- Który mamy rok?! Jest tyle innych wspaniałych rzeczy, które można robić w przerwach meczu - mówi Tobias Karlsson, kapitan reprezentacji Szwecji. Szwedzi uważają, że pokazy cheerleaderek w przerwach spotkań to uprzedmiotowienie kobiet. "Mężczyźni, wyjdźcie z jaskiń" - komentują na Twitterze. (sport.pl)
Nie będzie zmian dotyczących karania sprawców mowy nienawiści, chociaż w poprzedniej kadencji były prowadzone takie prace.
Chodziło wtedy m.in. o zmiany kodeksowe tak, by ktoś, kto znieważy na przykład w sieci osobę homoseksualną odpowiadał jak ten, kto dopuści się zniewagi na tle rasowym czy narodowościowym. Jednak - jak poinformowało TOK FM Ministerstwo Sprawiedliwości - obecnie nie trwają i nie są planowane prace nad takim projektem.
Przedstawicielka HFPC zwraca uwagę, że do tego, aby wprowadzić do polskiego prawa przesłankę dotyczącą orientacji seksualnej zobowiązują nas i rekomendacje Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej, i rekomendacje ECRU, czyli Europejskiej Komisji przeciw Rasizmowi i Nietolerancji. - Są wyraźne standardy, które zobowiązują państwo do tego, żeby chroniło przed mową nienawiści także osoby należące do mniejszości seksualnych czy osoby, u których dokonano korekcji płci - mówi Głowacka.
Igor Burcew, transmężczyzna, odszedł z państwowej poradni, gdzie pracował jako psycholog, po tym jak zaczął otrzymywać pogróżki od Timura Bułatowa. Wciąż zmieniał miejsca pracy, dopóki nie znalazł pracodawcy, dzięki któremu wykonuje swoje obowiązki nieoficjalnie i bez dokumentacji potwierdzającej zatrudnienie. (...)
Mimo wszystko twierdzi jednak, że "ma szczęście", ponieważ zmienił swoje dane osobowe i oznaczenie płci kilka lat temu. Dziś w Rosji można to zrobić jedynie po otrzymaniu wyroku sądu, który podaje dane powoda do publicznej wiadomości.
Los Angeles Times pisze o trwającej w Petersburgu nagonce spowodowaną przez jednego, bardzo niebezpiecznego człowieka. Timur Bułatow nazywa siebie "homofobicznym wilkiem" i nie ustaje w staraniach niszczenia życia Burcewa. (Fundacja Trans-Fuzja)
W czwartek Tamara Adrian, prawniczka, wykładowczyni i aktywistka LGBT, została zaprzysiężona przez Parlament w Wenezueli. Jest pierwszą transpłciową parlamentarzystką w Wenezueli oraz dopiero drugą, po urugwajskiej senatorce Michelle Suarez, w Ameryce Południowej - Codziennik Feministyczny
Karę 4,5 roku więzienia wymierzył w poniedziałek sąd sprawcy brutalnej napaści na osobę transseksualną. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Potraktowali pokrzywdzonego w niezwykle brutalny sposób. Wepchnęli do mieszkania, skrępowali ręce, zakleili taśmą usta i nos. Przewrócili na ziemię, podduszali, bili po całym ciele. Biegła z zakresu medycyny sądowej stwierdziła, że gdyby podduszanie trwało trochę dłużej, cała sytuacja mogłaby się zakończyć nawet zgonem pokrzywdzonego - podkreślał w uzasadnieniu poniedziałkowego wyroku sędzia Wiesław Żywolewski.
Sąd wymierzył 28-letniemu Piotrowi M. karę 4,5 roku pozbawienia wolności. Oprócz rozboju mężczyzna odpowiadał też za przywłaszczenie samochodu i oszustwo - Poranny.pl
Fot: Peter Tatchell |
Komitet Rosyjskiej Dumy odrzucił projekt ustawy zakazującej publiczne okazywanie uczuć przez osoby homoseksualne. (Pink News)
Przewodniczący włoskiego episkopatu poparł oddolną inicjatywę świeckich na rzecz rodziny. W Rzymie odbędzie się bowiem 30 stycznia kolejny Family Day w obronie tej podstawowej komórki społecznej, którą we Włoszech chce się zrównać ze związkami homoseksualnymi. W senacie trwa właśnie debata w tej sprawie. Proponowane ustawodawstwo ma też pozwolić gejom i lesbijkom na adopcję dzieci oraz otworzyć drogę do tzw. macicy do wynajęcia. (Radio Watykańskie)
Znów kościół wtrąca się, kilka lat temu naciski kościoła i Watykanu nie doprowadzono do uchylenia czy teraz nas czeka do samo, kościół znów swoje paranoje homofobiczne nie doprowadzi do uchwalenia związków partnerskich.
"Zgodziliśmy się także, że think tank prawniczy III sektora, jakim jest Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris może stać się wsparciem Pełnomocnika ds. Równego Traktowania w identyfikacji obszarów dyskryminacji, które wymagają interwencji państwa" - poinformował na Facebooku nowy Pełnomocnik ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania.
W poniedziałek Wojciech Kaczmarczyk przedstawił na swojej stronie na Facebooku rezultaty pierwszego tygodnia pracy. Z posta dowiadujemy się o pierwszych nieformalnych spotkaniach i planach - w tym czytamy, że "Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris może stać się wsparciem Pełnomocnika ds. Równego Traktowania w identyfikacji obszarów dyskryminacji, które wymagają interwencji państwa". Przypomnijmy, że wśród najważniejszych swych celów Instytut wymienia m.in. "poszanowanie małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa oraz promowania rozwiązań prawnych służących ich ochronie", "prawną ochronę dzieci przed demoralizacją i deprawacją", czy "poszanowanie w przestrzeni publicznej duchowego dziedzictwa Narodu, w którym zakorzeniona jest kultura polska oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, dyskryminacji i marginalizacji osób lub grup społecznych z powodu ich przywiązania do tradycyjnych wartości". W przeszłości Instytut opiniował m.in. ustawy o uzgodnieniu płci, in vitro, czy projekty ustaw dotyczące związków partnerskich. Przed in vitro ostrzegano strasząc... adopcją dzieci przez homoseksualistów - Queer.pl.
Dodam Ordo Iuris też promuje się zagranicą jak ostatnio w Rumunii namawiali posłów rumuński żeby odrzucili związki partnerskie.
Jedna największy organizacji LGBT Human Rights Campaign popiera Hillary Clinton na prezydenta
Pinksixty News wiadomości LGBT
21-letni Motshidisi Pasca Melamu z Evaton w Vaal RPA znaleziony okaleczony i pozostawiony na śmierć za rzekomo bycie gejem.
Malawi debata o homoseksualizmie przyłączyli się biskupi katoliccy wezwali prezydenta Peter Mutharika żeby nie legalizował homoseksualizm, prezydent wezwał żeby prawa homoseksualistów były chronione.
Dlaczego nie będzie zmian dotyczących karania sprawców mowy nienawiści? Dr Sylwia Spurek, zastępczyni RPO w rozmowie z Jakubem Janiszewskim
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz