czwartek, 25 sierpnia 2011

News: Belgia więcej ślubów i rozwodów lesbijek, coming out zastępca mera Paryża, brat gej kontra brat homofob, Film o hermafrodycie wstrząsnął Pakistanem ...

W 2010 roku było, po raz pierwszy, ślubów lesbijek więcej niż gejów, według danych opublikowanych przez urząd statystyczny. Ale też więcej lesbijek, rozwiedli się w 2010 roku jest wyższa niż gejów rozwodów. Podobnie inny krajach z statystykami, te pokazuje  stereotypy społeczeństwie sprawie związków większość sądzi że do gejowski pary są mniej stałe.

Fot: deadspin.com
Kansas szkoła luterańska, zwiesza na trzy turnieje golfowe drużynę swoją za to że dla żartów ściągneli spodnie i zrobili sobie zdjęcie.

Chrześcijańsko-Demokratycznej partii lider w Oslo, Haakon Brænde, napisał na chrześcijańskiej stronie internetowej Partii Demokratycznej, że wielu gejów chce stać się heteroseksualnych. Obruszenie wobec działaczy LGBT. Pokazuje jedno partie prawicowe najczęściej jedno robią chcą by gay friendli, a za plecami chcą leczyć nas.

Kościół katolicki w Minnesocie, wspólnie z NOM innymi grupami anty LGBT będzie walczyć oto żeby zakazać małżeństw homoseksualny w tym stanie.

Fot Tetu
Dwóch gejów z miasta Shenzhen, w prowincji Guangdong w Chinach, według strony chińskiej wzięli ślub "symboliczny'' w dniu 19 sierpnia przed rodziną. Chcą w ten sposób zmienić społeczeństwo chińskie,  w tym kraju nadal tabu jest homoseksualizm, nie którzy nawet za chorobę traktują homoseksualizm.  Witać nie podają się walczą jak mogą.

NOM znowu łączy homoseksualizm z pedofilią po raz drugi w ciągu tygodnia i kościół katolicki ich pobierają widać że mówią na inny na pedofile ale sami są jak to księża.

Student pocałował innego studenta zostali wyrzuceni z baru w Cork Irlandii.

Fot: Tetu
 Francja 30 latek zastępca mera Paryża Bruno Julliard wyznaje jest gejem dla Tetu. Jest znany politykiem lewicowym francuskim w partii jest dopowiedziany za młodzież.

 Kościoła Ewangelicki Ghany (EKG), ks Daniel Gbende, określił homoseksualizm jako niechrześcijański, wezwał młodzież chrześcijańską żeby gardzili homoseksualistami, jeśli chcą służyć Bogu sprawiedliwie. Daję pozwolenie na poniżanie osób homoseksualne w imię boga jego.

Carl Katter, przyrodni brat niezależnego posła australijskiego, Boba Kattera. Udzielił wywiadu wyznaje że jest gejem który pobiera małżeństwa homoseksualne, jego brat ostatnio uczestniczył na wiecu przeciwko homoseksualny małżeństw. Carl Katter powiedział, że rodzina została zraniona przez swojego brata Boba na wiecu antygejowskim, mówi, że pomaga on do prześladowania mniejszości. To bolesne i niebezpieczne, jest to szkodliwe bardzo niewłaściwe. Do normalne że jeden członek rodziny jet przeciwko drugiemu członkowi rodziny, najwięksi homofoby mają braci czy siostry homoseksualne.
Fot: Vanity Fair
  Paola Concia która nie dawno wyszła za mąż w niemczę z swoją partnerką, chcę odwołać się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, żeby Włochy uznali małżeństw między osobami tej samej płci którzy wzięli ślub za granicą. Tylko żeby PIS zraz będą krzyczeć jak ostatnio chcieli zakaz całkowity związków homoseksualny.

 Robert Rector z prawicowej fundacji Heritage, mówi biedni naprawdę ludzie nie są nie ma tak naprawdę ubogich, ubóstwo oszustwo to wymyślone lewicowe i media liberalne. Dla nich wszystko jest oszustwem i spiskiem liberałów i lewicowców, a jeszcze homoseksualistów którzy zagrażają rodzinie.

Krzysztof Rybiński, kandydat ruchu Obywatele do Senatu. O związkach partnerskich również Rybiński nie chciał się wypowiadać, tłumacząc, że unię Obywateli do Senatu ustaliła, że każdy będziemy głosowali zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniem. - I pana przekonanie wskaże na tak czy na nie? - dopytywał Wróbel. - Wolałbym, żeby w czasie kampanii wyborczej poruszać tematy naprawdę ważne - odparł kandydat Obywateli do Senatu.  - A jak taki wyborca naprawdę chciałby się dowiedzieć: "będą te związki panie senatorze, czy nie?" - dopytywał Wróbel.  - W przypadku związków partnerskich to nie będzie za czy przeciw - tłumaczył ekonomista. - To będzie ustawa, jak to w Polsce bywa na 62 strony i 350 artykułów, która będzie zawierać szereg prawniczych sformułowań. Ja dzisiaj nie widzę tej ustawy, jak zobaczę, wtedy będę ja analizował - mówił.

Gazeta Wyborcza: Reżyser filmu opowiadającego tragiczną historię osoby cierpiącej na obojniactwo w konserwatywnym społeczeństwie ukrywa się, bo otrzymuje pogróżki od islamistów.

Film "Bol" ("Mów") jest jednym z największych hitów kasowych ostatnich lat w Pakistanie. Jego sukces doprowadził również po raz pierwszej do otwartej debaty o jednym z największych tabu w pakistańskim społeczeństwie - mordowania dzieci uznanych przez rodziców za chore lub niepełnosprawne.

"Bol" opowiada o Hakimie, bogobojnym, ale biednym muzułmaninie z Lahore, który ma już pięć córek i marzy o synu. Gdy na świat przychodzi szóste jego dziecko, okazuje się, że jest hermafrodytą - osobą cierpiącą na zaburzenie różnicowania narządów płciowych. Wbrew coraz rzadziej, ale jednak wciąż spotykanej w tej części świata tradycji i pod silnym naciskiem swych nowocześnie myślących córek, Hakim postanawia zachować dziecko przy życiu i wychować je jako swego syna.

Chłopiec dorasta i zapowiada się nawet na zdolnego muzyka. Film kończy się jednak tragicznie - ojciec morduje syna, gdy ten jako dojrzewający nastolatek pada ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez mężczyzn, którzy odkrywają, że jest on hermafrodytą. Syn musi zginąć, bo ojciec nie może znieść hańby, jaka razem z gwałtem spadła na jego rodzinę.

W trudną rolę syna Hakima wcielił się Atif Aslam, jeden z najsławniejszych pakistańskich piosenkarzy popowych, znany powszechnie w całej Azji Południowo-Wschodniej.

Film wyreżyserował znany pakistański reżyser Shoaib Mansoor, który nie ukrywał, że chciał w ten sposób wymusić debatę o losie osób uznanych przez konserwatywne społeczeństwo za odmieńców. Mimo gigantycznego sukcesu "Mów" (nie tylko w Pakistanie, ale także w Indiach) Mansoor nie udziela jednak wywiadów od czerwcowej premiery filmu. Otrzymuje bowiem pogróżki od islamskich fundamentalistów oraz od nacjonalistów. Ci pierwsi oskarżają go o propagowanie wartości antyislamskich, ci drudzy - o psucie wizerunku kraju.

Humaima Malick, jedna z bardziej znanych pakistańskich modelek, zagrała w "Bol" jedną z córek Hakima. Jej profil na Facebooku można obejrzeć tutaj. Malick powiedziała dziennikowi "Wall Street Journal", że "ten film opowiada o każdej kobiecie w Pakistanie, o roli i miejscu, jakie przypisuje jej społeczeństwo". - Nakręciliśmy ten film dla nas wszystkich, dla całego Pakistanu - uważa aktorka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz