środa, 27 stycznia 2016

News: Meksyk, Jussiê Smollett, Grecja, Francja, Apel do Ministra, Karolina Bielawska, Indiana, Ellen Page ...


W jednomyślnej 11-0 orzeczeniu, Sąd Najwyższy meksykański zalegalizował małżeństwa homoseksualne w stanie Jalisco. (JoeMyGod)

Jussiê Smollett znany z serialu Imperium, otrzymywał nagrodę NAACP przewodniczącego
nagroda honoruje tych, "którzy są sprawcami zmian". (Gay Star News)

Grecja pierwsze związki partnerskie odbywają się. Pierwszy związek ceremonia prowadzona była przez burmistrza Aten Giorgos Kaminis, para gejów - lekarz i nauczyciel.

"W pierwszym dniu, prawa jest wdrażane, dziś jest bardzo ważny dzień dla praw obywatelskich w Grecji," Kaminis powiedział podczas uroczystości, która odbyła się w ratuszu Aten. (Gay Star News)

"Nie będzie anulowania małżeństw już zawartych, czy zawracania w kwestii zasad małżeństw homoseksualnych. Nie chcę poruszać tego zagadnienia, albowiem priorytetem jest jedność Francuzów. To punkt, w którym, jak mniemam, ewoluowałem" - możemy się dowiedzieć z książki byłego prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy'ego, która dziś ma swoją premierę. Wracający do polityki Sarkozy mówił w 2014 roku, że zamierza obalić przegłosowane w 2013 roku prawo - Queer.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało, że nie zamierza kontynuować prac nad wprowadzeniem zmian w Kodeksie karnym pozwalających na karanie mowy nienawiści skierowanej do osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych.

W Polsce co dziesiąta osoba nieheteroseksualna doznaje przemocy motywowanej homofobią.
Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w przypadku osób transpłciowych, które doświadczają przemocy znacznie częściej. Aż 76% młodych osób uznaje, że w polskich szkołach dochodzi do przemocy, której źródłem jest homo- i transfobia. Ministerstwo Sprawiedliwości te fakty ignoruje i zawiesza prace nad zmianami w Kodeksie karnym. Oznacza to, że osoby LGBT nie będą mogły liczyć na ochronę prawną ze strony polskiego państwa na równi z innymi obywatelami i obywatelkami Polski.

Dlaczego zmiany w Kodeksie karnym są konieczne? Gdyż sprawcy, którzy nawołują do nienawiści i przemocy wobec osób LGBT są dziś bezkarni. Bo przestrzeń publiczna (media, internet, ale także np. Sala Plenarna Sejmu) musi być wolna od nienawiści. Ponieważ mowa nienawiści sprawia, że groźby, wyzwiska, a w końcu przemoc fizyczna zaczynają być postrzegane jako norma. Wyślij apel do Ministra Zbigniewa Ziobro, niech Ministerstwo Sprawiedliwości zobaczy, że nie może ignorować bezpieczeństwa swoich obywateli i obywatelek! - KPH.

foto: Agata Kubis
Karolina Bielawska to nominowana do paszportu "Polityki" reżyserka, autorka dokumentalnego filmu "Mów mi Marianna" o Mariannie Klapczyńskiej, transseksualnej kobiecie, która przeszła zabiegi korekty płci a kilka miesięcy później doznała udaru, który przykuł ją do wózka inwalidzkiego:

"Jest taka scena, która w końcu nie weszła do filmu: Marianna z żoną oglądają telewizję, w której pokazywana jest kobieta na wózku. I żona, Kasia, mówi: „Widzisz, to jest prawdziwy problem, a ty sobie coś wymyślasz”. Na co Marianna odpowiada: „No wiesz, wolałabym być na wózku, ale być kobietą”. Niesamowite jest to, że tak się właśnie stało. Marianna po udarze jeździ na wózku, ale jest przynajmniej sobą." - mówi Karolina Bielawska w wywiadzie Bartosza Żurawieckiego w najnowszej "Replice".

"Chcę sfilmować Mariannę podczas pracy w metrze, gdzie ona kieruje pociągami, a jej szef się nie zgadza, bo „cielę z dwoma głowami” nie jest dobre dla wizerunku metra. Z drugiej strony, to właśnie koledzy z metra pomagali Mariannie w najtrudniejszym okresie, kiedy przechodziła prawny i medyczny proces korekty płci."

"Jedyną instytucją, która pozostała niewzruszona był Kościół katolicki. Nie udało mi się namówić żadnego duchownego do udziału w filmu. W szpitalu, gdzie leżała Marianna, chodził kapelan, rozmawiał z pacjentami. Zapytałam, czy możemy go pokazać w filmie, jak rozmawia z Marianną. Powiedział, że nie ma problemu. Nie mogłam w to uwierzyć. I rzeczywiście. Zwołałam ekipę, dzwonię, że zaraz będziemy, a ksiądz mówi, że niestety, jego zwierzchnicy mu zabronili. Nie dotykać, nie ruszać tego tematu."

Cały wywiad do przeczytania w najnowszej Replice. Premiera "Repliki": 29 stycznia - czyli w tym samym dniu, w którym do kin wchodzi film "Mów mi Marianna".

Malta Gay Rights Movements oskarża grupę pro life o znieważenie ich wmawiają kłamstwa że są finansowani przez Planned Parenthood. Pro life wielokrotnie oskarża grupę LGBT że pod przykrywką praw LGBT chcą uchwalić aborcję. (Malta Today)

Prawo tak zwane wolność religijna w stanie Indiana, pomogło czy zaszkodziło stanowi które zostało uchwalone. Według organizacji turystyki Indianapolis Indiana straciła 60 milionów co najmniej przychodów po uchwalonej ustawie wolność religijna, który dał firmom zielone światło do dyskryminowania osób LGBT z powodów religijnych.

Wśród poparcia wolności religijnej ustawy sama śmietanka homofobów miedzy innymi kościół katolicki. Jak informuje HRC stan Indiana chce jeszcze bardzie utrudnić życie LGBT, miedzy innymi karać więzieniem osoby trans za korzystanie wc.

Pokazuje jedno homofobia szkodzi, to wiele raportów pokazuje, też nie tylko na gospodarkę kraju ale też na samy ludzi. Więcej depresji, nienawiści, samobójstw oto co powoduje wolność religijna. (The Advocate).

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Ślub dwóch tatusiów Camerona i Trevora z Australii są ze sobą 21 lat, ale wzięli ślub w Nowej Zelandii, w ich rodzimym kraju nie mogą wziąć ślub.


Ellen Page w nowym programie Gaycation na kanale Viceland pierwszy oficjalny zwiastun Ellen i jej najlepszy przyjaciel, Ian Daniel, podróżuje po całym świecie, aby zobaczyć jak żyją LGBT na świecie. Podróż do Japonii, Brazylii, Jamajki i wreszcie powrócić do Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej zwiastunie Viceland fragment programu gdzie spotyka się z homofobicznym policjantem chce strzelać do LGBT w Brazylii.