Mimo tych wszystkich przeszkód, Ameryka ma ostatnio 'boom gayby' z tysiącami gejów w całym kraju co świadomie zdecydowali, aby stać się ojcami. Daddy&PAPA wchodzi w centrum debaty na temat gej ojcostwa, badanie pokazuje alternatywne gospodarstwa domowe, efekty na płeć i orientację seksualną na dzieci, a zmieniające się oblicze amerykańskiej rodziny.
Daddy&PAPA reżyser i producent Johnny Symons i jego partner William Rogers, która za adoptowała czarnoskóre dziecko o imieniu Zachary. Ich droga do ojcostwa portret jak do stworzyli rodzinę, począwszy od trudnych decyzji, aby stać rodzicami. Ich historia jest skomplikowana przez pobożny fanatyczny chrześcijan.
Kelly Wallace jest 38-letni białym gejem mieszka w dzielnicy Castro w San Francisco. Film opowiada o jego procesie przyjmowania dwóch braci w wieku 2 i 3, od opieki zastępczej. Podobnie jak wiele dzieci, chłopcy są czarni. Jak Kelly i jego walka o synów widzimy, na wyzwania samotnego rodzica.
Historia Fanny Ballantine-Himberg, utalentowana 9-latka urodzona przez matkę zastępczą. Film opowiada, i jego rodzice ojcowie Philip Himberg i Jim Ballantine. Dziesięć lat później, rozwodzą się, każdy z nich ma nowego partnera. Ich córki największym problemem jest to, że teraz nie to że ojcowie są gejami, ale są rozwiedzeni.
8-letni Oscar Williams jego ojciec biologicznych zostawił go, dostał się pod opiekę Doug Houghton. Ale prawo na Florydzie zakazywało adopcji przez gejów dzieci dzięki Anita Bryant która wywołała nienawiść do LGBT. Walczy w sądzie o dzieci, wiemy jak stało się wygrał i dziś zakaz nie ma na Florydzie dla par homoseksualny, ale republikanie chcą powrotem go wprowadzenia zakazu, a to inna już historia.
Zwiastuny:
Z badań naukowych wynika, że dzieci adoptowane przez homoseksualistów są bardziej narażone na schorzenia psychiczne niż te, których rodzicami zastępczymi są heteroseksualiści.
OdpowiedzUsuńWyniki swoich dociekań przedstawili w Mexico City naukowcy związani z Meksykańskim Instytutem badań nad Orientacją Seksualną. - Chłopcy i dziewczęta adoptowane przez pary homoseksualne wykazują wyższy poziom stresu niż ten, którego przyczyną jest ich sytuacja jako potomstwa odrzuconego przez biologicznych rodziców – twierdzi psycholog z Uniwersytetu Południowej Karoliny, prof. George A. Rekers.
Powodem tej sytuacji jest lęk i wstyd spowodowany chęcią ukrycia przed kolegami i krewnymi faktu, iż ich nowi rodzice są homoseksualistami. Ponadto związki homoseksualne trwają statystycznie krócej, niż małżeństwa, co naraża dziecko na częstą zmianę domu zastępczego.
- Z powodu częstego występowania zaburzeń psychicznych wśród dzieci, które zostają adoptowane, życie z praktykującymi homoseksualistami w jednym domu szczególnie grozi zaburzeniami psychicznymi i rosnącymi trudnościami z przystosowaniem – uważa naukowiec.
Sympozjum odbyło się po tym, jak Zgromadzenie Ustawodawcze Mexico City umożliwiło adopcję przez homoseksualistów. Wyniki badań prof. Rekersa były jednym z ważniejszych argumentów w debacie, gdy amerykański stan Floryda zakazał adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.