niedziela, 6 grudnia 2015

List do Św. Mikołaja


Satyryczny list do Św. Mikołaja:

Fot: gayburg.blogspot.it
Drogi Mikołaju,
Następny rok upłynął i jesteśmy bardziej źli, niż rok wcześniej. Ze wszystkich prezentów, które poprosiliśmy przynieść pod choinkę, nie widzieliśmy nawet nie ma jednego, a dostaliśmy władzę która chce nas leczyć.

Związki partnerskie które chcemy, nie ma i nie będzie, najbliższe lata, po Politycy od lewej po prawą stronę, a też same środowisko mało starało się. Zamiast tysiąc pod sejmem, było tylko garstka działaczy i nasz głos nie jest usłyszany. Dodatkowo prezydent zawetował ustawę dotyczące osób transpłciowości, a sam sejm nie miał ochoty zajmować wetem.

Ustawa przeciw nienawiści do osób homoseksualny, przemoc do inności zamiast maleć wzrasta.

Święta które mają być szczęśliwe i radości, okażą się ból i nienawiść wielu nas płaczą. Wielu naszych dzieci ich rodziny są traktowane jak druga kategoria.

Po co mamy obchodzić święta, tyle bólu i nienawiści dają nam one, wmawiają nam że Chrystus nie narodził dla lesbijek i gejów, odrzucają nas kim jesteśmy.

Święty Mikołaju daj nam szczęście i szacunek, chcemy poczuć potrzebni, żeby możemy usiądź do stołu z rodzinami z naszymi partnerami/partnerkami. Żeby nas zaakceptowali nas jak równy równiejszym.

Mikołaju pamiętaj o nas w przyszłym roku, nie omijaj nasze kominy podaruj nam szczęście i radość w przyszłym roku.

London Gay Men's Chorus: Santa Claus Is Coming To Town


Sean Chapin działacz i piosenkarz na temat Świętego Mikołaja


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz