Od poniedziałku do piątku: Teoria wielkiego podrywu kilka odcinków od 21:00 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście od 20:00 na Comedy Central Family. Chirurdzy od 19:00 na Super Polsat. Gotowe na wszystko, od 16:55 na TVN 7.
Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV/Player.pl.
Wtorek: Wieczór z Busy od 2x od 22:00 na E! Entertaiment. Tamte dni, tamte noce o 17:50 na Cinemax. Jack i magiczna fasola o 14:20 na AMC. The Bi Life, od 18:00 na E! Entertainment.
Środa: The Bi Life, od 00:00 na E! Entertainment. Grey's Anatomy: Chirurdzy 15, 2x od 21:00 na FOX. Tom of Finland od 23:40 na Cinemax.
Filadelfia od 20:00 Cinemax. Młody, utalentowany prawnik Adrew Beckett (Tom Hanks) jest szanowanym i cenionym pracownikiem renomowanej kancelarii. Dowiaduje się właśnie, że jest zarażony wirusem HIV, ale obawia się powiedzieć o tym w firmie. Tymczasem przełożeni powierzają mu sprawę najważniejszego klienta. Andrew pilnie pracuje nad zleceniem, jednak wkrótce objawy choroby stają się wyraźnie widoczne. Jego szef Charles Wheeler (Jason Robards) z dnia na dzień odbiera mu sprawę i wyrzuca go z pracy. Pretekstem zwolnienia jest zaniedbywanie obowiązków. Rozgoryczony postępowaniem przełożonego Andrew postanawia dochodzić swoich praw przed sądem. Jego adwokatem zostaje ceniony czarnoskóry prawnik Joe Miller (Denzel Washington), który nie ukrywa ani lęku przed chorobą klienta, ani swojej niechęci do homoseksualistów. Kiedy jednak przygotowuje się do starcia z jedną z najlepszych prawniczek pozwanej kancelarii (Mary Steenburgen), zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że dyskryminacja, która dotyka Becketta, nie różni się wcale od tej, z którą sam od lat walczy. "Filadelfia" to jeden z najważniejszych filmów o AIDS - pierwsza wysokobudżetowa produkcja poruszająca ten temat. Powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia z życia Clarence'a B. Caine'a - chorego na AIDS homoseksualisty, który wytoczył proces o zwolnienie go z pracy.
Czwartek: Królowe życia 4, 2x od 22:00 na TTV. J. Edgar o 08:10 na HBO. Historia legendarnego dyrektora FBI Johna Edgara Hoovera (nominowany za tę rolę do Złotego Globu Leonardo DiCaprio). Film ukazuje jego szybką karierę i lata na szczycie najważniejszej organizacji dbającej o bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych. Hoover obejmuje stanowisko dyrektora Federalnego Biura Śledczego w 1924 roku. Stopniowo rozbudowuje armię agentów oraz narzędzia ich działania. To za jego sprawą powstają m.in. scentralizowana baza danych o odciskach palców, laboratoria kryminalistyczne i szkoły policyjne. Szybko zdobywa sławę i budzi uznanie wśród Amerykanów. Sukcesy zawodowe nie idą jednak w parze ze szczęściem w życiu prywatnym. Jego oświadczyny zostają odrzucone przez pracownicę biura Helen Gandy (Naomi Watts). Przez lata łączy go także skrywane intymne relacje z najbliższym współpracownikiem Clydem Tolsonem (Armie Hammer). Po II wojnie światowej Hoover kładzie nacisk głównie na walkę z komunizmem. Z biegiem czasu jego stan psychiczny budzi coraz więcej wątpliwości, coraz trudniej mu również ukryć problemy prywatne... Film Clinta Eastwooda powstał na podstawie scenariusza Dustina Lance'a Blacka, zdobywcy Oscara za scenariusz "Obywatela Milka".
R. Kelly: jego wszystkie ofiary, odc. 1 od 22:00 na Lifetime. Amerykański piosenkarz R. Kelly był wielokrotnie oskarżany o przestępstwa na tle seksualnym o charakterze pedofilskim. Zarzucano mu gwałty na nastolatkach oraz rozprowadzanie treści z nieletnimi. Mimo licznych zarzutów, w 2008 roku został całkowicie uniewinniony. Echa tej sprawy jednak nie milkną i wciąż jest ona przedmiotem dziennikarskiego zainteresowania.
Piątek: Królowe życia 2x o 23:00 na TTV. Plastyczna fuszerka, od 20:00 na E! Entertainment. The Bi Life, od 22:00 na E! Entertainment. The Bi Life, 4x od 14:00 na E! Entertainment.
