piątek, 8 stycznia 2016

Spotkania Łódzkie i Warszawskiej grupy wsparcia dla osób trans


Wiadomość od Trans Fuzji spotkanie Łódzkie i Warszawskie dla osób trans:

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Zapraszamy także członków rodzin i inne osoby bliskie osób transpłciowych. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w piątek 15 stycznia o godz. 18.00 do Klubokawiarni Granda przy ul. Rewolucji 1905 Roku 48 (w głębi podwórza).

Serdecznie zapraszamy osoby transpłciowe (transseksualne, transgender, transwestytyczne, queergenderowe) i wszystkie, których poczucie tożsamości płciowej wymyka się binarnym schematom, a także ich bliskich, przyjaciół i sympatyków. Spotkania grupy będą okazją, by wymienić się swoimi doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu poznać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.

Informacji na temat działaności grupy można zasięgnąć bezpośrednio u wolontariuszek Fundacji Trans-Fuzja odpowiedzialnych za organizację spotkań łódzkiej grupy: Natalii - natalia_trans@interia.pl i Oliwii - oliwia.orlowska@hotmail.com.

Spotkanie Warszawskiej grupy wsparcia dla osób trans:  Zaawansowana grupa wsparcia dla osób trans przeznaczona jest dla tych, którzy nie mają problemów z zaakceptowaniem siebie jako osoby transpłciowej, są zaawansowani w procesie samoakceptacji, zrozumienia siebie, własnego miejsca w życiu i własnej tożsamości. Podczas spotkań grupy rozmawiamy o emocjonalności i uczuciach, intymności, seksualności, erotyce i partnerstwie, więziach międzyludzkich itp. Naszym celem jest doskonalenie własnych postaw życiowych, rozwój emocjonalności, poprawa jakości budowanych przez nas relacji międzyludzkich oraz lepsze zrozumienie i rozwój własnej seksualności.

Grupa powstała z inicjatywy zarządu i wolontariuszy Fundacji Trans-Fuzja oraz psycholożek współpracujących z fundacją. Kolejne spotkanie grupy odbędzie się w środę 13 stycznia o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Spotkania grupy odbywają się w każdą drugą środę miesiąca.

Ze względu na tematykę, zaawansowana grupa wsparcia dla osób trans nie jest grupą otwartą. Bezpośrednim asumptem do powołania grupy były przeprowadzone w grudniu 2013 r. w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja warsztaty poświęcone radzeniu sobie z emocjami i seksualności osób trans. Zapotrzebowanie na kontynuowanie tematów tam poruszanych zaowocowało utworzeniem grupy.

Osoby, ktore wzięły udział w wyżej wymienionych warsztatach, mogą automatycznie uczestniczyć w spotkaniach grupy, jeśli wyrażą taką chęć.

Ponadto uczestnikiem spotkań grupy może być każda osoba transpłciowa bez względu na to, czy uczestniczy również w spotkaniach innych grup wsparcia prowadzonych przez Trans-Fuzję. Oczekujemy przede wszystkim szczerości, otwartości i gotowości do dzielenia się własnymi doświadczeniami i rozmów na trudne tematy, które poruszamy.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest wysłanie na adres psycholog@transfuzja.org maila o tytule "Grupa zaawansowana" z deklaracją chęci dołączenia do grupy. Osoba zgłaszająca się zostanie poproszona o wypełnienie krótkiej ankiety, a następnie odbędzie rozmowę z psychologiem i jednym z członków grupy, która zadecyduje o możliwości udziału w spotkaniach. Uwaga! Odmowa przyjęcia do grupy w danym momencie nie jest równoznaczna z całkowitym pozbawieniem osoby możliwości udziału w jej spotkaniach. Każda osoba może się starać ponownie o przyjęcie do grupy w późniejszym czasie.

Podczas spotkań obowiązuje zasada dyskrecji – wszystko, co zostało na nich powiedziane, pozostaje wyłącznie do wiadomości uczestników spotkań i nie wychodzi poza grupę.

Spotkania grupy prowadzą psycholożki Magdalena Miazek-Mioduszewska i Izabela Jąderek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz