niedziela, 21 kwietnia 2019

Słowo Boże na Niedziele Wielkanocną. Rodzice! Zaproście swoje dziecko na Święta z swoją partnerką/partnerem


Niektóre rodziny w Polsce obchodzą w ten weekend Wielkanoc, ale niektóre spośród nich niestety nie w komplecie... Dlatego, w ślad za mamami z Akademii Zaangażowanego Rodzica, przekonujemy: Rodzice! Zaproście swoje dziecko na Święta niezależnie od tego kim jest i z kim jest! Zaproście oboje! Zespół KPH życzy rodzinnego weekendu!

W dniu świąt Wielkiejnocy, życzę wszystkim spokojny, rodziny, miły świąt. Więcej odwagi, miłości, nadziei, szczęścia. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery.

Jak raport mówi że wiele par jednopłciowy nie zaprasza się na święta. Pełen raport "Rodziny z wyboru w Polsce z roku 2014, TUTAJ.

"Z tymi świętami nie zawsze było różowo. W zeszłym roku dziadek Kasi nie chciał się zgodzić na obecność Doroty podczas świąt – zagroził, że sam nie przyjdzie. Nie chciał zaakceptować jej homoseksualizmu, nie chciał o tym słyszeć.

Dorota: – Ostatecznie dziadek się zgodził. Spędziliśmy też wspólnie Wielkanoc. Pamiętam, że siedziałam z Kasią i jej mamą, gdy nagle zadzwonił dzwonek do drzwi. Dziadek. Byłam przerażona. Byłam pewna, że mnie zamorduje, a przynajmniej wyrzuci za drzwi. Kasia: – Dziadek nadal to wypiera. A ja po prostu o tym otwarcie mówię, jak o normalnej sprawie. Przestałam się czaić." (Newsweek)

Jezus umarł na krzyżu wiele lat temu. Doświadczając niezrozumienia, szyderstwa, tortur, zwątpienia i śmierci, połączył się z cierpiącymi ludźmi wszystkich czasów. Zrobił to, aby Miłość okazała się silniejsza niż śmierć. To zwycięstwo nazywa się Zmartwychwstaniem.

W ludzkich cierpieniach stale powraca symbolika krzyża: dźwigamy swoje, pomagamy nosić czyjeś, nakładamy na innych niepotrzebne...

Daniel Rycharski, artysta, wykonał drewniany, ozdobiony ornamentem krzyż. Drzewo tego krzyża ma związek ze śmiercią dwóch młodych osób, ofiar homofobii. Patrząc na krzyż prosimy o miłosierdzie dla całego świata...

Ufamy Tobie Jezu, że zmartwychwstajemy w każdej chwili, w której przyjmujemy Twoją miłość... Otrzymujemy ją za darmo, zawsze i bez żadnych warunków. Czujemy ją szczególnie wtedy, gdy choć na chwilę zatrzymujemy się aby świadomie być z Tobą, spoczywać na Twoim Sercu. Pragniemy tą miłość przekazywać wszystkim potrzebującym. Pilnie !!! Tylu ludzi umiera z jej braku !!!

Sami robimy to żyjąc jak potrafimy najlepiej. Ale przecież nikt nie przekaże jej tak dobrze, jak Ty sam!!! Co więc mamy czynić ? Uwolnić Cię. Tak jak mówił kardynał Jorge Mario Bergoglio, obecny papież Franciszek w przemówieniu do biskupów, zanim został wybrany papieżem. Powiedział, że Twoje słowa "oto stoję u drzwi i kołaczę" oznaczają raczej że stoisz w środku kościoła i prosisz aby Cię wypuszczono. Do ludzi.

Naszym zadaniem nie jest chronić Cię w złotych naczyniach i ustalać kto ma do Ciebie prawo, bo Ty gdy przyszedłeś, nie mieszkałeś w złotej klatce pałacu. Byłeś i jesteś dla wszystkich. Dlatego też Twój krzyż nie jest izolowanym krzyżem. Jest krzyżem wszystkich cierpiących ludzi, a ich krzyże są Twoimi. (Wiara i Tęcza)

Pamiętajmy że dla wielu święta Wielkiejnocy zmartwychwstania Chrystusa, samotny, opuszczony przez rodziny nie są szczęśliwe. Miedzy innymi nasi bracia i siostry LGBT.

Młodzi LGBT i którzy wychodzą z szafy mimo są poniżani, bici są wielcy bohaterowie którzy są najbardziej grupą prześladowaną, odrzucone przez własne rodziny, społeczeństwo.

Dziś, gdy Jezus zwyciężył śmierć, prosimy Go o miłość, mądrość, odwagę i siłę aby pójść Jego drogą. Do każdego człowieka, ponad podziałami.

Maria Magdalena, Piotr i Jan przy grobie 1 A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. 2 Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

3 Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. 4 Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. 5 A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. 6 Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna 7 oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu.

8 Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. 9 Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, [które mówi], że On ma powstać z martwych.
J 20, 1 – 9;


Katedra Hope


Rozważanie wielkopiątkowe Przemka Starosty wygłoszone w czasie Liturgii Męki Pańskiej we wspólnocie reformowanych katolików w Poznaniu.



Triduum Paschalne- Wigilia Paschalna


Triduum Paschalne - Liturgia Męki Pańskiej


Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (J 3,16)



Nabożeństwo z kościoła Św. Trójcy w Warszawie w Wielki Piątek 19 kwietnia 2019 r. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. ( J 3, 16)


Nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskiego w Pszczynie - Wielki Piątek



Kościół Middle Church




Metropolitan Community Church of Washington DC



Metropolitan Community Church w Toronto



Metropolitan Community Church



Katedra Narodowa w Waszyngtonie



Liturgia Wigilii Paschalnej z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie - Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Liturgii Wigilii Paschalnej

Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół, podkreślił, nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń - TVN24


Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum



Droga Krzyżowa z Jerozolimy | Rozważania Kustosza Ziemi Świętej o. Francesco Pattona



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz