Klub Filmowy LGBT: Miłość w ukryciu (Un amour à taire); reż. Christian Faure; Francja, 2005
Prowadzenie: Mariusz Kurc
Gościni: dr Joanna Ostrowska
25 stycznia, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa
Holocaust gejów to temat wyjątkowo unikany przez kino. Zresztą nie tylko przez kino – to temat niemal nieistniejący również w literaturze na temat Holocaustu. Szczególnie w naszym kraju.
Poza filmem „Bent” (1997) oraz dokumentalnym „Paragraf 175” kino zajęło się homoseksualnymi ofiarami nazizmu bodaj jeszcze tylko we francuskim obrazie „Miłość w ukryciu” („Un amour à taire”, reż. Christian Faure) z 2005 r.
Francja, czasy wojny. Rodzina Sary, młodej żydowskiej dziewczyny, zostaje wymordowana, a jej samej udaje się uciec do przyjaciela z dzieciństwa – Jeana. Jean i jego partner Philippe decydują się ukrywać Sarę. Nie zdają sobie sprawy, że jako geje są również w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
W roli głównej Jérémie Renier, znany m.in. z filmów „Saint Laurent” Bertranda Bonello, „Dziecko” braci Dardenne czy „Zabójczy kochankowie” Francois Ozona).
„Miłość w ukryciu” jest luźno oparta na autobiograficznej książce Pierre’a Seela, więźnia nazistowskiego obozu koncentracyjnego, w którym funkcjonował jako tzw. Różowy Trójkąt, czyli skazany za homoseksualizm. Seel zmarł w tym samy roku, w którym powstał film.
Dyskusję po seansie poprowadzi Mariusz Kurc. Gościem specjalnym będzie dr Joanna Ostrowska, zajmująca się badaniem historii tzw. Różowych Trójkątów i innych zapomnianych ofiar nazizmu. Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Wstęp wolny.
Colby Keller gwiazda porno gejowska jest twarzą kampanii projektantki mody Vivienne Westwood, kampania ma na celu podniesienie świadomości w zakresie ochrony środowiska poprzez modę. (Out Magazine)
Caitlyn Jenner chwali się swoją nową zabawkę robi sobie selfie.
Tyler Posey znany z Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak, o Charlie Carver który ujawnił jest gejem
Tradycyjny taniec maoryski haka, panna młoda nie kryła łez wzruszenia.
Ludzie nadmiar mrozu i śniegu znoszą różnie, jednak zwierzęta wydają się być atakiem zimy w Stanach Zjednoczonych zachwycone. Tak jak panda wielka z ogrodu zoologicznego w Waszyngtonie - Polsat News.
Atak zimy w Ameryce dwóch facetów Snowboardem po Manhattanie
Atak zimy na całą wschodnią połać USA spowodował co najmniej 19 ofiar śmiertelnych. 13 ludzi zginęło w sobotę w związanych z trudnymi warunkami pogodowymi wypadkach drogowych w stanach Arkansas, Karolina Północna, Kentucky, Ohio, Tennessee i Wirginia. Przy odgarnianiu śniegu zmarła jedna osoba w Maryland i trzy w Nowym Jorku, a w Wirginii dwóch ludzi padło ofiarą wychłodzenia.
Wywołany wichurą przybór wód morskich na wschodnim wybrzeżu był w sobotę miejscami wyższy niż w trakcie huraganu Sandy ponad trzy lata temu, ale zmiana kierunku wiatru sprawiła, iż w niedzielę zagrożenie powodziowe znacznie spadło - Polsat News.
Po zapoznaniu się z tragiczną historią Hilary, Oprah zapytała Nate Berkus i jego zespół ekspertów jak zmienić jej wnętrze w domu.
Ellen straszy Lauren Cohan w swoim programie
Najlepsze momenty straszenia Ellen i jej gości
Ellen program zalicza się do najpopularniejszy talk show w Ameryce już 13 lat na telewizji, to wiele osiągniecie. Talk show w Ameryce wiele osób skończyło po jednym sezonie, najdłużej talk show był Oprah Winfrey. który trwał 25 lat. Ellen program został ostatnio przedłużony aż do roku 2020.
Momenty z Ellen Show:
Witać nie tylko wśród społeczności LGBT są wariaci, jak np "normalni geje kontra drag queen tak samo mają Afroamerykanie jedna jakaś aktoreczka atakuje kanał dla czarny i inny aktorów czarny i w prawicowej stacji.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz