sobota, 16 lutego 2019

News: Polonez równości. Szwajcaria. Męski problem wyglądem. Gay USA. Jussie Smollettem. Drag Queen. Kenia. Tęczowe rodziny ...


Polonez równości, otwartości i tolerancji dla osób LGBT na długo zostanie w pamięci, a w historii szkoły zapisze się na zawsze. Na pomysł wpadły organizacje pozarządowe - uczniów nie trzeba było do niego przekonywać - TVN24.

Tradycyjna studniówka, tradycyjny polonez i potem Polonez Równości. W tym drugim tańczą chłopcy z chłopcami, dziewczyny z dziewczynami - tylko jednopłciowe pary. "Chodzi o to, żeby okazać wsparcie dla osób homoseksualnych, które wciąż są zmuszane do ukrywania się ze swoją miłością" - mówią uczniowie warszawskiego społecznego liceum "Bednarska".

- Chcieliśmy dać im wsparcie, pokazać, że jesteśmy z nimi. Nasza szkoła uczy otwartości i szacunku do drugiej osoby. Co roku w polonezie tańczą pary tej samej płci i nie ma z tym problemu. Ale wiemy, że w wielu szkołach to jest niemożliwe. Chcielibyśmy, aby to się w końcu zmieniło - mówi Agata Sacharuk, uczennica liceum, która tańczyła Poloneza Równości z koleżanką Mają.

- Młodzież LGBT+ doświadcza dyskryminacji ponad pięć razy częściej, niż młodzież heteronormatywna - powiedziała nam Julia Maciocha, prezeska Fundacji "Wolontariat Równości", która wspierała organizację Poloneza Równości.

"Dla mnie myśl o studniówce była koszmarem i ostatecznie z uczestnictwa w niej zrezygnowałem, bo nie wyobrażałem sobie ani pójść na nią z chłopakiem, jak tym bardziej być zmuszonym do tańca z kimś innym, dla "świętego spokoju". Miło jest pomyśleć, że kolejnemu pokoleniu jest już trochę łatwiej, a za dwa pokolenia może problem w ogóle przestanie istnieć?" - czytamy w jednym z komentarzy w mediach społecznościowych.

Aż 70 proc. polskich nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze. Zdarza się, że myśli przechodzą w czyn. 14-letni Dominik z Bieżunia odebrał sobie życie w 2015 roku. W szkole nazywany był "pedziem".  Podobna sytuacja spotkała 14-letniego Kacpra z Gorczyna w 2017 roku. Chłopiec był prześladowany ze względu na orientację seksualną i sposób ubierania się. Także popełnił samobójstwo. (...) - TVN24.

“Kiedy walczysz przeciwko potężniejszym i silniejszym od ciebie, najwspanialszym uczuciem na świecie jest odkrycie, że masz sojusznika, o którego istnieniu wcześniej nie wiedziałeś.”

Angielski film Dumni i Wściekli. Opowiada on historię grupy gejów i lesbijek, która w 1984 r. postanowiła wesprzeć strajk walijskich górników. Sojusz homoseksualistów z pozornie konserwatywnymi górnikami zarówno wtedy, jak i dziś wydaje się nieprawdopodobny. A jednak ta historia wydarzyła się naprawdę.

Połowa lat 80. nie była łatwym okresem ani dla homoseksualistów, ani strajkujących górników. Dzięki własnemu samozaparciu i otwartości obie grupy odkryły jednak, że mają przyjaciół i sojuszników pośród tych, po których nigdy by się tego nie spodziewali. „The Guardian” uznał Dumnych i Wściekłych za najbardziej budujący film roku. Z pewnością historia ta pokazuje, że przełamanie podziałów między grupami doznającymi ucisku jest możliwe. Okazuje się także, że podziały te mogą być wyolbrzymione a nawet fikcyjne, zbudowane głównie na stereotypach i lękach wobec nieznanego. Walijski górnik Cliff puentuje zasadnicze przesłanie filmu w kilku prostych zdaniach: „Oto czym jest ruch pracowniczy, czym być powinien. Ty wspierasz mnie, ja wspieram ciebie. Kimkolwiek jesteś. Skądkolwiek pochodzisz. Ramię w ramię, ręka w rękę”. Mimo, iż historia przedstawiona w angielskiej komedii wydarzyła się 30 lat temu, problemy w niej poruszane są wciąż żywe. Warto powrócić do doświadczeń ówczesnego ruchu i wyciągnąć z nich przydatną lekcje solidarności bez względu na wiek, orientacje seksualną, płeć, wykształcenie, czy pochodzenie.

MJ (Mike Jackson): Pierwsze istotne kampanie dotyczące praw osób homoseksualnych rozpoczęły się w latach 60. z inicjatywy Allana Horsfalla. Allan pochodził z górniczego miasteczka, gdzie nigdy nie miał żadnych problemów z lokalną ludnością. Takie społeczności często okazują się tolerancyjne, to władze stwarzają nam trudności. Bycie gejem było wtedy nielegalne. Dopiero w 1967 r. wprowadzono “Sexual Ofencies Act” znosząc kryminalizację homoseksualizmu. Mimo to prawo w dalszym ciągu nas nie chroniło. Z powodu orientacji seksualnej ludzie tracili pracę, matkom-lesbijkom ograniczano prawa rodzicielskie, policja łamiąc prawo, wysyłała prowokatorów do miejsc naszych spotkań. Były to tzw. “ładne pały” - młodzi, przystojni policjanci, ubrani w seksowne ciuchy, którzy umyślnie cię uwodzili i ostatecznie lądowałeś w więzieniu. W 1984 r., gdy trwał już strajk górników, urząd celny pod pretekstem posiadania obscenicznych materiałów skonfiskował z prowadzonej przez nas księgarni większość literatury. Nie była to pornografia, tylko normalne książki. Policja organizowała regularne naloty na kluby i puby gejowskie, nie mieli ku temu żadnych powodów, po prostu nas gnębili. W 1970 r. na Londyńskim Uniwersytecie Ekonomicznym powstał Front Wyzwolenia Gejów. Jego inicjatorzy różnili się od organizatorów Kampanii na Rzecz Równouprawnienia Homoseksualistów bardziej bojowym podejściem. W tym samym czasie stworzyliśmy także Gejowski Telefon Zaufania co znacznie ułatwiło nam organizowanie się. Linia była dostępna w całej Anglii, umożliwiając nam zbudowanie sieci kontaktów między wyobcowanymi ludźmi. W latach 80. scena gejowska zaczęła się komercjalizować. Wcześniej byliśmy skupieni na kampaniach, dzięki działaniom politycznym mogliśmy wyjść z izolacji. Stanowiliśmy wspierającą się społeczność, która była zorientowana na zmianę społeczeństwa i wzajemną opiekę. W wyniku komercjalizacji to wszystko się zmieniło. (...) - OZZ Inicjatywa Pracownicza

Polonez równości wiele mediów także zagranicą piszą miedzy innymi The Advocate, GayStarNewsTowleroadInstinct MagazineNo Straight News, GCN.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Szwajcaria powinna utorować drogę małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci, komisja parlamentarna. Komisja Zewnętrzna Izby Reprezentantów w czwartek głosowała za przyjęciem projektu ustawy dotyczące równości małżeńskiej.

Coraz więcej mężczyzn cierpi i mają problemy jak wyglądają, także mężczyzn homoseksualny i biseksualny.

Oświadczenie Instagram, że ​​nie usunęli  konta przedstawiającego komiksy internetowe na temat bycia gejem w Indonezji, po tym, jak indonezyjskie Ministerstwo Komunikacji stwierdziło, że firma zrobiła to na prośbę rządu, dyrektor Amnesty International Indonesia, Usman Hamid, powiedział:

"Fałszywie przechwalając się usunięciem przez Instagram nieszkodliwego konta na ich żądanie, rząd wprowadza ludzi w błąd, by zasiać strach wśród osób LGBTI. To tylko najnowszy przykład sponsorowanej przez państwo homofobii w Indonezji.

Senat Stanów Zjednoczonych przegłosował 54-45, aby potwierdzić, że William Barr będzie prokuratorem generalnym, który ma złe poglądy na temat LGBT.


 Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Good Morning America dziennikarka ujawniona Robina Robertsa rozmawiała z aktorem Imperium Jussie Smollettem, który pierwszy raz rozmawia od czasu, gdy padł ofiarą ataku homofobicznego i rasistowskiego na niego w zeszłym miesiącu.


Marco jest w ciągu dnia baristą, a nocą zamienia się w drag queen. Stawanie się Laylą pomogło mu wyrazić siebie i realizować swoje marzenia.



Coraz więcej problem jak wyglądamy nie tylko kobiety mają presję, żeby dobrze wyglądać i szczupłe, podobnie presja na mężczyznach. Tymczasem liczba mężczyzn w Anglii ale także w Polsce, otrzymujących leczenie zaburzeń odżywiania jest coraz większa. W tym odcinku "Naga prawda" pięciu mężczyzn - o różnych kształtach i rozmiarach - opowiada o swoich ciałach i ujawnia, jak to jest odczuwać presję, by dobrze wyglądać.


Para lesbijek Fabiana Faria i Helena Barquet w dniu walentynek wzięły ślub na szczycie Empire State Building. Były jedną z dwóch par, które wygrały 25. rocznicę walentynkowego konkursu weselnego. To nie pierwszy raz śluby jednopłciowe w Empire State Building wiele razy odbyły miedzy innymi w roku 2012.


W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Alicja, która wraz ze swoją partnerką wychowuje dwójkę dzieci. Alicja opowiada o tym, jak na co dzień wygląda ich wspólne życie i z jakimi reakcjami reszty społeczeństwa spotykają się jako tęczowa rodzina.


Nie binarna modelka Rain Dove dzieli się swoim doświadczeniem i poradami na temat zmiany zaimków oraz sposobu, w jaki wyjść binarną osobą. Rain Dove i ich partnerka Rose McGowan dzielą się swoimi poradami.


Czy Kenia pójdzie w ślady Indii, Sąd Najwyższy uchyli prawo kolonialne dotyczące zakaz homoseksualizmu. Orzeczenie, oczekiwane w tym miesiącu, rodzi nadzieje dla osób LGBT w całym regionie Afrykańskim.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz