Marsz Równości w Gnieźnie |
Sąd w Poznaniu naruszył prawo, ogłosi swoją decyzję ws. zakazu Marsz Równości w Gnieźnie dopiero czwartek, godz. 8:00. Tym samym sąd narusza przepisy ustawy Prawo o zgromadzeniach, art. 16 ust. 3, który daje sądowi 24h godziny na rozpatrzenie odwołania od godziny jego złożenia.
Prezydent miasta obawia się zniszczeń i konfrontacji skrajnej prawicy ze środowiskiem LGBT. Głos zabrał też gnieźnieński metropolita.
Prymas Polski abp Wojciech Polak powiedział, że władze kościelne nie miały wpływu na decyzję prezydenta Gniezna. - Choć ja jako biskup tego miasta nie cieszyłbym się gdyby w tym mieście była promocja postaw antychrześcijańskich - dodaje Prymas - Radio Poznań
Ich ba prymasowi coś pomyliło on nazywa marsz równości anty chrześcijański, ale pozwalanie na Jasnej Górze kibolom, faszystom, narodowcom paradować i modlić się to jest chrześcijańskie.
SLD słowami rzeczniczki, Anny-Marii Żukowskiej, sprzeciwia się zakazowi. "Marsz Równości w Gnieźnie ma nasze pełne poparcie i będziemy apelowali do Prezydenta Gniezna o zmianę tej decyzji!" - napisał w odpowiedzi na naszego tweeta przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty. Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej, przyznała, że "Na pewno będą przedstawiciele Nowoczesnej, jak zawsze na marszach równości. Niestety od dawna umówiona jestem w tym dniu w Lublinie, ale popieramy organizatorów marszu. Będzie m. in. Paulina Hennig-Kloska, członkini zarządu" - Queer.pl
Aktualizacja Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił zakaz Pierwszego Gnieźnieńskiego Marszu Równości. Sąd uchylił zakaz wydany przez Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza z Platformy Obywatelskiej.
W briefingu prasowym po rozprawie - organizatorzy marszu równości w Gnieźnie, są zaskoczeni tym, że rozstrzygnięcie w sprawie nie zapadnie wczoraj mimo tego, że ustawa przewiduje jego ogłoszenie w ciągu 24 godzin od wniesienia odwołania.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz