry Bóg pragnie daru miłości na Boże Narodzenie. Prosimy Was: ogrzejcie nasze serca, miejcie odwagę i pozwólcie i nam, osobom homoseksualnym, cieszyć się najbardziej rodzinnymi świętami. Prosimy Was o dar byśmy i my mogli tworzyć nasze małżeństwa i rodziny. Prosimy Was o dar byśmy i my mogli być szczęśliwi, jak wielu z Was jest szczęśliwych w Waszych małżeństwach i rodzinach.

Prosimy Was w tym roku, kiedy katolicy przeżywają Rok miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszek, byśmy i my, ludzie homoseksualni, mogli ujrzeć nową miłosierną nadzieję zrozumienia drugiego człowieka, akceptacji jego darów i charyzmatów. By każdy człowiek mógł realizować miłość w małżeństwie i rodzinie.

Jesteśmy pewni, że w ten sposób wszyscy będziemy szczęśliwsi. Bo gdzie szanuje się godność i prawa do miłości mniejszości i jednostek, tam wszyscy stają się bardziej ludzcy. Oby to Boże Narodzenie było taką iskierką miłości w naszych rodzinach. Obdarujcie naszą Europę i świat waszym świadectwem miłości, waszym darem otwarcia na wszystkich ludzi, także na mniejszości homoseksualne. Pokażcie wasze wielkie serce. Potrzebujemy go jak daru na Boże Narodzenie.

ks. Krzysztof Charamsa i Eduard Planas
Barcelona, 15/12/2015.

Ewangelikalni chrześcijanie za dużo debatują o homoseksualizmie. Należy z tym skończyć i nauczyć się żyć z różnicami poglądów – powiedział ks. dr Michael Diener, przewodniczący Aliansu Ewangelicznego w Niemczech, w rozmowie z dziennikiem ‘Die Welt’.

Ewangelikalny pastor podkreślił, że nie widzi biblijnego uzasadnienia dla praktykowanego w niektórych ewangelickich Kościołach krajowych błogosławienia par jednopłciowych, ale też zrozumiał, że w kwestii homoseksualizmu ludzie czytają Biblię inaczej. – Należy czytać dokładniej, a wtedy zauważymy, że nie ma w Piśmie ani jednego miejsca, w którym potępione są jedynie uchybienia natury seksualno-etycznej. Istnieją też inne tematy jak obłuda, plotkarstwo i znieczulica. Musimy jako pietyści uderzyć się tutaj w pierś – powiedział.

Diener skrytykował obecną w niektórych wspólnotach ewangelikalnych tendencję „izolowania się od złego świata”. Z kolei w wywiadzie dla chrześcijańskiego magazynu PRO, pastor Diener podkreślił, że nie należy wykluczać homoseksualnych chrześcijan z życia Kościoła i aktywnej działalności w poszczególnych zborach - ekumenizm.pl

Pierwsze kościelne małżeństwo jednopłciowe w Danii z roku 2012


Amerykańska klasyka kampanii na rzecz równości małżeństw


Pierwsze kościelne małżeństwo jednopłciowe w Szwecji z roku 2009