Przodem do tyłu o 13:20 na Cinemax 2. Miasteczko w stanie Indiana. Howard Brackett (Kevin Kline), nauczyciel literatury angielskiej w liceum, wiedzie spokojne i uporządkowane życie. Niedługo ma poślubić koleżankę z pracy, Emily Montgomery (Joan Cusack), z którą jest od trzech lat zaręczony. Na krótko przed ceremonią aktor Cameron Drake (Matt Dillon), dawny uczeń Howarda, zdobywa Oscara za rolę żołnierza homoseksualisty. Odbierając nagrodę, dziękuje przed kamerami swojemu nauczycielowi i przy okazji sugeruje, że jest on gejem. W miasteczku wybucha skandal. Choć Brackett zarzeka się, że to nieprawda, ludzie z jego otoczenia, a także narzeczona zaczynają mieć wątpliwości. Pojawiają się też wścibscy dziennikarze, którzy nie dają Howardowi spokoju. Jeden z nich, Peter Malloy (Tom Selleck), jest homoseksualistą i chce, by nauczyciel otwarcie przyznał się do swojej orientacji.
Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem 2x od 23:00 na TTV. Królowe życia o 00:40 na TTV. The Bi Life, od 00:00 na E! Entertainment.
Starszaki, odc. 3 i 4 od 20:05 na Fox Comedy. Starszaki zawsze chętnie coś zbroją. Ich liderem jest Hank, który w imię dobrej zabawy zrobi wszystko. Charlie i Sid to jego oddani i wyjątkowo nieporadni kumple. Bezczelna, przebojowa Margaret dołącza do grupy z przytupem. Wesołą czwórkę łączy przekonanie, że dystyngowana starość wyszła z mody. Oni zamierzają zaszaleć.
Z udziałem aktora Leslie Jordan znanego miedzy innymi Will i Greca, jako Beverley Leslie jest ujawnionym gejem.
Niedziela: The Bi Life, 4x od 14:00 na E! Entertainment. Współczesna rodzina 10, odc. 1 od 12:30 na HBO 3. Na żywo z czerwonego dywanu: Nagrody Grammy 2019 od 00:00 na E! Entertainment.
Mistrzowie remontu od 20:00 na Discovery Life. Greg i Rochelle rozpoczęli remont nowego domu, ale kuchnia cały czas pozostaje miejscem, którego w ogóle nie tknęli. Widzowie zobaczą, czy Nate i Jeremiah rozwiążą ten problem.
The Queen of Ireland od 22:00 na Sundance TV. Historia irlandzkiej drag queen - Rory'ego O'Neilla - znanej jako Panti Bliss, która dzięki wyjątkowej charyzmie i specyficznemu dowcipowi jest uznawana za najlepsze wcielenie na świecie. Panti jest również aktywistką, która często przyjmując pozę dworskiego błazna opowiada o sprawach, o których inny woleliby nie słyszeć. W ostatnich latach Rory stał się symbolem praw LGBT w Irlandii za sprawą skandali zwanych Pantigate, swojej walki o równość i przeciwko homofobii.
Ekstra
"Mów mi Marianna" jest dokumentem o transpłciowej kobiecie w reżyserii Karoliny Bielawskiej. Koproducentem filmu była Telewizja Polska. Jedną z części umowy jest to, że produkcja musi być wyemitowana w jednym z kanałów TVP. Pomimo tego, że minęło ponad 3 lata od premiery to warunek ten nie został spełnionym, a co więcej, w tym tygodniu z niewiadomych przyczyn odwołano zaplanowany pokaz.
Jak donosi portal Onet.pl - emisja jest jedną z części umowy zawartej z koproducentem film, Telewizją Polską i jest to warunek, który musi zostać spełniony zanim twórcy i twórczynie filmu zaczną udzielać licencji innym stacjom telewizyjnym czy serwisom internetowym. Umowa została zawarta jeszcze przed "dobrą zmianą".
Jak mówiła Onetowi Bielawska: "Z tego co wiem, biuro programowe w ostatniej chwili zdjęło film, chociaż widniał już w programach telewizyjnych. Ale nie znam szczegółów. O tej zmianie w programie dowiedziałam się od ludzi, którzy zaczęli do mnie pisać". Dalej reżyserka tłumaczyła, że przez to, iż TVP odwleka emisję, blokuje możliwość udzielania licencji innym stacjom telewizyjnym oraz serwisom internetowym.
Dokument otrzymywał wiele nominacji oraz wyróżnień, a także jest wykorzystywany do celów edukacyjnych w USA i Australii. Serwis Onet próbował skontaktować się z Telewizją Polską w Celu uzyskania wyjaśnień, niestety bezskutecznie. Udało się to jednemu z widzów, któremu odpowiedział "centralny sekretariat programowy", tłumacząc się kłopotami technicznymi: "Bardzo nam przykro, że we wtorek dokonaliśmy zmian w programie. Uprzejmie informujemy, że w związku z kłopotami technicznymi nośnika byliśmy zmuszeni do zmiany dokumentu w dniu 29 stycznia. Takie sytuacje się zdarzają i wymuszają na nas nieoczekiwane zmiany programowe" - Queer.pl
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz